7 години брак

  • 12 686
  • 121
  •   1
Отговори
# 60
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много пъти преди да имаме дете съм си събирала багажа и съм решавала че не мога да продължавам живота си така ,с този човек ,който демонстрира такава незаинтересованост към мен.Той ме е спирал буквално ревящ и ми е казвал че без мен не може да диша.Говорли сме,напъвал се е да бъде такъв какъвто би трябвало нормално да бъде и след една седмица пак същото.Той не че не може да работи върху връзката,ама е много по-лесно да каже такъв ми е характера,не мога да се променя.Щото е много по-лесно да оставиш другия да се нагажда спрямо теб.Аз съм човек ,който прави изключително много компромиси в името на разбирателството,може би там ми е грешката,може би ако бих могла да бъда малко по-безкомпромисна,сега нямаше да ми се налага да търпя ,знам ли.
После има и нещо друго.Той непрекъснато е разсеян с други мисли,изобщо не успявам да водя диалог.Не ме слуша.Или мълчи,или казва че не е вярно или най-често употребяваната реплика,нормално е,само така ти се струва.При което аз откачам.За него е нормално да се прибере и да седне пред тв-то в едната стая ,а аз да съм в другата.Нормално е да отидем на кафе и докато аз съм на масата,той да се разхожда някъде на близо с бебето.Нормално е да пазарувам и той да ме чака навън ,защото не му се влиза.Нормално е да вървим заедно а той да бърза с количката на 5 метра преди мен.Нормално е да вечеряме аз да му говоря нещо а той да зяпа мача.
Днес се реших и му драснах едим мейл,дано поне го прочете и вникне в поне 30-с процента от казаното.Чувствам се адски идиотски да водя такъв вид комуникация с човек с когото се виждаме всеки ден.
Това е точно описание на моя мъж- прави абсолютно всичко изброено!

# 61
  • Мнения: 2 427
Е, и какви мерки прилагаш?
Ние в събота се сдобрихме,ама всяко чудо за 1 ден.В неделя пак се скарахме и не си говорим.Според мен той изобщо не е разбрал че когато човек има малко бебе живота никак не е розов.Следва да се правят жертви и да се поделят задълженията.Вчера най безцеремонно замина да гледа мач в баща си,след като знае че аз не мога да се справя с бебе ревящо и обезумяло от никнещите зъби и къща в която всичко крещги да бъде оправено и почистено.След като се ядосах от постъпката му каза"егати противния живот който водя,егати мизерията,един мач не мога да гледам".Не му идва на ум че аз също не мога да се отдам на развлечения и честоп дори не ям,защото времето и детето не ми го позволяват.Аз правя жертви,той не може.Сякаш детето съм гбо заченала в някоя банка за сперма и той няма нищо общо със случващите се неща и моите грижи.

# 62
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ей, ама все едно описваш моя 1:1... Нищо не помага. Периодично имаме разправии и караници и после пак по старому Tired
Юркай го, повтаряй му, че това дете е колкото твое, толкова и негово, че не може само на теб да чака за всичко... може и да му светне, че си права... поне временно Tired

# 63
  • Мнения: 6 029
в неделя правим 7 години брак.. тва значи, че влизаме в осмата и мога да си отдъхна, нали? Mr. Green

инак.. никога живота няма да бъде розов, Albertine. Говорете, говорете... това е. И аз понякога се чувствам като теб... и говорим. Има ефект. За известно време... после пак говорим.

# 64
  • Мнения: 2 427
Мацки,след като изпуших цяла кутия цигари от нерви реших!Няма повече да се тормозя!!!
Сега идва неговия ред да се тормози!Ще се правя на чукната,да ходи където си иска,колкото мачове иска да гледа,ако не ми помага,голям праз.Ми то ако се разведа нали ще е същото.Че и мнооого по зле,имайки в предвид че съм сама в чужда държава,без близки...представяте си какво е.
Така че от днес нататък започвам да го замерям с неговите камъни по главата-непукизъм,незаинтересованост,безличие!Все едно е станал прозрачен.Ще видим кой кого Crossing Arms!
Готвя си това което ми се яде,чистя си само и единствено с мисълта че го правя за собствения си комфорт!Смятам да му пера,за да правя пълно зареждане на пералнята,ама за гладенето-да се спасява(мазно му се обяснява,миличко,нямам време за твоите неща).Отсвиркан от където и да го погледнеш Thinking!

# 65
  • Мнения: 6 029
има логика и в тая тактика. пробвала съм я.

# 66
  • Мнения: 184
в неделя правим 7 години брак.. тва значи, че влизаме в осмата и мога да си отдъхна, нали? Mr. Green

инак.. никога живота няма да бъде розов, Albertine. Говорете, говорете... това е. И аз понякога се чувствам като теб... и говорим. Има ефект. За известно време... после пак говорим.

 Peace

# 67
  • Мнения: 380
Мацки,след като изпуших цяла кутия цигари от нерви реших!Няма повече да се тормозя!!!
Сега идва неговия ред да се тормози!Ще се правя на чукната,да ходи където си иска,колкото мачове иска да гледа,ако не ми помага,голям праз.Ми то ако се разведа нали ще е същото.Че и мнооого по зле,имайки в предвид че съм сама в чужда държава,без близки...представяте си какво е.
Така че от днес нататък започвам да го замерям с неговите камъни по главата-непукизъм,незаинтересованост,безличие!Все едно е станал прозрачен.Ще видим кой кого Crossing Arms!
Готвя си това което ми се яде,чистя си само и единствено с мисълта че го правя за собствения си комфорт!Смятам да му пера,за да правя пълно зареждане на пералнята,ама за гладенето-да се спасява(мазно му се обяснява,миличко,нямам време за твоите неща).Отсвиркан от където и да го погледнеш Thinking!


Харесва ми неподправения ти оптимизъм:) Желая ти успех в борбата!!! Която си загубила още преди да си започнала според мен, но надеждата умира последна.

Не забравяй, че твоя човек е с няколко години повече тренировки в този спорт:) Трудно ще наваксаш.

За раците жени. Моят дом е моята крепост. Съществува семейството и нищо друго. Наистина са много вглъбени и затворени.
Почти никакво желание за промяна обучение...
Охх нещо съм негативен тия дни спирам. Иначе жени раци бол и около мен - жена ми, майка ми...



# 68
Мацки,след като изпуших цяла кутия цигари от нерви реших!Няма повече да се тормозя!!!
Сега идва неговия ред да се тормози!Ще се правя на чукната,да ходи където си иска,колкото мачове иска да гледа,ако не ми помага,голям праз.Ми то ако се разведа нали ще е същото.Че и мнооого по зле,имайки в предвид че съм сама в чужда държава,без близки...представяте си какво е.
Така че от днес нататък започвам да го замерям с неговите камъни по главата-непукизъм,незаинтересованост,безличие!Все едно е станал прозрачен.Ще видим кой кого Crossing Arms!
Готвя си това което ми се яде,чистя си само и единствено с мисълта че го правя за собствения си комфорт!Смятам да му пера,за да правя пълно зареждане на пералнята,ама за гладенето-да се спасява(мазно му се обяснява,миличко,нямам време за твоите неща).Отсвиркан от където и да го погледнеш Thinking!

Мисля че най-после си стигнала до един много правилен извод за себе си. Ако имаш възможност да прочетеш някоя книга за семейните взаимоотношения смятам ще ти се отрази добре. И ще разбереш, че тревата на съседа не е по-зелена, /колкото и някой форумки да превъзнасят отношенията си/, приеми че просто те са по-различни, а всяко семейство си е за себе си. Научи се да се надсмиваш над себе си, не поставяй ултиматуми, приеми че мъжете имат различно устроен мозък от женския и различно мислене и че исторически на жените е дадено да са миротворците и грижещите се за дома и децата.  Не се рови в недостатъците, не карай съпруга ти да заема отбранителна позиция, не искай да е различен, просто прецени наличния потенциал и го използвай.  newsm78 Като гледам съм дала толкова много и умни съвети Laughing, че дано ги приложа и за себе си.  Joy Поздрави!

# 69
  • Мнения: 1 877
Като се замисля и при нас на 7-мата година имаше криза,която се проточи 2 месеца.

# 70
Мацки,след като изпуших цяла кутия цигари от нерви реших!Няма повече да се тормозя!!!
Сега идва неговия ред да се тормози!Ще се правя на чукната,да ходи където си иска,колкото мачове иска да гледа,ако не ми помага,голям праз.Ми то ако се разведа нали ще е същото.Че и мнооого по зле,имайки в предвид че съм сама в чужда държава,без близки...представяте си какво е.
Така че от днес нататък започвам да го замерям с неговите камъни по главата-непукизъм,незаинтересованост,безличие!Все едно е станал прозрачен.Ще видим кой кого Crossing Arms!
Готвя си това което ми се яде,чистя си само и единствено с мисълта че го правя за собствения си комфорт!Смятам да му пера,за да правя пълно зареждане на пералнята,ама за гладенето-да се спасява(мазно му се обяснява,миличко,нямам време за твоите неща).Отсвиркан от където и да го погледнеш Thinking!

Опитай може и да успееш! Наистина ти го пожелавам и стискам палци.
От личен опит-аз не успях!!! Това което го описваш съм го виждала 1:1 на 7мата година докато сложихме КРАЙ!
Разговори и говорене, както са те посъветвали по горе - при нас водеха само до караници и скандали, в които пак аз бях изтормозената и изцедената. Той след като се накрещеше понеже съм го изнервяла невероятно и съм му пречела да гледа тв и мачовете /които били единственото му развлечение-на такова аз нямах право, защото съм била майка/ се обръщаше и захъркваше на секундата. Не вярвах на очите си, но това беше факт.
Извода за мен беше-нищо не се променя нито с компромиси единствено и само от твоя страна, нито с говорене докато с/у тебе стои егоцентрично и само влюбено същество!
Съжалявам, че не ти давам оптимистична нотка. Само се надявам у него да има капка желание да остане с теб /може би си мисли, че ще го търпиш винаги?!.../ Sick

# 71
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Е, и какви мерки прилагаш?
Ние в събота се сдобрихме,ама всяко чудо за 1 ден.В неделя пак се скарахме и не си говорим.Според мен той изобщо не е разбрал че когато човек има малко бебе живота никак не е розов.Следва да се правят жертви и да се поделят задълженията.Вчера най безцеремонно замина да гледа мач в баща си,след като знае че аз не мога да се справя с бебе ревящо и обезумяло от никнещите зъби и къща в която всичко крещги да бъде оправено и почистено.След като се ядосах от постъпката му каза"егати противния живот който водя,егати мизерията,един мач не мога да гледам".Не му идва на ум че аз също не мога да се отдам на развлечения и честоп дори не ям,защото времето и детето не ми го позволяват.Аз правя жертви,той не може.Сякаш детето съм гбо заченала в някоя банка за сперма и той няма нищо общо със случващите се неща и моите грижи.

аа, той много ясно си е разбрал и си знае вси4ко. той си иска неговия розов свят с ма4ове, или к'вото и да било друго. с твоя, ти си се оправяй  Laughing
като оставим настрана, 4е първите година_две с детето са години на промяна за една двойка, все ми се струва, 4е в пове4ето слу4аи мъжкият егоизъм, или 4увство за самосъхранение, побеждава. и да ти кажа, от доста време, с4итам 4е е редно да сме поне малко пове4е егоистки и да се поу4им от тях. той си иска време за ли4ен кеф и в това няма ниЩо лоШо. на нас ние втълпено, 4е понеже сме майки, трябва да сме постоянно присъстваЩи в живота на детето, при това, постоянно изпитваЩи удовлетворение от контактите с него. е да, ама не. и ние имаме нужда от отдуШник и ли4но пространство, и колкото по_рано го разберем и намерим, толкова по_добре.
не знам дали разбираШ какво искам да кажа, много набързо пиШа.
идеални ситуации няма, важното е да се намери някакво средно положение, което да е ок за вси4ки актьори.

