Възможно ли е епидуралната упойка да не подейства?

  • 5 363
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 983
Само да ти кажа, че аз като раждах- секцио- епидурална и преди да ме преспят, усещах как ми мажат корема и точно това си помислих: Упойката не ме е хванала, тези сега ще ме разрежат и всичко ще усещам. Казах им и те ми се засмяха. Казаха да се успокоя, защото няма да започнат да ме режат преди да са сигурни, че не усещам нищо. Ако бях по- шашната и аз можеше сега  да разправям, че така са ме рязали ooooh!

# 31
  • Мнения: 83
Първо, секцио се прави със спинална упойка, а не с епидурална.
Определено се прави и с епидурална!
[/quo
te]
Oпределено се прави със спинална ,епидурала е за нормално раждане има разлика и при поставянето в смисъл,спиналната се слага по-надълбоко и не си 4увстваш краката ,а при епидуралната си ги 4увстваш

# 32
  • София
  • Мнения: 3 679
Не съм убедена, че секцио се прави с епидурал.... изобщо
Прави се и с епидурална.
Но ми се струва невъзможно да я режат на живо, може дозата да не и е била достатъчна, понеже при нормално раждане с епидурална слагат по-малко, за да може родилката да напъва, при секцио дозата е друга.

# 33
  • Мнения: 1 536
аз раждах с епидурална която не ме хвана .
До ден днешен не знам защо стана така.Може би понеже при мен се развиха много бързо нещата и ми я поставиха   по късно(на разкритие 8 см бях) и просто не ме хвана?Като  ме шиха ме боля много,така че,явно не е хванала и по-късно даже,знам ли?А з не бях чувала да не е хванала при някой и нямам обяснение newsm78

# 34
  • Мнения: 46 490
Да. Възможно е.

# 35
  • Мнения: 4 451
Чувала съм за такива случаи, аз обаче не съм имала проблем.

# 36
  • Мнения: 476
Чела съм за такъв случай в този форум.

# 37
  • Мнения: 247
Аз родих нормално с епидурална опойка,но анестезиоложката ,която дойде да ми я постави ме предупреди,че е възможно и да не подейства.Слава Богу при мен имаше чудесен ефект и не съжелявям

# 38
  • Мнения: 412
Здравейте!Аз съм на 24 год. и съм в третия месец.Говорила съм с всички мои приятелки,които са раждали тук,в бургас.последната роди секцио,но епидуралната упойка не я хванала,а те започнали да я режат въпреки,че тя им крещяла,че чувства всичко...Говори се,че няма добър анестезиолог тук,който да постави упойката както е редно.А аз искам да родя точно с епидурална,но много ме е страх да не попадна в некомпетентни ръце.Какво ще кажат мамите,които са раждали в Бургас с епидурална?!?
Аз имах такъв проблем, ама не точно такъв, защото не са ме рязали в съзнание....Сложиха ми пълна упойка и веднагически заспах. Проблемът при мен не беше в упойката, а в самата мен и по-скоро в прешлените ми. За първи път чувам подобно нещо.

# 39
  • Мнения: 11 003
Раждах със секцио и епидурална упойка. Хвана много бързо. Peace
Тези случки за приятелки и съфорумки, които са ги рязали без упойката да им подейства, ми звучат като градски легенди. Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 7 914
мен не ме хвана.. и да ме е хванала е било 10-15 мин.... Peace
 аз издържам доста на болка... а като бях"под упойка" така жесто ме болеше от контракциите, че тогава само си милех...ако съм без упойка как щях да издържа...после  се сетих,ч е в действително не ме е хванало  Rolling Eyes
 и аз имах един шеф.. шиха ме без упойка и не ме боля толкова колкото контаркциите с упойката Peace

# 41
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Секцио се прави и епидурална, и съсъ спинална, и с пълна.
Моето беше със спинална. Не съм имала болки, преди да започнат да режат, проверяват дали имаш чувствителност.

# 42
  • Мнения: 411
Не знам дали трябва да пускам подобна тема,и дали вече съществува такава,затова няма да пускам тема,а ще попитам тук - Защо приятелките ми,които с минали по този път,и майка ми,която роди преди 4 год,се учудиха когато им казах,че са ми взели вагинален секрет за изследване и за цитонамазка?!Какво странно има в тези изследвания newsm78?!Според мен това са нормални изследвания на бременна жена...И вече спирам да споделям разни неща с приятелки,защото ме изнервят с неразбирането си и с тъпите си погледи  smile3516

# 43
  • Мнения: 683
Първо, секцио се прави със спинална упойка, а не с епидурална.
Определено се прави и с епидурална!
Peace
И моето секцио беше с ЕПИДУРАЛНА, а не със спинална упойка. Една от разликите е, че при спиналната упойка те бодват веднъж и упойката действа 2 часа, докато при епидуралната се поставя т. нар. епидурален катетър - тънка тръбичка, коята ти залепват по гърба и е свързана с тънък като конец катетър, който се поставя между прешлените. През този катетър се влива обикновено морфин и кодеин, като обезболяването продължава и 24 часа след операцията, като се става в реанимацията епидуралният катетър още не е свален и болката въобще не е силна, така първото ставане не е нищо особено за разлика от секциото със спинална или пълна упойка. Епидуралната анестезия може да се комбинира както със спинална, така и със пълна, друг е въпросът, че не си струва. Епидуралната упойка е най-доброто и качествено обезболяване за секцио, няма никакви странични ефекти, ако се постави от специалист! Peace

# 44
  • Мнения: 7 723
.....Какво странно има в тези изследвания newsm78?!Според мен това са нормални изследвания на бременна жена......
Нищо странно няма, нормални изследвания са си! Grinning

А по другия въпрос- аз раждах с епидурална упойка,
но по време на самото раждане не действаше.
Епидуралната упойка има временно действие
и после започва да отпуска.
През това време се влива нова доза,
но минава време, докато започне действието й.
При мен така се случи, че по време на самото раждане
не действаше. За сметка на това
пък ме държеше още 8 часа след това. Wink

Общи условия

Активация на акаунт