Как научавате децата си да заспиват сами?

  • 3 198
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 621
От първия ден заспива сама в леглото си в стаята си Peace
Никога не съм я преспивала Hug

# 61
  • Мнения: 7 474
Не ми се е налагало, детето си заспива само от раждането си  Laughing

# 62
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Никога не съм започвала. Свикне ли, много е трудно отучаването. Винаги е заспивал сам в леглото си.
И аз така. Но не ми даваше сърце да го "изоставя". Слагах го в легълцето и му говорех и галех 5-6 минути, пусках му музикална играчка. Така се успокояваше и излизах. По някое време започна да ми се глези и от 2-3 месеца мъжът ми се занимава с това приспиване. Но това е само ако е  вече късно, а не му се спи. Ако е изморен, просто го оставяме в креватчето, казваме "лека нощ" и толкоз.

# 63
  • Мнения: 314
Ние също заспивахме сами в кошарата ,но откакто започна да се изправя т..е от около 2 месеца не става ,слагам я тя се обръща веднага ,изправя се даже и шишето не оставя дали вода или мляко и запо4ва да пищи ,запо4нах да я слагам в количката на коридора закопчавам я , тя не може да се обръща стиска шишето в ръката и заспива веднага.Незнам как ще се справя с  този проблем . А за дундуркане дума да не става , не дава никой да я друса или люлее ,започва да пищи и реве .

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Сега ще ви споделя моят челен опит в това отношение. Моят сладур  - 1.3г. си заспива на гърда, и до сега - слагам го да суче вечер и той си зананква. Разбира се, като тръгвам да го сложа на леглото, и се буди, та с две думи си заспиваме двамата на спалнята. Докато беше малко бебе обаче - точно около 3 месеца, бях решила да го науча да заспива сам. Така де, около мене - примери бол, всички казват, зор 1 седмица, рахат цял живот. И, четейки и препрочитайки книгата на д-р Спок в тази й част - той казва, че първата вечер ще реве 30 минути, втората 15, третата 5 и на четвъртата вече ще знае, че като го сложиш да спи, му е дошло времето. Даже добрият  д-р Спок беше писал, че трябва, ако детето заспи на ръце, да го събудиш нежно и да го сложиш в леглото, за да си знае как трябва да заспива. Та, въоръжена с тези знания и опит от мами-колежки, и аз реших да го уча. Да, обаче... първата вечер рева ...2 часа, докато не го взех на ръце, не спря да реве, ако го бях оставила цяла нощ, щеше цяла нощ да реве. Втората вечер издържах 3 часа, и пак на ръце, и разбирате, че трета вечер нямаше. Така че, мили мами, наистина си зависи от детето. Повярвайте ми, моето дете е и беше такова, че щеше да реве неуморно часове наред и пак нямаше да заспи, просто характер, като бебе не ми е спял и през деня повече от2-3 часа, а през нощта да не говорим. Хубавото на историята обаче е друго - сега ходи на ясли и познайте има ли проблем със заспиването там? Не, лелите само като го сложат в легълцето и той си заспива, и спи по 2 - 3 часа. Нещо, което с мама никога не прави. Никога. Така заспива и с бабите. Мисълта ми е, че наистина децата ни учат. Понякога, колкото и да сме въоръжени с търпение, знания, желания, нещата не стават. Въпроса е, че рано или късно, се научават и сами да спят, и сами да заспиват.

# 65
  • Мнения: 1 877
Като ми писне да го люлям,и ако съм сигурна ,че всичко му е наред - оставям го да се нареве и така заспива

# 66
  • Мнения: 25
 Като 4ета тези постинги мили дами, направо ви завиждам.Аз обикалям форума ве4е няколко 4аса и търся ли търся НЯКАКЪВ на4ин за заспиване-какъвто и да е той. Моята малка маймунка заспива буквално 4рез припадане от умора. Не може да заспи нито 4рез люлеене, нито 4рез пеене, нито в коли4ка нито на гърдата. Ве4е полудявам 4естно казано, защото тя не спи нито нощем нормално , нито денем (денем по4ти не спи). Извинете 4е се намесих в тази тема , но повярвайте ми ве4е съм от4аяна.

# 67
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ами и аз като другите мами пробвах, пробвах и се отказах. Детето ми само се отучи от приспиване на ръце. До известно време спеше при мен на спалнята, но и на това му мина времето. Сега сам си отива в креватчето, гушва си тигърчето и си заспива. Все още трябва и аз да съм в стаята, но съм търпелива. И на това ще му мине времето.

# 68
  • софия
  • Мнения: 636
Заспива сама. Не съм я учила. Вече от 2 месеца и в отделна стая. Сама пожела - при нас пищеше. Като и се приспи - плаче и мрънка. Къпем се,ядем, целувами гушкам бебе за лека нощ, оставям я, на светната лампа и заспива сама. Спи по цяла нощ на светната лампа.Страхува се от тъмно.

# 69
  • Мнения: 1 440
Моята дъщеричка се научи сама да заспива при баба си.Дадох и я докато раждах и за 6 дни станаха чудеса. Simple Smile

# 70
  • Мнения: 678
От първия ден заспива сама в леглото си в стаята си Peace
Никога не съм я преспивала Hug
ох...направо завиждам на такива майки... Embarassed Shocked Shocked
моето дете е на 1 г 3 мес и НИКОГА не заспива сама..... ooooh! , тя дори никога не ляга по гръб даже аз да я оставя легнала  Sad Sad
като стане време да спи започва адско пищене, викане , рев...немога да опиша с думи ситуацията  Close Close
вземам я на ръце , кротва се , гуши се , целува ме и така до като няма сили и сърчицето й само заспи..... Cry
това се повтаря всяка и всяка вечер
оставяла съм я да реве - тя стои права в леглото и просто не спира и никога няма да спре да реве докато не я взема.... Cry Cry
Нямам сили вече.....кръста ме боли и продължавам да я нося...мъжът ми също...
снощи например се събуди инцидентно в 01.00 ч през нощта и до 05.00 ч се  дра от рев (без да има болки или да е гладна ) като се редувахме двамата да я разнасяме и дундуркаме ...стотици пъти я оставим в леглото полузаспала и на секундата се надига с адски писък да я вземем пак  Close Close Embarassed
Плаче ми се  #Cussing out кога ли ще мине това изпитание..неиздържам по- вече  Cry Cry


# 71
  • Мнения: 2 757

Детето ти е само на 2 месеца,не тежи толкова,какво ти пречи да го приспиваш люлеейки го?

Не че няма кво да и пречи. Дано няма при нея, но при мен е зле положението, щото от малко носене ме боли гърба така жестоко, че да ти кажа и да искам да си ги влача, просто не мога. Аз си имам гръбначен проблем та съм специален случай.
Иначе може и да е възможно да научиш дете да заспива само ама ще минат през ада и майката и детето. Не знам дали си заслужава. Повечето майки избират да следват детето и да си го приспиват докато само не се откаже. Аз бях по-твърда с първото ми дете, но сега нямам избор, защото като ревнат и двете и будят цялата къща. Остава ми да им дам квото искат възможно най-бързо и да мирясат. Понеже при нас без цица не заспиват, нощем се будят да ядат по 100 пъти и това е най-бързия начин да затворя устата на ревящото щото като събуди и другото и става страшно. А и да не го събуди те често се будят почти едновременно и действам макс експедитивно. Лудницаааа  Crazy

# 72
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
ох...направо завиждам на такива майки... Embarassed Shocked Shocked
моето дете е на 1 г 3 мес и НИКОГА не заспива сама..... ooooh! , тя дори никога не ляга по гръб даже аз да я оставя легнала  Sad Sad
като стане време да спи започва адско пищене, викане , рев...немога да опиша с думи ситуацията  Close Close
вземам я на ръце , кротва се , гуши се , целува ме и така до като няма сили и сърчицето й само заспи..... Cry
това се повтаря всяка и всяка вечер
оставяла съм я да реве - тя стои права в леглото и просто не спира и никога няма да спре да реве докато не я взема.... Cry Cry
Нямам сили вече.....кръста ме боли и продължавам да я нося...мъжът ми също...
снощи например се събуди инцидентно в 01.00 ч през нощта и до 05.00 ч се  дра от рев (без да има болки или да е гладна ) като се редувахме двамата да я разнасяме и дундуркаме ...стотици пъти я оставим в леглото полузаспала и на секундата се надига с адски писък да я вземем пак  Close Close Embarassed
Плаче ми се  #Cussing out кога ли ще мине това изпитание..неиздържам по- вече  Cry Cry

и ние бяхме така. Даже имахме период, в който ако не танцувах на диска с музиката от Love Actually нямаше заспиване. Няколко пъти опитах да го гушкам докато съм седнала на спалнята и на него му хареса. Пак си го полюшвах, но поне не стоях права и не се разхождах.
Пробвай може и да проработи и при вас.
След време му писна и започна сам да иска да си ляга до мен и така да се гушкаме, вместо да го вържа в ръцете си.
Опитайте и да спите заедно. При нас това работеше.
Окончателно "ме напусна" това лято когато му смених дървената кошара с преносимата и видя че може да си влиза и излиза когато си поиска. Два пъти до сега е излизал нощем и е идвал при мен да го гушна.

# 73
  • Мнения: 508
Има разлика между това да заспива само и на ръце. Дъщеря ми никога не е приспивана на ръце, но и не е заспивала сама. На вашите месеци я слагах на нашия креват, лягах до нея и и масажирах коремчето, нещо и ломотех тихичко. После я пренасях в кревата. Малко по нататък , заспиваше в кревата, докато аз и потропвах лекичко с дрънкалка по решетките. Тя се заглеждаше и така се унасяше. Имаше един период в който друсах кревата / и той се разгемби/. После заспиваше като  ме гледа и държи за ръката. Сега , гася лампата, ставам и излизам. Заспива сама, но е вече на годинка. Така процедирам и на обед. Забелязала съм, че като съм в стаята, дори и да лежа само до нея, не заспива.

# 74
  • Мнения: 213
Наистина свикнат  ли веднъж на ръце трудно се отказват.Знам по големия син.Сега с втория не си позволявам да го разнасям,е случва се ако плаче но не го чакам да ми заспи в ръцете.Даже ако го нося по се ококорва.Май пак си зависи от детето.От самото раждане не обичаше да го вземам да го приспивам може би защото беше горещо и така си свикна да си заспива сам с бибата.

Общи условия

Активация на акаунт