Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора

София, Лагера

Мили мами, дайте акъл, моля!
Захраних малкото след 6ти месец -постепенно и бавно. На обяд давах зеленчукови пюрета след кърмата, но изяждаше по 20 - 30 грама. Реших да преместя кърменето след храната и сега яде по 200 грама, но пък не ще да суче. На 8 месеца е момчето.
Как да продължа нататък?
Цитирай

Уха, 200 гр. на 8м.  Shocked Мойто тепърва започва да яде такива грамажи  Crazy

До годинката по принцип първо се кърми, след това пюрето..

Аз винаги давах пюрето преди. И винаги го оставях сам да си определя колко иска
6-7м. - 20-30 гр.
8-9м. - до 50 гр.
10-11м. - до 100 гр.
след годинката - до 150-180 гр.
И след това винаги си суче - и още е така..

Според мен или продължи първо цица, после пюре, като малко оставяш време преди пюрето, или му давай по-малко пюре, за да иска после да суче.. 100гр. примерно.. и после цица..
Цитирай

На мен ми обясниха така - цица, малко след това пюре и после пак цица за десерт.
Цитирай
Ние сме на 6 месеца почти и първо давам пюрето и след това за десерт и колкото иска му давамда суче. Така по-добре защото после има вероятност след сладката кърма после да не иска пюре.
Цитирай

Пловдив

Ако искаш да намалите кърменията и бързо да заместиш хранене-първо пюрето,ако ли не-първо цицата...макар,че то и от малкия  зависи-аз давах първо цицата ..но към 10тия месец вече  се нервехме за нещо с лъжица по-обед...и така обърнахме последователността.
Цитирай

София

До годинката, че и след това първо кърмех и след това давах друга храна. Постепено сам си увеличи количеството на твърдата храна.
Цитирай

София

И аз това питам...ако я кърмя първо, след това отказва пюрето...затова реших, първо пюре в рамките на 80 - 125 гр. и след това кърма, колкото си иска...гадното е, че не винаги след пюрето иска да цока и реално ни се събират 8 хранения понякога..защото 1 час след пюрето решава, че иска цица...и незнам дали е правилно...но пък немога да я тъпча и насила да я кърмя или да й бутам пюрето в устата...затова на 7 месеца си имаме 8 9 хранения...
Цитирай

Първо накърми бебето, после предложи твърдата храна.
Дъщеря ми винаги непосредствено след хранене суче, за да си оправи вкуса 35
Цитирай

София

И аз така правя - първо кърмя, после хапва друго, после за десерт пак цица  Peace
Цитирай

София, Лагера

Е да де, ама като кърмя и после не иска да яде пюре...
А сега преди вечеря пробвах така - не, ядосва се! Сякаш се отбива... ама ще пусна друга тема за това.
Благодаря, момичета!
Цитирай

Да те успокоя - и ние имаме такива дни, но давам първо цица.
Просто, ако искаш да не заместваш кърмене, не давай първо пюре.
Или давай час-час и нещо след кърмата пюрето. Така моят бебо постепенно започан да чде по 2/3 до цяло голямо бурканче!
Успех!
Сега пък малко чде, че много зъбки му никнат:( и си е на цица основно - кърмата се нагажда спрямо него.
Цитирай

Bourgas

И аз бих предложила за вашата възраст все още да не вървите към заместване на кърмата с твърда храна. Аз бих постъпиа така:
- първо давам гърдата
- час, час и нещо след това предлагам пюре..колкото иска да яде, стига да не се натъпче и след това да не иска да яде по-късно
Т.е. детето да приеме че пюрето не е основното ядене, а е нещо като "между другото", само за запознаване Peace
Когато порастнете малко просто ще размениш реда и нещата ще си дойдат на място.
Пламена вече е на 1,2 г. но след обедното хранене все още си иска млякото за заспиване.
Цитирай

София

Noemy, забравих да ти кажа още нещо - Сашко примерно яде много малко твърда храна след кърмене. Понякога хапва по 2-3 лъжички, друг път изяжа по 180 гр. от нещо (това се случи преди няколко дни - кисело мляко с бисквити).. но в повечето случаи количеството е 20-50 гр. на хранене, предлагам 3-4 пъти дневно.
Цитирай

София

Първо давах твърдата храна (на вашата възраст е изяждал по 180-200 гр., три пъти на ден), след това му давах да суче, особено, ако е жаден, защото други течности не поемаше. Кърмих, т.е. наложи се да отбия на 1г.10м. заради втората бременност, имам предвид, че това не попречи да суче дълго време. Wink
Цитирай

София, център

аз съжалих, че не спазих правилото първо цица после пюре, но не искахме и да погледнем пюрето след кърмата, е да ама постепенно ми се отби и сега се кърмим само сутрин и вечер Sad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора