Моля за вашите мнения!

  • 1 006
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 541
Здравейте,
съжалявам за блудкавото заглавие на темата, но някак нищо друго не ми дойде на ум! Проблемът за който имам нужда от вашата помощ е следния: Моя близка, бременна в 6 месец, след като вчера нейната наблюдаваща гинеколожда и казала, че вижда някаква странна бучка на бебето, днес ходи при специалисти и се оказа, че това въпросно обазувание се намира отстрани на вратлено на бебето, с размери 8 см. и едни казват, че е киста, а други нещо като изпъленан с кръв вена. За сега от снимките на ЗД ехографът смятат, че е доброкачествено (не знам как го определят само от снимка  newsm78 ), а самото нещо прилича на три топчета едно до друго.
Казали са й, че вариантите са два- или да махне детето или да го роди и веднага да го оперират в Пирогов. Иначе самото дете е перфектно и нищо му няма- всички показатели са му както трябва, на кръвните изследвания преи месец нищо не се е видяло.... Не нужно да ви казвам какъв кошмар изживява момичето и как не може да вземе решение.....Аз лично занам какво е да си пред такава дилема и в тези моменти имаш нужда от колкото се може повече мнения и съвети.
Молбата ми към вас е не да ми кажете дали тя да си задържи детето или не ( ясно е,че това само тя и съпругът й могат да решат), а да споделите дали занете нещо по въпроса, имате ли наблюдения върху такива проблеми.....каквото и да можете да ми кажете по въпроса ще ни е от полза да си съставим малко по- пълна и ясна картина на проблема. Междувременно продължавам да търся специалисти при които да отиде за консултация как може да се третира това след раждането евентуално....
Благодаря на всяка една от вас   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 146
Според мен е добре, ако не сте говорили с хирурзите от Пирогов, да говорите. Нали и във форума има един от тях, имат и мейли на сайта си.
http://www.pedsurg.net/

Като оперираха моя син от пилорна стеноза, там имаше едно детенце, родено с нещо акто тумор в единия бъбрек, бяха го оперирали веднага слуд раждането, след  2 месеца имаше нещо като рецидив и втора операция. Не зная какво е станало, но след 9 месеца детето беше живо и здраво, видях го на улицата с майка му. Направо не можех да повярвам, защото преди това дори и лекарите се бяха шашнали какво да го правят.

В Пирогов наистина са най-добрите детски хирурзи на Балканите, така че мисля, че те най-добре биха преценили положението.

Не мога и да си представя през какво минава тази млада жена! Желая й кураж!  Praynig

# 2
  • Мнения: 2 865
А не може ли да направят Ядрено магнитен резонанс за да имат по-голяма яснота какво е. Да се консултират в Пирогов.

# 3
  • Мнения: 3 146
Наистина, ехографът дали е достатъчен? Може би е вредно друго изследване, питайте в Пирогов!

# 4
  • Мнения: 1 541
Тя вчера е била в Пирогов и там двама хирурзи са й казали, че това можело да се оперира след раждането и било доброкачествено (това обаче са го казали само на база снимките от ехографа). Странно ми е как могат да са сигурни, че е доброкачествено само от снимка? Дано да са прави все пак, но те са казали, че е кистоподобно, а лекарката в клиниката на Щерев е казала, че го вижда като вена, изпълнена с кръв. Кой е прав и дали изобщо могат да бъдат сигурни какво точно виждат никой не може да каже, за жалост. Можело е, ако е било открито по- рано, да се направи някакво изследване на околоплодна течност и да се види дали наистина е доброкачествено поне, но сега вече било късно за това и остават догатките.
А за ядрено магнитен не знам дали не е противопоказан при бременност  Thinking Трябва да проверя. Но никой до сега не е предложил подобен скрининг.

# 5
  • Мнения: 2 865
Някъде съм чела че при ЯМР няма облъчване (само магнитни полета) ако се прави без контрастно вещество, но това най-добре го знаят лекарите, питайте тях. Късно ли е за амниоцинтеза, аз бих направила и това на нейно място.

# 6
  • Мнения: 1 541
Ще проверим на всяка цена с лекар и ако е възможно ще се направи. А за амино е късно е вече.....

# 7
  • Мнения: 3 116
A кой гледа жената на 3D ехографа, препоръчвам ви д-р Марков да я види  newsm78

# 8
  • Мнения: 1 541
Мазнейкова я гледа първия път, макар аз да съм с особено мнение за тази жена, а след това в клиниката на Щерев я гледа Ганева. Аз се съмнявах за наблюденията на Мазнейкова, но другата ги потвърди, без да знаеше какво е казала тя.

# 9
  • Мнения: 3 116
Уфф Милади, ами освен да отидете при Марков. Аз само на него доверие имам да ти кажа  ooooh! Може нещо да види под по-различен ъгъл знам ли  ooooh!

Успех и ни дръж в течение миличка  Heart Eyes

Стискам палци всичко с бебока да е наред  Praynig Praynig Praynig

# 10
  • Мнения: 179
Не мога да ти помогна със съвет  какво да прави,но знам със сигурност,че с ехограф могат да определят дали е киста или злокачествен тумор,аз съм имала такъв и лекар ми е обяснил ,че злокачествените тумори имат различна плътност и може да се установи дори и само от ехографа дали е такъв,щом са видели киста или вена с кръв значи е така,т.е плътността на образуванието не предполага злокачествен тумор.Моля се за майката и бебето всичко да е наред  Praynig

# 11
  • Мнения: 1 541
Благодаря ви за подкрепата и информацията, момичета!   bouquet  Всяко нещо е от значение в такива моменти! Дано наистина всичко да е наред.....  Praynig

# 12
  • Мнения: 2 732
Ще се моля всичко да е нареди Praynig

# 13
  • Мнения: 3 116
Новини има ли  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт