Откачам с това училище

  • 3 117
  • 43
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17 144
Оказва се, че като имам първокласник общо взето трябва да напусна работа, за да се справя. Имам чувството, че се въртя в омагьосан кръг, от който никога няма да изляза, днес цял ден се опитвам да не се разрева с глас от безсилие и притеснение  Cry
Всичко започва с това, че трябва да се водят децата сутрин между 8 и 8:10, за да започнат часовете в 8:20. Аз си знам, че и в 8 да тръгна, закъснявам за работа, но хайде, с няколко минутки закъснявам, така че не е такава драма. Да, обаче! Да не мислите, че госпожата идва в 8?? Мнее, защо да се мори жената – преди 8:20 не се е появила. Вчера дойдох на работа в 9:30, а днес оставих дребния да го гледа една баба на съученик, защото имах супер важна мениджърска среща в 9, на която – уви – все пак закъснях, понеже беше в по-далечен от моя офис. Утре пак в 9 имам пак супер важна среща в същия офис с много важни хора, дето няма мен да чакат – и какво да правя???? Намерих му в крайна сметка колая, да е жива и здрава бабата на съученика, утре в 7:20 ще го водя Иво у тях и тя ще ги заведе. Обаче това не ми решава генерално въпроса. Не искам да го оставям сам в училищния двор да си чака госпожата, всичко се случва ебати, малък е още. А това означава да закъснявам всеки ден за работа.
Второто голямо препятствие – когато имат 4 часа свършват в 11:30, а стола отваря в 12. през това време, ако ходят на занималня, госпожата от занималнята ги гледа, но ако не ходят – никой няма ангажимент към тях. Мен занималнята ни най-малко не ме урежда, тъй като е до 5:30, а аз преди 6:45 – 7 не мога да се прибера. Затова заедно с още едно дете плащаме на една пенсионирана детска учителка да ги взима от училище и да ги води у тях на импровизирана занималня. Само че нея не я пускат в училище да ги заведе до стола, защото е външен човек. Значи – ако искам да съм сигурна, че в тоя ½ час някой ще го наглежда, трябва да го запиша на занималня до 5:30; ако искам да ми го гледа някой докато се прибера от работа – прежалвам го за ½ час детето.
Вечерта пак търча като идиот да си го прибера навреме и се притеснявам…ама това е по-малка грижа, госпожата си ги гледа.
После докато се приберем и вечеряме и седнем да гледаме какво са учили, да хвърля едно око на домашните и да приготвим раницата за другия ден и вече сме окапали от умора и двамата. Но това последното както и да е – ясно е, че работеща самотна мама на първолак ще е изморена, притеснявам се, че не мога да му осигуря мир и спокойствие у дома, като съм толкова изнервена. Вчера си беше забравил якето и блузата в училище, а тетрадките – у следобедната госпожа и му се накарах. После ме хвана гузната съвест, понеже аз самата съм толкова ошашкана, че какво ли не забравям напоследък. От друга страна пък не мога да му кажа – ейй, супер, мамче, забравил си си якето, утре пак така.
С всичкото това не знам какво искам да ви кажа и какво очаквам вие да ми кажете, но имам нужда да поплача на рамото на някой, ужасно съм напрегната, работата изобщо не ми върви, а изисква огромно съсредоточаване, ще взема да направя някоя идиотска издънка, обаче просто не знам как да се съсредоточа като акъла ми все в детето.

Мрън-мрън

# 1
  • Мнения: 2 863
Споко бе човек,  дай да караме поред Hug
Какво предлагам:
На първта росителска среща вдигаш лек шум , заради това, че децата са без надзор, докато отворят стола. Не знам  в какво училище ти е дребният, но при нас в прованса, госпожата отговаряше за тях ,докато си ги вземем на обяд.
След това, щом не пускат бабата да влиза, значи училището има добра охрана, значи няма нищо фатално  да го приучиш да си седи  на д-то, докато отварят стола) това в случай, че ръководдтвото не реагира на предложение 1) Но аз ги питала как смятат да излезнат от ситуация, в която недай боже синът ти пострада  ДОКАТО Е  В УчИЛИщЕ, ОСТАВЕН БЕЗ НАДЗОР????
Трето- ако  жената може да ги визма  и да ги пази до 19- тука си ОК. За неидването на госпожата- пак деликатно в началото правиш забележка и изскваш  да си бъде на работното място в 8 ч. И да не си сама майка, и баща да имате, проблемите щяха да са от абсолютно същото естество, понеже хората трябва и да работят.
Така че, проблема не е, че си сама, а че системата е такава. И понеже не можеш да я промениш - търси начини да се адаптираш Hug

