С каккво почиствате керамичния плот на печката?

  • 20 459
  • 99
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 11 699
Мммда, сега разучих аз и ще ви споделя!!
За почистването - Циф крем, няма равен  Hug
За водата - първо, аз си купих предпазно стъкло за плота и мисля да го слагам винаги, когато не го ползвам. Проблема е, че трябва много да внимавам докато е включен плота..... Confused
А това което трябва да се спазва:-да няма температурни разлики, значи студена вода или студен съд върху горещ плот никога и обратно-горещ съд върху студен плот-не.
Също да не попада студена вода върху горещия плот, има голяма вероятност да напука  Crazy Praynig
И който не знае-много внимавайте да не падне захар върху горещия плот-просто веднага се карамелизира и плота ставал на парчета  Shocked Thinking

Много прегръдки за всички! Hug  bouquet

Какво е това предпазно стъкло и къде може да се види?

# 76
  • Мнения: 520
Моя препарат е Зебра, бг за 1,20. Почиства добре, обаче той самия се измива трудно, затова вашите мнения ми дойдоха добре   bouquet

svetly_ от къде мога да се снабдя с "Зебра"?? Търся го от известно време, но никъде го няма.

# 77
  • София
  • Мнения: 11 699
Имам питанка!Може ли някой да ми каже как изглежда Cif Cream,който не е абразив?Четох,четох по етикетите,но не открих нищо.

# 78
  • Силистра
  • Мнения: 288
И аз мн трудно го откривам, но аз съм в Силистра и в един магазин ми го ноят, ще видя за телефони

# 79
  • София
  • Мнения: 11 699
И аз мн трудно го откривам, но аз съм в Силистра и в един магазин ми го ноят, ще видя за телефони
Добре,а как изглежда?Опаковка,цвят...?

# 80
  • Мнения: 22 828
И аз мн трудно го откривам, но аз съм в Силистра и в един магазин ми го ноят, ще видя за телефони
Добре,а как изглежда?Опаковка,цвят...?
А колко струва?

# 81
# 82
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
С "Циф" -  неабразивен

# 83
  • Мнения: 4 406
Astonish препарат за керамични плотове. струва 4-5 лв шишето, черно голямо. Има го в ЦБА магазините.
това ползвам, ама не съм особено доволна. все има нещо за изстъргване след него. мисля, че не разтваря достатъчно добре мръсотията

# 84
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Днес си купих вече котлоните и веднага забелязах,че ги продават в комплект с тази шпатулка за която говорите.

# 85
  • София
  • Мнения: 11 699
А каква марка са?
И честито!

# 86
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
С "Циф" -  неабразивен
newsm10

# 87
  • Мнения: 1 434
Аз  съм много  доволна от Медикс   вечерта  ги намазвам сутринта    почиствам само с мокра  гъба  .
А за надраскването  ако  готвите   два пъти на ден няма как да    не се надраскат  котлоните  просто е невъзможно..  bouquet

# 88
  • София
  • Мнения: 408
Аз я почиствам по следния начин: пръскам я с обезмаслител -използвам меглио- после я чистя с циф или бингосил и я забърсвам с кърпите за попиване. Става като нова и не си мисли ,че от цифа се надрасква Wink

# 89
  • Мнения: 27
Белинда,
пробвай с Меглио, и аз имах такива петна от време на време.Казаха ми, че се получават от тефлоновите тигани.С Меглио обаче не спазвам инструкцията на етикета-там пише да се накисне за 5 минути, аз ги кисна поне 30 мин. и стават като нови.

Общи условия

Активация на акаунт