Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Видин; Италия

Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad Zreaveite mami! Na moia priatelka, bremenna v 32 g.s. i otkriha hlamidia.Mnogo e pritesnena. Ako niakoi znae ne6to za tazi bakteria, da spodeli. Blagodaria vi.
Цитирай

zdrawei,znam che hlamidia e dosta opasna po vreme na bremennost. Kaji na twoita poznata da predprieme mnogo seriozno merki... i da se lekuva

pojelavam uspeh
Цитирай

Видин; Италия

Znaia, tia vzima antibiotik, lekarkata predupredi, 4e bakteriata e po-opasna ot "kandida"-ta, no tuk niamame informacia, a i v bolnicata ne biaha mnogo podrobni. Samo deto ia  upla6iha:Vse pak ako niakoi znae po- konkretno , neka kage.
Цитирай

ti kakvo po-tochno iskash da znaesh.. kakvi sa posledstwiata za ploda li ...ili kakvo po-tochno
Цитирай

hlamidia e mnogo opasna sa ploda,
tova neiskah da pisha,zashtoto tja shte se oplashi...vodi do prejdewremenno rajdane i uvrejda belite drobowe na ploda ( dori po niakoi put izhvurlia v ranna bremennost ploda) ....zatova e mnogo vagno maikata da se lekuva,sa da ne se zarazi ploda
Цитирай

За съжаление е опасно, особено при нормално раждане. Трябва да се лекува незабавно!!
Цитирай

Mtl-то

Zdravei Iri iskam sega malko i da te poospokoia
Naistina hlamidiata e nepriatna i opasna no v povecheto sluchai vsi4ko proticha normalno za rodilkata i beboka
Hlamidiata moje da dovede do abort  osobenno v parvite 3 mesetsa no tova iavno ne se e sluchilo Smile razbirase opasna e i po-natam poradi sa6tata prichina tia prosto mije da pukne mehura dobre e priatelkata ti da ia podtisne po vreme na bremennosta no 6te ia lekuva sled kato rodi
Za ploda moje da se predade po slednia nachin:bebo moje da ima koniuktovid i tai tejkoto e hlamidialna bronhotpnevmonia ne se pritesniavai vsi4ko se lekuva v povecheto sluchai vsi4ko e ok
I sega ot kade znam vsi4ko tova ami na men mo otkriha hlamidia v 7 gestatsionna sedmitsa i mi kazaha vsi4ko tova razbira se mnogo se pritesnih no eto sega vsi4ko e nared i imama mnogo hubavo i zdravi4ko bebe jelaia tova i na tvoiata priatelka a i na vsi4ki drugi Laughing
Цитирай

Видин; Италия

Blagodaria na vsi4ki za otgovorite. a niakoi znae li ot kade idva tova "4udo"? V smisal kak se prihva6ta? Samo po polov pat ili 4rez zamarsiavane?
Цитирай

chela sum dwe razlichni statii.. v ednata se twurdeshe ,che samo po polow put.....a w drugata statia,che i po polow put i chrez zamursiawane...
Цитирай

здравей,Ири!
съвсем наскоро моя колежка роди и по време на раждането и казали,че има вагиноза-тип кандида(не съм сигурна дали го изписвам правилно).Не зная,защо не са и казали по-рано,явно за да не я притесняват.
В нейния случай,по време на раждането са и вливали антибиотици.Сега и тя и бебчето са добре.Исках само да те успокоя,че явно и тук ,в Канада,практиката е такава-не вземат мерки по време на бременността,а по време на раждането. Question
И за мен това е странна практика,но явно лекарите знаят какво вършат.Но нека все пак приятелката ти настоява за повече обяснения...
Успех!
Цитирай

BE, 2260

Цитат на: iri
Blagodaria na vsi4ki za otgovorite. a niakoi znae li ot kade idva tova "4udo"? V smisal kak se prihva6ta? Samo po polov pat ili 4rez zamarsiavane?

При хламидията най-коварното е че в 50% от случаите хората нямат никакви симптоми, затова често пъти носителите на бактерията дори не подозират за нея. Наличието й най-точно се доказва чрез изследване на венозна кръв. Понякога е доста упорита тази гадина. Трябва задължително да се лекува и партньора до отрицателен резултат на изследванията. Ако не се лекува води до безплодие.
Някъде четох, че хламидията е напърво място сред полово преносимите болести и има бум на това заболяване в Щатите.
Аз още преди да забременея имах хламидийна инфекция. Лекуваха ме с Вибромицин, койтоне помогна, а после с Азатрил, който слава Богу изчисти всичко. Не знам обаче дали го изписват на бременни. И още нещо - мисля, че се предава не само по полов път, макар че лекарите не можаха да ми отговорят категорично на този въпрос.
Това е всичко, което знам. Надявам се, че поне  с информация съм била полезна. Smile
Цитирай
Здарвейте,

сте споделя това което съм чувала за хламидията.
На моя приятлка и бяха открили хламидия.Тя не знам защо не е взела никакви мерки, с две думи нарълно се е абстрахирала от това.След около година забременя и по-късно си роди детенце.За сега нямат никакви проблеми и тя и детето.

На мене преди време ми бе открита хламидия.И от личен опит знам че и докторите не са много в час.Защото се оказа че изследванията които ми правиха и с които се установи хламидията, дават в 60% от случаите верен резултат.
Единственно PCR(т.е. ДНК изследване) може да даде 100% категоричен отговор има ли хламидия или не.
Хламидията атакува организма на човек на който имунната система за момента е по-слаба.
При мене се оказа че съм предразположена към ревматични заболявания и хламидията бе атакувала някаква тъкан в лявата ми тазобедренна става, при което усештах в продължение на 1 година някакво глождене в ставата- не може да се нарече болка.
Опита ми показва че хламидията се лекува с агресивни антибиотици като SUMAMET-три напченца (36 лв).
Моята лекарка не искаше да ми изписва този антибиотик, но след като от другите антибиотици нямаше резултат преминахме на SUMAMET.Съпруга също сте трябва да се лекува.
И може би е наи добре след раждането да се престъпи към лечение.
Докато се лекувах чувах за различни случаи.Как майката имала хламидия, а новороденото не.Как едно бебе имало някакав проблем- лекували го с какво ли не-нищо не помагало и накрая му открили хламидия и било излекувано.
Как се заразява човек-по полов път, кръвопреливане, кървене на зъб(което не ми е съвсем ясно как трябва да се тълкува-може би като замърсяване).
МОЯ СЪВЕТ Е НАПРАВЕТЕ СИ PCR ИЗСЛЕДВАНЕ, АКО НЕ ВИ Е НАПРАВЕНО ТАКОВА.ЕДИНСТВЕНО ТОВА ИЗСЛЕДВАНЕ ДАВА КАТЕГОРИЧЕН ОТГОВОР ИМАТЕ ЛИ ХЛАМИДИЯ ИЛИ НЕ.
Лекарите не винаги са докрай компетентни-нали и те са хорал.
Аз вече при проблем се консултирам поне с двама лекаря и то подбрани по мои си критерии.

Дано съм помогнала.
Поздрави!
Цитирай

Видин; Италия

Blagodaria za iz4erpatelnite otgovori. Nali4ieto na hlamidia e ustanoveno sled vzimane na vaginalen sekret. Za sega bade6tata maika se e konsultirala samo s edin doktor. Vzima antibiotik ( niakakvi prah4eta ) 6 dni , sled koeto sled interval ot drugi 15 dni triabva da i vzemat vaginalen sekret, za da se razbere dali e izlekuvana. Az ne znam dali izsledvaneto , koeto mi prepora4vate se pravi tuk. Nai-strannoto, ginekologa kazal , 4e nie genite ot 4ugbina, mnogo ni "hva6ta" nlamidia...... Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad
Цитирай
Na men oshte predi da zabremeneia mi otkriha Kandida.Ne uspiah da se izlekuvam i malko sled tova se okazah bremenna.Otidoh na lekar i mi kazaha , ce ne mogat da me lekuvat, zashtoto ne e dobre za bebeto.Kazaha mi da si pravia promivki s soda.Sega sum vece pocti v 8-mia mesetz i do momenta vse oshte si imam surbeji i niakakvo jultenikavo tecenie.
Dano vsicko s bebeto da bude nared!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.