Мами, успявате ли да се справите с домакинството?

  • 7 810
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 311
Аз все още ходя на работа  Cry И напоследък не се справям кой знае колко, усещам че почти всичко е паднало върху таткото.

Прибираме се вечер (не по-рано от 8 и половина) и правим нещо за вечеря, ако не е някой аламинут, тогава сандвичи или макарони/спагети.  Топлата витрина на Била напоследък ми е пръв приятел. Междувременно пускам пералнята. Синът ми слага масата (т.е. аз подавам сгънати салфетки и прибори, той ги подрежда, отнема 3 пъти повече време, но детето е щастливо). Вечеряме и преговаряме за лягане с детето, следват миене на зъби, ръце и лице (това отнема около половин час Rolling Eyes), преоблича се и ляга. Обикновено вече е станало 10 - 10 и половина. Аз сядам на дивана да погледам телевизия и си заспивам там, по някое време ме будят да си легна в леглото. Обикновено е преместил дрехите от пералнята в сушилнята, ако се е сетил, че има, ако не се е сетил - аз се запътвам с пуфтене и мръщене към пералнята и той се сеща. И така.

Чистим събота или неделя. Прахосмукачката е грижа на мъжа ми още от предишната бременност и така си остана. Той мие и пода сега.  Аз май само подреждам. Ризите му гладя сутрин, докато той се къпе и бръсне. Пазаруваме накуп за седмица или десетина дена напред някоя вечер.

Надявам се като си остана след двайсетина дена вкъщи да се пооправят поне малко нещата. Защото сега ми е съвестно.

# 61
  • Мнения: 14 133
Да, в общи линни, но с голямата помощ на таткото.  bowuu

# 62
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Ходя на работа 3-4 дни в седмицата. Детето си гледам сама ( когато съм на работа- баба ми).
 Готвя по 1-2 ястия наведнъж, за да има за по- дълго време готвено.
Пералня пускам вечер, сутрин простирам. Гладя веднъж семично солидна купчина дрехи.
Прахосмукачката е сведена също до веднъж седмично.
Подът се чисти всяка вечер, когато детето заспи.
Понякога ми се натрупват доста чинии в мивката, но отдавна вече не отдавам огромно значение на този факт. Светът не свършва с 2 тенджери  Crazy

# 63
  • Мнения: 937
Абе мами като ви чета - то и аз съм на такъв хал де - защото работя, свекърва ми гледа малката и вечер като си дойда незнам кое по напред, тя поне през деня май пуска парцал, но да ви кажа не ми остава време за нищо. Като се прибера ям на бързо и ако мога готвя но това е много рядко (добре че от скоро таткото е на диета и яде само салати и таратор та това е и готвенето)и се занимавам с детето  ако времето позволява излизам навън с нея нямам търпение да я видя да я намачкам да бъда с нея като се прибереме към 20 си играят с тати и тогава събирам пране и гладя и пускам нова пералня ако има. Къпане приспиване до към 21.30 и сядам при таткото в кухнята.
И ето тук е проблема никой не каза кога му остава време за мъжа в къщата. Това е нашия проблем всяка вечер мрънка че не му е обърнато внимание и няма компания. Ех винаги има недоволни - няма идеално щастие.

# 64
  • Мнения: 647
Аз не се справям ! Работя до 18.30 , после прибирам децата от градина , пазарене , вечеря , междувременно пералнята се пуска, после готвя за следващия ден, почиствам доколкото имам сили /останалото в събота и неделя/, гладя отново доколкото ми стигат силите- обикновенно през вечер . Затова пък в събота пада яко  newsm75 1ironing wash hang 1dishes newsm71 и каквото се сетите.

# 65
  • Мнения: 1 311
И ето тук е проблема никой не каза кога му остава време за мъжа в къщата. Това е нашия проблем всяка вечер мрънка че не му е обърнато внимание и няма компания. Ех винаги има недоволни - няма идеално щастие.

До преди да забременея втория път, времето за таткото беше след като сина му заспи, т.е. някъде след десет вечерта. Тогава си говорехме, обсъждахме как е минал деня ни, ако някой си носи работа за вкъщи си я върши,  другия му помага. По принцип си лягаме късно - след 1, и имахме време един за друг.

Сега това време го проспивам  Embarassed

# 66
  • София
  • Мнения: 6 242
Надявам се като си остана след двайсетина дена вкъщи да се пооправят поне малко нещата. Защото сега ми е съвестно.
И аз бях така до преди да изляза в това майчинство - мъжът ми беше поел абсолютно всички грижи вечер по малкия, чак понякога ми беше съвестно, заспивах редовно на дивана пред ТВ-то. Сега е мнооого по-добре, обръщам внимание и на детето и за мъжа имам време, само дето пък той започна нова работа и се връща късно и скапан, но пък съботите и неделите са си за семейството. Simple Smile

# 67
  • Мнения: 1 029
Не се оплаквам и не ми тежи домакинската работа - готвя, чистя, пазарувам, гледам си детето...  Laughing Само мъжът ми понякога смята, че с чистенето не се справям блестящо и все се заканва, че ще ми вземе жена, но аз упорствам  Mr. Green

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 17:54 от Belisima

# 68
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
Не се справям или поне не както бих искала. Помага таткото, излиза с децата (2 броя), докато върша домакинската работа. За да може, като заспят децата да обърна внимание и на това на свекърва ми  Laughing От както ходят в ясли и градини е по-лесно.
Работя. Уча. Много.

# 69
  • Мнения: 19
Направо не си се справям напоследък. С две девойки съм едната на 5г, а другата на 1,5г  и съм бременна в 27седмица. Сама си ги гледам, тати по  цял ден е на работа. Вечер обаче помага и то много. Простирането, прахосмокачка, парцал, миене на баня и тоалетна сега са изцяло негови задължения. Ако вечер не е много скапан мие и чиниите. Напоследък и предимно той готви. Особенно като беше хубаво времето защото ние бяхме все на вън.  Обаче въпреки това не е толкова чисто колкото аз искам и колкото поддържах преди. Привидно всичко е подредено ма като знам от кога не съм си мила прозорците например и такива по основни почиствания да си изтегля печка, хладилник и т.н направо ме хваща срам. Обаче не ми стига времето а и тази ми бременност е доста по различна от предните и ми казаха че трябва да се пазя повече..

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 343
За сега задоволително,но като проходи малчугана незнам #Crazy.Имам си схема,която гледам да спазвам,всеки ден чистя по една стая и още нещо(например гладене),отделно готвене(всеки ден),приготвяне на бебешки манджи,миене на чинии,пране и ... smile3514Мъжа ми не ми помага,защото работи много и се прибира късно,няма го и в събота и неделя.Не сме затънали в мръсотия все още Mr. Green.

# 71
  • Мнения: 478
Аз откакто започнах работа преди четири месеца всичко взе да ми идва тежко  cry . Взех си детегледачка от 7:00 до 17:30 (бебо и аз ставаме към 5:30) Моята къща взе да тъне в мръсотия, а аз все не успявах да се справя и от една седмица имам жена, която ми помага  newsm44 идва веднъж седмично, но пак е нещо - прането , гладенето и всичко свързано с бебо си е мой ангажимент. Слагам го да спи 20:30 до 21:00 каквото мога дооправям в къщи (стерилизация на шишета, парцал на пода  и кухненските плотове и др.) и до 22:30 е време за таткото  luvbed след това си лягаме. Таткото готви  smile3501 аз и без това не мога.
Бебо е на 7 месеца.

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 21:01 от siana_

# 72
  • София
  • Мнения: 4 895
аз сложа всичко да ври и таткото изключи котлона.аз накисна дрехите,изпера,тати простира....общо взето така стоят нещатаА като свърши отпуската на тати............ПОМОЩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Това все едно аз съм го писала - че май и децата са ни родени на една и съща дата!  Joy

# 73
  • Мнения: 592

Стига ти само да си направиш добра организация, иначе за (почти) всичко има време. Между другото, най-много да нямаш време за себе си (от 4 дни се каня да си оскубя краката), но какво е твоето щастие в сравнение с това на децата. Mr. Green
Да много добре казано.И аз засега се справям,но не знам докога ще издържа.Това ежедневие-чистене,готвене и т.н.напоследък доста ме изнервя.
Нямам никакво време за себе си,това спирала,това маникюр,това прическа-ех размечтах се

# 74
  • Мнения: 983
Опитвам се да се спрява, но до колко успявам newsm78  Не ходя на работа, но се занимават с 2 бебока и ги гледам сама. Готва 2 пъти в седмицата. С другото се оправям що годе

Общи условия

Активация на акаунт