Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 септ. 2007, 18:05 ч.

въпрос за вземането на урина

• 7 847
  • 21
  •   1
Отговори
Здравейте майчета! Детето ми направи 6 месеца и ни предстоят рутинните изследвания.Въпросът ми Е кога се слагат тия пликчета за урината при положение че трябва да се занесе сутринта, от вечерта ли или непосредствено преди носенето.? Колко време може да престои за да е годна за изследване?Благодаря за отговорите!

# 1
Доколкото знам е хубаво урината да е взета най-много 1 час преди да се изследва Peace Освен това когато преседи повече, може да си отгледа бактерии.

# 2
Аз още не съм взела на малкия,че не мога да го хвана на време Mr. Green,но на мен педито ми каза,че трябва да я занеса до половин час  bouquet

# 3
На моя син се взимали вече 2-3 пъти урина по следния начин:
Сутрин към 4-5 часа му слагаме пликчето и към 8 ч. носим урината. Да, най-перфектият начин е точно преди ходенето на лекар да се изпишка, ама от толкова малко дете е трудно да очакваш това.
До сега никога не сме измали проблем с това, че урината не е била адсолютно пресна  Wink     

# 4
  • София; Дружбето
Аз понеже не успях да се справя с колекторите Blush Сложих памуче сутринта и тръгнах към болницата. Точно преди влизането в лабораторията го изстисках и така

# 5
Гледам че си с момиченце и съвета на Цвета ще ти е най от полза. Верно има риск по този начин да не е чиста пробата и да трябва да се повтори, но колектор/пликче за момичнце беше кошмар за мен. Аз я мъчих два дни и не успяхме да вземем и се отказах. Така и никога не и изследвахме урината. Но наистина искат да е прясна като я носиш.

# 6
Аз му сложих колектора рано сутринта и в него я занесохме в поликлиниката.

# 7
Най - добре сутрин да се вземе и да се занесе възможно най - бързо.

# 8
трябва да се занесе до 1час;аз нямах проблем с колектора,но чаках 2 часа Вики да се изпишка Laughing

# 9
  • Велико Търново
трябва да се занесе до 1час;аз нямах проблем с колектора,но чаках 2 часа Вики да се изпишка Laughing

С това не съм много съгласна NaughtyСлагах колектора вечерта преди да заспи и сутринта носех урината!Като лежах с детето в болницата там процедираха по същия начин само,че със шишета!

# 10
Около 1 час преди консултацията  сложих колектора и така я занесох. Имаше няколко капки ( другото се беше изляло в памперса Crazy)  Но и те стигнаха

# 11
  • София
И на мен ми казаха до час. След дълга борба, една сутрин я сложих на гумената повивалка, не чаках много, после излях ценната течност в чашка и бегом към лабораторията  Grinning Първо пробвах с няколко капки, но ме върнаха, че не било достатъчно  ooooh!

# 12
Запис! Peace На нас ни предстои това мъчение след 2 седмици!  Grinning

# 13
  • Бургас
На мен лаборантката ми каза ,че мога да я занеса до час и половина.Ползвах колектор.

# 14
Вчера сутринта я правихме тази процедура с колекторчето. Нашият тати беше сложил едно, но бебка така се беше изпишкала, че вътре имаше само няколко капчици. Махнахме го. Дадох й малко водичка (тя по принцип не пие много вода, та беше зор да й дадем) и после тъкмо сложихме ново колекторче, бебка се изпишка още преди да затворя памперса (какъв късмет!). И след това... тати -  на бегом до болницата. На нас ни бяха казали, че трябва урината да я занесем до 1 час.

Забравих да кажа, че преди процедурата бебчето трябва хубаво да се измие, за да няма замърсяване на урината от външен произход.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт