Ето я 3-тата годинка, за пръв път в детската градинка - 2

  • 12 885
  • 326
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 3 626
Хайде в новата тема. Знам, за това, че ако го води друг може би по-лесно ще се приспособи. Но нямаме тази възможност, таткото ни води баткото в 7.30 на училище и от там газ за работа в 8.00. Така, че оставам аз.

# 2
  • Мнения: 5 468
Питайте в градините, колко време ще им продължи стачката newsm78. Да не се отложи пак нашето тръгване на градина, че вече ще получа инфаркт от притеснение. Искам да я давам в градина на 27-ми.

# 3
  • Мнения: 3 537
Запис. Peace
Изкарахме шест дни и вече сме болни-гнойна ангина.
Иначе няма проблем,хареса и,ходи с желание,яде,спи... Grinning
Стачката при нас е на 24,25 и 26 и се подписахме,че няма да ги водим тия дни.

# 4
  • Мнения: X
Има напредък - днес диването не рева, обаче пак не даде да и сложа пантофите и като я взе госпожата почна да се дърпа и да вика "искааам вкъъъъъщиии". Аз и казах, че ако реве няма да и повярват, че е на три годинки и ще я върнат в яслата и май уговорките хванаха дикиш. Пък иначе всяка вечер е дива и щастлива и казва, че няма повече да реве, че пак ще ходи.........абе такива ми ти.... в яслата беше всяко чудо за три дни, ще видим тук как ще е.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Всъщност, чудех се дали тук да питам за госпожите или да пусна отделна тема, но реших, че ще станат много теми на "градинска" тематика и затова...

За съжаление, това, което пише Валенцето е и моето впечатление  Rolling Eyes
Когато едната й госпожа е на смяна обаче, не се чува навикване на децата, само когато е въпросната, гласовете им с лелката отекват отдалеч, когато взимам Калина. И, както пише Валенцето, изобщо не се притесняват от присъствието ми...

 
 

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Питайте в градините, колко време ще им продължи стачката newsm78.

Вчера питах в нашата /12 ОДЗ/ и отговорът беше: "За съжаление, няма да стачкуваме"...

# 7
  • София
  • Мнения: 344
Такаа- при нас определено се очертава привързаност към едната от учителките (по-младата).Тази сутрин дъщеря ми за пръв път влезе сама в стаята и не само влезе,но направо се метна на врата на госпожицата си;започна за плаче и да й обяснява,че мама отива на работа.
Ставането сутрин все-още е кошмарно- не иска,спинка й се,пишка й се,ака й се (не ака,но седи на гърнето)...все неща, с които тя може би си мисли,че ще отложи тръгването.Все-пак по-спокойни сме.
Стягам рожден ден за понеделник.За сега не казват,че ще има стачка.
Лек ден на всички. Hug

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
още не знаят дали ще има стачка след 24-ти - засега само в понеделник

# 9
  • Мнения: 419
още не знаят дали ще има стачка след 24-ти - засега само в понеделник

Дано да е само в понеделник. Praynig

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина пък досега не е проявявала привързаност към нито една от госпожите. Единствено има нескрита неприязън към едната леля и подозирам, че затова се разплака така вчера сутринта на отиване /тя я посрещна/. Явно ги тъпче, иначе ми се стори свястна, но дребната на няколко пъти говори за нея със страх и антипатия.

# 11
  • Мнения: 645
Ню посъветвала съм се с педиатър и фармацевт а и вит Ц то е само за първите няколко дни. Peace
 И ние пак ревахме,  но пък като отивахме ми разказа как пяли за влакчето в салона и как им свирили на пиано.
 По отношение на госпожите виждат ми се мили но определено още ми е рано за мнение, само едната (май главната) вчера я като ни изпращаше се появи едно много сладко момиченце, много тъжно и насълзено, а лелята я гушна и почна да си я гали и да я успокоява  и по едно време казва " Недей бе миличка недей да плачеш, а знаеш ли на нас колко ни е тъжно като ви гледаме така разплакани, душички златни", много мило ми стана Tired
 Боях много обича да се гушка ама ми обясни че те не го гушкали, ама нормално как да гушнеш 15 деца.
При нас стачка ще има.  Confused

# 12
  • София
  • Мнения: 2 958
Днес е ден 4-ти на градина.
Плач от отварянето на очичките до влизането в асансьора. С уговорки и т.н. В детската градина, обаче,  влезе по - уверено. Даже обясни на госпожата, че има часовник /взе го от брат си вчера/ и си взе пантофките от гардеробчето сам. Влезе  в стаята за ръка с учителката .
По-спокоен е.
Вчера вечерта имах неблагоразумието да го попитам къде му е кученцето, което взе сутринта....И  като се притесни, като ревна : "Милото ми кученцееее, сега е само в детската градинаааа..." След малко спря ,замисли се и каза:  "Утре аз ще си остана с теб тук ,а тати ще отиде да ми го вземе".

Госпожата каза , че е вероятно да стачкуват на 24, 25, 26-ти  ,ако не удовлетворят исканията им до понеделник. Мноооого лоша работа. Тъкмо ще посвикнат малко и хайде у дома...Така ще станат цели 5 дни почивка, после пак адаптиране... ooooh!

Eis , много съжалявам да прочета, че е болна .  Това е най-големия ми страх.
Четох в предишната ни тема, че ги пускате с хрема на детска градина.  Thinking  Моят син много бързо се заразява и настива. Мисля в такива моменти да си остава в къщи. Но не мога да го предпазя от болните деца в градината.  Confused

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 12:52 от StaM

# 13
Здравейте на всички мами. Включвам се за втори път и моля да ме извините , ако нещо не е наред. И нашата ДС ще стачкува от понеделник и лошото е, че стачката е за неопределено време. Иначе днес Ивана беше поуспокоена, но след очертаващото се прекъсване сигурно ще трябва да свикваме на ново. Моите впечатления са, че учителките са на вълна стачка и много, много не си дават зор с децата. Дано побързат да им изпълнят исканията, че не знам, кой ще гледа малката буболечка. 78

# 14
  • Мнения: 2 722
Ню , ако стачката продължи по-дълго нещо вашето започване на градина май ще се отложи за по Коледа  Joy

Милен днес влезе много уверен в детската градина, но... в момента в който видя че ще си тръгна се накани да покаже сълзи /да не отвиквам/. Обаче! Аз бях готова за това и му казах да разкаже как вчера е джапал в локвите като се прибирахме и той забрави за сълзите. Хвана госпожата за ръката и тръгна навътре към стаята да и разказва за локвите.

Понеже стана въпрос за лелки и госпожи - нашите са превъзходни /поне за сега/. Много млади, но доста похвалени от предишния випуск. Държат се с децата мило, каквото попиташ ти обясняват веднага.

Дано и занапред да е така.

Общи условия

Активация на акаунт