С каккво почиствате керамичния плот на печката?

  • 20 445
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 462
Има една специална шпатула с метално острие, наподобяващо това на макетното ножче, а като препарат- препарат за стъклокерамика на Beckman.
newsm10 newsm10 clean
Пробвала съм и Фрош , но не струва нищо пред Бекман .На Бекман полвам и препарата за петна , чудесен ...Много съм доволна.

# 16
  • Мнения: 109
Има една специална шпатула с метално острие, наподобяващо това на макетното ножче, а като препарат- препарат за стъклокерамика на Beckman.
newsm10

# 17
  • Мнения: 4 390
Чета и си записвам...Досега така и  не успях да го изчистя перфектно тоя плот...Винаги остават някакви петънца, все едно са проникнали в стъклото, мама му стара - търка, търкам, а то си седи #Cussing out
И аз изпитвам същите чувства. Какво ли не пробвах, но сякаш петънцата са се слели със стъклото. Продължавам да следя всички теми, в които се разисква този въпрос и вече съм натрупала арсенал с почистващи препарати, достатъчно много, за да отворя собствен магазин /за малко ползвани/.
Абсолютно същото и при мен.

# 18
  • Мнения: 3 211
Използвам обикновена гъбичка за миене на съдове(меката страна) и CIF крем.След като го измия го подсушавам с мокрофибърна кърпа и забравям за всякакви петна и драскотини.
и аз така
но по най-използвания котлон остават едни синкави петна, които не излизат, в предишния ни апартамент беше дуга марка печката с котлоните и нямаше такива петна, вече си мисля дали не е от марката котлони. сегашната е Нарди, преди-Зануси, някой забелязвал ли е това с разл.видове марки Thinking

# 19
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
И моя се надраска от шпатулата, а тя си вървеше опакована с него.
Аз не мога да кажа, че се поддържат лесно, след като трябва да се чистят след всяко готвене. smile3516

# 20
  • Мнения: 5 462
И моя се надраска от шпатулата, а тя си вървеше опакована с него.
Аз не мога да кажа, че се поддържат лесно, след като трябва да се чистят след всяко готвене. smile3516
Ами естествено че трябва да чистиш след всяко готвене , но ако го правиш след всяко готвене може да пръскаш с обезмаслител .А един път на седмицата по основно с Бекмън.То какъв то и да е котлона си изисква да се чисти редовно.Даже нормалните котлони още по често защото се вижда всичко .И една капка да пръсне се вижда.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 019
Точно щях да попитам- че при нормалните котлони не трябва ли да се чисти след всяко готвене. То , че никой не те задължава е ясно ,но пак си е замърсено, вижда се.

# 22
  • Мнения: 1 174
Ползвам Мелио - много съм доволна.Препаратът е за силно замърсени фурни и др. покрития, ползвам го основно в кухнята.И както си пише на етикета, за да има ефект, се пръска и се изчаква около 5-6 минути и в случаи, че има упорити петна, трябва да бъде и загрята повърхността.
Досега проблем с надраскване не съм имала, но и шпатули не ползвам Wink
 Успех!

# 23
  • София
  • Мнения: 11 692
Чета и си записвам...Досега така и  не успях да го изчистя перфектно тоя плот...Винаги остават някакви петънца, все едно са проникнали в стъклото, мама му стара - търка, търкам, а то си седи #Cussing out
Внимавай какво говориш/пишеш, че май имахме еднакви печки с теб и като по-опитна в почистването на конкретната марка ще те привиквам да почистваш и моята.Поне си ми наблизо.
Сори за тъпия въпрос,но от къде да си купя хубава микрофибърна кърпа?Монтираха ми кухнята респ. печката и мисля живот и здраве от другия месец да готвя на нея.
И в крайна сметка да си търся ли шпатулката има ли смисъл и от къде?

# 24
  • софия
  • Мнения: 25 393
Medix за керамични повърхности.

# 25
  • Мнения: 5 462
Чета и си записвам...Досега така и  не успях да го изчистя перфектно тоя плот...Винаги остават някакви петънца, все едно са проникнали в стъклото, мама му стара - търка, търкам, а то си седи #Cussing out
Внимавай какво говориш/пишеш, че май имахме еднакви печки с теб и като по-опитна в почистването на конкретната марка ще те привиквам да почистваш и моята.Поне си ми наблизо.
Сори за тъпия въпрос,но от къде да си купя хубава микрофибърна кърпа?Монтираха ми кухнята респ. печката и мисля живот и здраве от другия месец да готвя на нея.
И в крайна сметка да си търся ли шпатулката има ли смисъл и от къде?
От всеки по голям супермаркет , при гъбичките за миене на съдове и при телчетата.

# 26
  • Мнения: 1 216
Почиствам с микрофибърна кърпа и много фин кремообразен абразив, подобно на ЦИФ, веднъж седмично. През другото време само забърсвам с кърпата с няколко капки веро или препарат за стъкла. Идеален резултат вече 2 години. Шпатула нямам и не съм ползвала.

# 27
  • Мнения: 9 481
Ползвам Bingosil cream-перфектен е Peace

# 28
  • Мнения: 88
Използвам обикновена гъбичка за миене на съдове(меката страна) и CIF крем.След като го измия го подсушавам с мокрофибърна кърпа и забравям за всякакви петна и драскотини.
и аз така
но по най-използвания котлон остават едни синкави петна, които не излизат, в предишния ни апартамент беше друга марка печката с котлоните и нямаше такива петна, вече си мисля дали не е от марката котлони. сегашната е Нарди, преди-Зануси, някой забелязвал ли е това с разл.видове марки Thinking

И мен ме мъчи тази мисъл. Май май има значение от марката на котлоните.Предишните(надраните) бяха Gorenje сегашните ми са Zanussi и както казах съм много доволна от тях(без петна,без драскотини).Може би си има значение и марката.Една приятелка е с Indesit и много се оплаква от котлоните.

# 29
  • Мнения: 512
Меглио - за мен е незаменим.

А за прословутите петна - нямам обяснение, но ту се появат, ту изчезват - не е ясно на какво се дължи. Защо имало нещо общо с тефлоновите съдове (четох го някъде по-горе)?

Общи условия

Активация на акаунт