Въпрос за детегледачка

  • 1 978
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 710
Не намерих по-подходящо място за въпроса ми,а той е следния,тъй като не мога да прехвърля майчинството на таткото,мога ли да го наема като детегледачка по програма"В подкрепа на майчинството"към Дирекция за социално подпомагане тъй като таткото е с временен статут на бежанец,има само ЛНЧ,а майчинството ми е от фирма?

# 1
  • Мнения: 2 018
Натали  Hug Здрасти!

Аз не мога да ти отговоря на въпроса, но се включвам за да ти кажа да се обърнеш с този въпрос направо към Дирекция за социално подпомагане.

Дано все пак някой по-компетентен прочете въпросът ти и отговори!

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes   Нацелувай малкият от мен! bouquet

# 2
  • Мнения: 9 990
Така, тъй като аз сега си движа нещата и днес ходих в общината-да ти кажа аз какво разбрах.Принципно можеш-имаш право да си избереш човека -детегледачка ти.Условието е този човек да е регистриран в бюрото по труда.Няколко майки са се възползвали вече, но с баби/ техните майки/Няма проблем това да е съпругът ти, стига да е безработен и регистриран.

# 3
  • Мнения: 4 181
Пенелопа ти е отговорила, мисля, че няма проблем, стига да е регистриран в Бюрото по труда, а ако не  е може да се регистрира.
В четвъртък ще ходя до министерството , мога да попитам има ли някакъв проблем, че е с такъв статут  Peace

# 4
  • Мнения: 710
Пенелопа ти е отговорила, мисля, че няма проблем, стига да е регистриран в Бюрото по труда, а ако не  е може да се регистрира.
В четвъртък ще ходя до министерството , мога да попитам има ли някакъв проблем, че е с такъв статут  Peace
ок,много ще съм ти благодарна,аз днес ще ходя до бюрото по труда да питам също и после да сравним отговорите  Wink
Често ми се случва от различни места да получавам различни отговори.

# 5
  • Мнения: 872
А може ли пенсионер да се включи в тази програма или задължително трябва да е лице в трудоспособна възраст?И колко време преди да реша да се ползвам от програмата трябва да заявя това?И изобщо по какъв начин става включването в тази програма?

# 6
  • Мнения: 9 990
Лицето трябва да е регистрирано в бюрото се каза-т.е.-не пенсионер.Включването в програмата става, като си подадеш в седалището на Ами Буе нужните документи-Декларация, че  имаш право на обезщетение за отглеждане на малко дете по чл 54 и т.н....има ги публикувани...копеи от акта за раждане на детето и Молба до дирекция СП.

# 7
  • Мнения: 872
Благодаря много   bouquet Сега погледнах и една друга тема,пусната от Клеопатра и там намерих отговорите.Удобна е тази програма,само не знам като нямам безработни познати как да се доверя на непознат човек да гледа детето ми  newsm78

# 8
  • Мнения: 710
di_p щом си от Плевен трябва да отидеш при началника"Закрила на детето"Само той се занимава с тази програма.

# 9
  • Мнения: 4 181
Благодаря много   bouquet Сега погледнах и една друга тема,пусната от Клеопатра и там намерих отговорите.Удобна е тази програма,само не знам като нямам безработни познати как да се доверя на непознат човек да гледа детето ми  newsm78
относно притесненията ти за непознатия човек, права си да се притесняваш,  все пак за детето ти става въпрос. Можеш да се опиташ да си намериш детегледачка чрез познати и да й предложиш да се включи в програмата. По прицнип да знаеш, че договора има и изпитателен срок, тоест ако детето нещо не хареса детегледачката или пък ти не я одобряваш можеш да го прекратиш  Peace

# 10
  • Мнения: 4 181
natalia_viktorovna вчера питах по твоя въпрос за съпруга, няма никакви пречки да се включи в програмата  Peace
Това е информация от 1-ва ръка, от среща с представители на Бюрото по труда и АСП  Peace

# 11
  • Мнения: 710
natalia_viktorovna вчера питах по твоя въпрос за съпруга, няма никакви пречки да се включи в програмата  Peace
Това е информация от 1-ва ръка, от среща с представители на Бюрото по труда и АСП  Peace
Много ти благодаря,аз ходех в бюрото по труда,на пръв поглед няма пречки,ще видим  и имам уговорка за понеделник с началника"Закрила на детето".

# 12
  • Мнения: 4 181
natalia_viktorovna вчера питах по твоя въпрос за съпруга, няма никакви пречки да се включи в програмата  Peace
Това е информация от 1-ва ръка, от среща с представители на Бюрото по труда и АСП  Peace
Много ти благодаря,аз ходех в бюрото по труда,на пръв поглед няма пречки,ще видим  и имам уговорка за понеделник с началника"Закрила на детето".
Не би трябвало да има , защото те имат право да се регистрират в Бюрото по труда, казаха ми, че имат права като на българските граждани  Peace
Ако имаш някакви други въпроси, насреща съм  Peace

# 13
  • Мнения: 710
natalia_viktorovna вчера питах по твоя въпрос за съпруга, няма никакви пречки да се включи в програмата  Peace
Това е информация от 1-ва ръка, от среща с представители на Бюрото по труда и АСП  Peace
Много ти благодаря,аз ходех в бюрото по труда,на пръв поглед няма пречки,ще видим  и имам уговорка за понеделник с началника"Закрила на детето".
Не би трябвало да има , защото те имат право да се регистрират в Бюрото по труда, казаха ми, че имат права като на българските граждани  Peace
Ако имаш някакви други въпроси, насреща съм  Peace
Да,чужденци със статута на бежанец имат права като български граждани,но нашия татко няма такъв,има само удостоверение за временен статут на бежанец,който се подновява всеки месец и това е което ме притеснява,в противен случай нямаше да има проблеми да започне работа,но не може поради тази причина,затова казвам че ще видим.

# 14
  • Мнения: 4 181
natalia_viktorovna вчера питах по твоя въпрос за съпруга, няма никакви пречки да се включи в програмата  Peace
Това е информация от 1-ва ръка, от среща с представители на Бюрото по труда и АСП  Peace
Много ти благодаря,аз ходех в бюрото по труда,на пръв поглед няма пречки,ще видим  и имам уговорка за понеделник с началника"Закрила на детето".
Не би трябвало да има , защото те имат право да се регистрират в Бюрото по труда, казаха ми, че имат права като на българските граждани  Peace
Ако имаш някакви други въпроси, насреща съм  Peace
Да,чужденци със статута на бежанец имат права като български граждани,но нашия татко няма такъв,има само удостоверение за временен статут на бежанец,който се подновява всеки месец и това е което ме притеснява,в противен случай нямаше да има проблеми да започне работа,но не може поради тази причина,затова казвам че ще видим.
ок, ако срещнеш някакъв проблем пиши и ще видим какво може да се направи  Peace
пожелавам ви успех

Общи условия

Активация на акаунт