пп. идеята за "неговите камъни по неговата глава" за мен е услуга, която му правиШ. той това цели : да престанеШ да му дуднеШ. тогава Ще му е съвсем рахатлък  Laughing

# 72
  • Мнения: 2 427
Магьосника от Оз,може и да си прав че съм загубила битката още в самото начало.Аз съм сигурна ,че идеални хора не съществуват.Ако беше друг,който би ми помагал и който примерно не гледаше мачове,щеше да е друго онова за което бихме могли да се скараме.Моя мъж не е чудовище,напротив.Мисля че има много положителни характеристики.Обаче това не зачерква автоматично недостатъците,които са повод да открия темата.Затова се боря-защото би било много лесно за мен да се откажа и да намеря друг ,когото да обичам,друг...............с когото да се караме за друго...
Моят съпруг наистина държи на мен.Знам че много ме обича,въпреки че не го демонстрира и го прикрива много умело.Когато живееш с някого започва да ти става ясен за много неща.Не казвам че го познавам 100%,но 60%-да,ясен ми е като бял ден Whistling.До скоро страдах от това че не е ревнив-никога не го е показвал явно.Усещала съм го понякога,но той умее отлично да го замаскирва с демонстративен непукизъм Close.От както съм с него забелязвам хиляди пъти отказване от негова страна да ми помогне в нещата(работа,кола,книжка и пр...)които тук в чужбина са чужди за мен и от които специално в началото имах нужда от нечие съдействие.Сега си обяснявам това-просто по някакъв таен начин той е доволен че достъпа ми до обществото е ограничен
(колеги и т.н.)и си мисля че е така,само защото го е страх да ме загуби.Въпреки че ако го питаш ще ти каже че не е вярно,че иска за мен точно обратното.Ама аз го усещам,просто го усещам.
Оффф,не знам вече какво да мисля...не че преди не сме се карали,ама нещата бяха много по-различни.Мисля че го вкарах в криза моя мъж след раждането на детето.Явно все още не може да осмисли ,че нещата които сме правили преди да се роди Теди са практически невъзможни в момента.Смята че го ограничавам,ма не е така,самата ситуация ограничава.Не може да разбере че ако той жертва интересите си и свободата си аз ги жертвам два пъти повече от него.
Садбата,моя съпруг пропуска това с крещенето.Обаче колкото и да сме се карали слага глава на възглавницата и моментално захърква все едно нищо не е станало Confused.Егати нервната дебилска система.Понякога чак му завиждам... Laughing

# 73
  • Мнения: 2 427
Феям,за пореден път се съгласявам с написаното от теб.Е,не съм чела всичко от това което пишеш,но в повечето случаи си мнооого права.Особено когато става дума за дисекция на мъж.Обаче нали се сещаш за онзи китайски символ-където черното и бялото се срещат.Доброто и лошото,любовта и омразата,които започват от някъде,но в крайна сметка границата между тях се слива и от любовта може да се роди омраза,както от омразата либоф.Не знам как точно да го обясня и дали ще се разбере,обаче аз реших да променя проспективата,ако така мога да се изразя.Значи имам два варианта.Или да се махна или да остана.От това си правя една проста калколация:ако реша да се махна,означава да:търся работа,пластхтам квартира,оставя малко бебе на ясла и да изнемогвам буквално от бягане насам натам,проблеми върху плещите ми,плащане на сметки,пазаруване,плащане на градини,търсене на хора гогато детенце е зле и т.н.
Да изходим от това което казваш-жената трябва да е повече егоист.Идеално написано!Ето,за това решавам да остана.Спирам да се чувствам аз слугинята и превръщам него в слуга.Ходи бачкай,плащай сметки,наеми,заеми,каквото си пожелаеш.Аз си сгледам детко и живота,като междувременно ти обръщам гръб,спирам де се тормозя,започвам да се отдавам на МОИТЕ собствени удоволствия и интереси.Все едно че това за което си роден е да бачкаш за да плащаш.Нищо друго.Така или иначе ако се разведа ще си живея сама,както съм сама и сега,когато той уж присъства(само физически).Така или иначе ,ако отида да живея сама ще си гледам детко сама и от никого няма да очаквам помощ.Що да му правя това добро да го оставя да си живэ безгрижно докато аз се потя като кон и да си чукам главата с проблеми.Ми че нали ако се раведем той пак чте е изгладе,изпран и нахранен без дори да си мръдне пръста(да живэ мама!),дори ще му спестявам един куп пари(защото ако не дай си боже един ден се разведем не желая от него дори и една стотинка,против принципите ми е )ша си глэеда мачове с тати до самозабрава.Нйе!Няма стане!
Тука има една такава дума(divorziati a casa)Разведени в къщи.Докато не стане човек,ще гледам на него единствено като роб,стига съм му била аз слугинята Twisted Evil!

# 74
  • Мнения: 18 542
При мен се оказа, че е вярно. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт