Ето я 3-тата годинка, за пръв път в детската градинка - 2

  • 12 898
  • 326
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 915
Хайде и аз да се разпиша тук.

Мариела днес е трети ден на детска градина. Очаквах драми и трагедии. Откакто съм в майчинство с второто дете, каката маниакално се е привързала към мен вследствие на целодневното ни съжителство  Wink, и ревност от бебето.  Crazy

За всеобщо учудване, Мариела понася градината доста добре, да не кажа отлично.  Дано не е временно или затишие пред буря.  Praynig  Rolling Eyes

Първият ден я оставих в ръцете на възпитателката, погледнах през прозореца как я отведе в стая с другите деца. Не ревна. Просто стоеше отстрани в ъгъла като в небрано лозе и гледаше малчуганите как вилнеят. Изглеждаше като изоставено.   Sad Тръгнах си и цял ден място не си намерих как ли плаче горкото дете.  Confused

Оказа се, че "горкото" хич не е плакало; а е играло, яло и спало; когато отидохме да си я приберем, така се бе улисала в игри, че дори не ни забеляза.  Laughing
Същият ден имаше детски рожден ден в градината, шоу-програма от 2 часа с клоуни и фокуси, торти, детски сандвичи, танци, песни- страхотия. Мариела сигурно си е мислела, че всеки ден ще е така.  Laughing

Викам си, хубаво - първи ден ОК, не се е усетила още какво става. Вторият ден сигурно ще реве. Е, ревнала, когато баща й я завел в градината. Ама не, защото иска да си тръгва оттам, а за да отиде и баща й с нея. Хитруша.  Wink
Пак: яла, спала, играла. Слушала.  Shocked Вечерта, естествено, всичките лиготии си ги навакса у дома.  Laughing

Трети ден: Не е ревала. Дали е спала, яла, ще видим днес.

Ох, дано наистина понася леко градината и не се натрупва напрежение, което да избухне по-късно.  Praynig

Аз няколко месеца предварително я подготвях за градината с приказки за Слончо (Зайчо, Мечо), които станали на 3 годинки и ходели на детска градина, как си играли там, как папкали и спинкали самички. А после майките и бащите им ги взимали.

Подготвях я, че ние няма да сме там, че ще я оставяме там да си играе и ще си я взимаме, когато се наспинка.

Правех й асоциации на градината с детски клуб - описвах я така, както все едно е на рожден ден в клуб - а тя обожава да ходи на рождени дни по клубове.

Не на последно място има значение, че Мариела я пуснах на частна детска градина. Така се стекоха обстоятелствата, плановете се промениха и юни месец се разбра, че ще ходи на градина. За държавна - късно, за детегледачка - твърде скъпо, та добре, че открих настоящата градина в нашия квартал.

Малко деца са, та могат да им обръщат внимание индивидуално. Няма много стресирани и ревящи други дечица - само 3 новички са, но и другите не са плакали.

Освен това три пъти я водих лятото до градината да я разгледаме отвътре и отвън с Мариела, дори си поигра на играчките, така че не й беше съвсем чуждо и непознато.

Желая и на другите майки и дечица по-леко справяне с градините.

# 46
  • Мнения: 4 915

Да чукна на дърво засега сме здрави... я кажете давате ли някаква укрепващи имуннта система препарати? Чудя се за бромховаксон  newsm78


Аз давам Бромховаксон, днес свършихме първата доза.
Най-вече заради бебето реших така.

Имам и витамини Саностол, ама все ги забравям, стоят си цяло лято... Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 3 576
Днес при нас всичко е нормално - детето не е плакало в детската, всичко си изяжда, спи..... само дето като се приберем вкъщи става едно ужасно мрънкало....
Дано да е някакъв период, който скоро да отмине.
На всичкото отгоре се опитва да се разболява - запушено му е нослето, но все още не са текнали сополи.
Чудя се какво мога да направя за да предотвратя настинката - сега му пръснах Olynth и направи чайче от лайка....

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Чудя се какво мога да направя за да предотвратя настинката - сега му пръснах Olynth и направи чайче от лайка....
Надя и аз имам леееки съмнения, че покашля и нослето започна да се запушва и питах личната ни лекарка. Та ми препоръча да дам Осцилококцинум или капки Ехинацея. Дано им се размине на дечковците.

# 49
  • Мнения: 7 106
До сега май само Сифия на Никол и на Леси сина и, мога да ги оприлича на моята дъщеря. До преди да тръгне миналата седмица на детска гръдина, Ева не се е отделяла нито за час от мен, а тръгна с такова удоволствие и така леко (за сега - 8 дни) се адаптира, че чак не мога да повярвам. това, което ме разби обаче беше вчерашната случка - имах намерениено на обяд да я вземам (спала е първите 2-3 дни там) докато се успокоят плачещите, защото и пречили да спи. Та отивам в 12,30 да я взема и госпожата я извежда ревяща. Рекох си "Почна се"  Confused. Тя обаче моля ви се реве, защото НЕ ИСКА да я взимам и иска да спи в градината.
Днес след като я взех след следобедния сън и закуската отново се запъна, че иска да играе в двора на градината  newsm78.
Чудя се чак толкова ли и харесва или и това е един вид протест някакъв, да ми се сърди че я оставям там и ме няма цял ден, или се е примирила и е разбрала че от тук нататък ще е все така......ох, незнам! Иначе си спи нормално нощем, не е станала по-раздразнителна (от обикновено  Mr. Green), но аз се чудя възможно ли е чак пък толкова да не е впечатлена от коренната промяна в живота и и поне малко да и е мъчно да мен  Confused.

# 50
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Здравейте, записвам се и аз в тази тема ( как не съм я видяла по- рано да ме пита човек).
Георги е на градина от понеделник и сега за сега ходи с желание, без рев и драми. Истината е, че ако много ревеше не знам как щях да издържа да го оставям. От втория ден е за цял ден и въпреки, че в къщи не спи след обяд там не е имало проблеми. За пръв път се отделя от мен за повече от 4-5 часа и направо не мога да повярвам, че се справя толкова добре. Единственият проблем е, че не слушал много-много и не може да се облича сам, но и това ще стане надявам се.
 Само като го прибирам ми се лигави повече от обикновено и ме врънка за разни коли, сладоледи и тн., но предполагам е нормално, особено ако усеща, че се чувствам виновна за това, че го оставям.
 Ми това е за сега, ще споделям когато имам нужда и ще пожелая на всички безпроблемно ходене на градина! Hug

# 51
  • Мнения: 854
Ние пък се разболяхме - хрема, снощи имаше и температура, та днес сме си в къщи, утре също. За стачка пък нищо не знам, при нас в понеделник стачкуваха, нямам идея дали другата седмица пак newsm78 Малко ще се съберат 4 дни и после пак адаптация, ама какво да се прави. Иначе не плаче, общо взето е спокоен, което ме радва. Естествено, днес беше изключително щастлив, че си остава у дома Simple Smile

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Аз да се похваля- Влади продължава вече трета седмица да ходи с кеф на градина  Hug Hug
Мин.седмица му дадох една кутийка Осцилококцинум,че беше започнал да киха, а през уикенда му капах капки Виброцил,че нослето му се беше запушило,но засега е здрав  Praynig
Започнали са занимания и го водят в по-голямата група да участва: 2 пъти седмично музика, английски и математика Laughing
Като го взема към 16.15-16.30 не иска да се прибираме,а бришем по парка или в "Барбарони"-те играе.Вкъщи има половинчасово мрънкане и нервност и после се кротва и се гушаме  Heart Eyes
Доволни и спокойни сме и двамата.
Не е казал да предпочита едната пред другата госпожа.
Всичко ми разказва, ама не е много обстоятелствен, а и аз не настоявам, разпитвам учителките

# 53
  • Мнения: 2 071
Тя обаче моля ви се реве, защото НЕ ИСКА да я взимам и иска да спи в градината.

Подобно,  но без рев, се разигра днес в 17 ч. - не иска да тръгва, половин час стояхме в стаичката с гардеробчетата и се прощавахме с учителката и с рисунките...Цяла вечер ми пее една песен, която подозирам, че е "Хей, ръчички", но не от мелодията, а от жестовете. Mr. Green

# 54
  • София
  • Мнения: 9 853
Айде да се запиша в новата темичка.Мислите ли,че ако детето продължава да праче повече от две седмици,трябва да се спре от градина?Мими плаче втори ден,а първите два дни въобще не е плакала.Дали някога ще се адаптира,колко ли ще продължи тоя рев?!

# 55
  • Мнения: 107
Е не знам какво точно направих
Исках да попитам за коя частна детска градина ства въпрос, в кой квартал и ако е възможно да споделиш за цените там

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 21:41 от querida

# 56
  • Мнения: 668
 Зори, аз кошмарът го изживявах, когато синът ми започна ясла - тогава 2 седмици все едно не беше моето дете -  ревеше, тръшкаше се за всичко, нощем се будеше с рев и постоянно повтаряше "мамо, мамо". По едно време чак ми се искаше да се откажа и да го спра от яслата, но той започна да свиква. Затова сега му е лесно с адаптацията в ДГ, а и с 5-6 от децата са били заедно в яслата.

# 57
  • Мнения: 1 427
Вече почти седмица Йоана е на детска градина.Първият ден, естествено , беше ентусиазирана.Влезе спокойно, разглежда и т.н.Взех я следобед след 16 ч.Беше седнала на столче с едно нейно мече в ръка.Изглеждаше леко уплашена.Като ме видя  се затича , прегърна ме и като я погледнах беше изкривила устничка ,аха да заплаче.Вторият ден с много рев.Третия по-малко.Но ме притеснява нещо.Не иска да говори за нищо , свързано с градината.Прави се , че не ми чува въпросите.Или отговаря ни в клин , ни в ръкав "Искам в къщи".По принцип е страшно контактна, приказво много.И затова съм притеснена.Дали да продължавам да я говоря за неща , свързани с градината или да я оставя сама да започне да споделя?И още нещо.Откак сме махнали памперса (преди пет месеца0 , не се е напишквала.Казва си ясно кога й се пишка.А сега три дни поред се е напишкала.
Имам гадното усещане , че не е щастлива там Sad.Дано да е въпрос на адаптация.

# 58
  • Мнения: 645
Днес като се взимахме малчовците рисуваха, всички бяха много спокойни. Сестрата ми обясни че днес била в тяхната група и седяла до моя хубостник и бил изял салатата, супата и му останало съвсем малко от манджата ( и една от лелите потвърди) а след обяд си изял бисквитите а сестрата скръцнала със зъби и си изял и крема. Той е слабичък ( 12кг) и ако не го караш да яде въобще не се сеща и за това помолих госпожите да не разчитат да огладнее а да настояват, защото аз съм го оставяла да се сети и той не хапна три дена Shocked, на всичкото отгоре и много бързо сваля Confused
Вечерта го накарах да ми разказва и той каза че са го наказали, защото блъскал по печката. Обясних му да не прави така защото така ако всички блъскат много бързо ще си счупят играчките и няма да има с какво да си играят. Уж ме разбра Thinking
До тук добре, само ми стана мъчно като каза че искал някой да го гушне ама никой не се сетил, казах му като иска , да отиде да каже на някоя от лелите и те може и да го гушнат. Много сладко ми стана като ме поправи че лелите не са лели а "Боскожи".
Е дано утре не ревем толкова Peace

# 59
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
я кажете давате ли някаква укрепващи имуннта система препарати? Чудя се за бромховаксон  newsm78


Аз започнах да давам ADLiquid fo Kids. Веднъж вече съм й го давала. Имам много добри отзиви и препоръки за него. Нели тръгва след 2 седмици и ще го пие още 3 след това.
Стам, имам чувството, че това сиропче повишава апетита. И първия път го забелязах и намалих дозата, а днес Нели е ровила в хладилника за храна (а принципно не яде особено доброволно- тоест може и гладна да си стои)

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 23:11 от Трилиън

Общи условия

Активация на акаунт