# 2
  • Мнения: 911
 newsm78... Sick

освен да се огледаш и за други баби на съученици, които биха могли да поемат още едно първолаче за почасово наглеждане, когато са ви луфтовете по обед и сутрин, за да не закъсняваш...сигурно има такива, просто още не се познавате.

не се чувствай толкова виновна, щото като си притеснена и хлапето го усеща. нормално е да е шашкания в големия град, където и без първокласник може да си докарва човек нервна криза всяка сутрин, докато стигне до офиса.

стискам палци да влезете в ритъм по-скоро!
 Peace

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 15:09 от trayana

# 3
  • София
  • Мнения: 1 951
Имаш право да оставиш детенцето и на охраната в училището.И на мен ми се е случвало.Споко!

# 4
  • Мнения: 1 809
И аз съм на същата вълна,дори снощи хич не се и постарах да се сдържа и излязох на терасата и ревах като магаре EmbarassedЕ,при мен е по-различно,че ми помагат родителите ми.Но не мога винаги да рачитам на тях,защото са на работа и те.Та и аз търча като ненормална.Пуснах го на занималня,няма начин ConfusedУж се държа,ама снощи се усетих че му нервнича за всяко нещо и то милото по едно време се разплака SadИдеше ми да си ударя един ooooh!Почувствах се ужасно,че вместо аз да му давам сега сили и кураж,аз го стресирам допълнително.Цяла нощ не спах,упреквах се и си обещах да се стегна и да не си позволявам нервни изблици пред детето.
Такаче ,Birdy стисакй зъби миличка,трябва да се справим!разбирам те на 100%,същите чувства изпитвам и аз сега.И аз само за него мисля,не мога да работя...направо съм обсебена ,като психясала съм.Но вярвам,че е просто временно и с времето нещата ще си влязат в релси.Горе главата,ще се справим!
Прегръщам те! Hug
Ох...мрън и аз,но и на мен ми е напушено...пак... Cry

# 5
  • Мнения: 1 731
Бърди, гуш! Wink
Скоро си задавах подобни въпроси, макар, че ми е мнооого рано.
И на глас ги зададох - оказа се, че хората в двойки си имат абсолютно същите проблеми - особено тези, с "по-разбраните" работодатели. Tired
Трябва ти време да се освестиш и пренастроиш, спокойно и умно.
Ето, вече един проблем с бабешката следобедно-вечерна занималня е решен.
На обяд е безумие някой да ходи да го наглежда за половин чан, разбери го!
Знам, че е малък, знам че си притеснена, но това е - ще свикнете и двамата.
А за сутрешните влачения на госпожата думи нямам! Confused
Иначе претенциите им за заплати са големи...

А какво ще правите, когато започне стачката? Thinking

# 6
  • Мнения: 515
Аз  се разделих със съпруга ми в края на юли месец преди 2 години ,сина ми тръгна в 1 клас септември месец.Аз сама след изтущителен развод,непрекъснато ревяща.идваше ми да се самоубия на моменти.Но какво да правя,не работех на постоянна работа ,бях се хванала да гледам 1 бебе и да уча 2 деца седмокласници.Имах баба която е учителка в същото училище ,но е от 8 до 16.00 на работа.Ставах сутрин в 4.30 в 5.30 тръгвах за работа,направила закуската ,те отиваха до училището,което е в другия край на града с баба  си.Аз свършвах на обед в 11.30 с бебето и с автобуса стигах за 15 мин до училището за да ги взема с сестра му 3 клас.За 30 мин се прибирах в къщи ,стоплям им с МВ и в 12.45 бях при ученика си,оставях ги да си починат няколко часа ,аз в това време уча с 7 класника.Към 3 сина ми съвсем сам сядаше и под ръководството на сестра си си написваше огромните домашни.В 16.00 се връщаще баба и проверяваше ,а аз след 17.00 отивах при другия си ученик , с който се подготвяхме за кандидатстване и пишехме теми по литература. до 19.00 тогава се прибирах у дома.Уморена,скапана,замръзнала от студ през зимата.Успявах да намеря време да ги изслушам ,да им помогна,да ги нахраня ,да ги приготвя за сън и дори да им разкажа приказка за лека нощ.МИСЛЕХ,ЧЕ ЩЕ УМРА,че няма да издържа.Така 1 година.Исках да ти разкажа всичко това за да видиш ,че не си само ти,за да ти вдъхна много кураж.Искам да ти кажа и какво постигнах сега  (сина ми е 3 клас ,дъщеря ми е в 5)Имам две напълно самостоятелни деца,много умни,пълни отличници,много се гордея стях.Сами си учат,сами си пишат и нямам никакви проблеми стова.сега имам много доходна и много лесна работа ,от която се прибирам точно в 5 ,а в къщи е изчистено,прибрано,наготвенно и имам цялото време на света само за децата си.Дръж се Господ си знае работата,всяка мъка се заплаща,изтърпи този момент.Стегни се,направи разчет на целия си ден по минути и успех на теб и детенцето ти.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 144
Мили ми, окуражителни девойки, много ви обичам  Hug
Проблема ми не е, че съм сама майка или че няма да се справя – естествено, че ще се справя и естествено, че и да не бях сама, пак щях да имам същите проблеми.
Бутам ги проблемите един по един, обаче така ми е свито и притеснено – точно, ама едно към едно, както го е написала Малвина. Притеснявам се, че викам, вместо да успокоявам и не мога да си събера главата в работата. И на теб, кураж, ще ги избутаме тия първолаци някак  Hug
Ще мине и ще замине.
Jaly, определено ще говоря и за сутрините, и за обедите; а и съм сигурна, че след 1-2 седмици ще мога да го оставям сам сутрин да чака госпожата; както и че нищо няма да му стане за ½ час на обяд. Но засега ми е малко уплашено човече, което се прави на голям безстрашен мъж.
И се ядосвам, и беснея, че системата по никакъв начин не помага на работещите родители, което е безумно, защото данъците от нас идват, аз поне плащам като поп и насреща си нямам нищо, освен хаос и безумие.
Сабина, идея си нямам дали ще стачкуват, нищо не са казали засега. Ама и да оставим стачките настрана, ако знаеш колко много ваканции имат! Тогава не ми се мисли, ще го влача с мен в детския кът в работата, в който са само дребосъци, ама ...
pro77 - благодаря ти за историята, хубаво е да видиш, че има и оцелели  Joy

Определено ми разведрихте деня  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 161
 Hug   Ей, мами на зайци-първолаци, стига сте плакали, я хапнете по един морков и се успокойте, малко време ви трябва да се адаптирате към новия режим и вече ще е по-лесно да се оглеждате къде и какви възможности за комбинации има. И аз съм от оцелелите след сума ти рев и прибежки и припълзявания до училище и на работното място, а охраната на училище ни е пръв приятел от тогава  Mr. Green (при него остават децата на закъснелите родители). Обаче ей ни на - мен не са ме уволнили, а тя вече започна трети клас, ще оцелеете и вие.

# 9
  • Мнения: 515
И аз мисля ,че това с охраната е блестяща идея,опитайте ,може да оставяте децата и в стаята на 1 клас до обяда.Учителката е на работа до 16.00 часа,повдигни въпроса на 1 вата родителска среща.по принцип учителките на 1 клас са като  тези в детската градина и трябва да са постоянно до тях.Това за моркова ми хареса PeaceЩе мине мили мамита,всичко ще мине но стреса е много голям,и няма да ревете на онези .......тюфлеци ....бившите ви мъже.Стегнете се,за мен по страшното беше как детето ми ще каже защо баща му не е с нас.А знаете ли сина ми с цялата си гордост е казал на учителката(един прекрасен човек)"аз имам само мама,но тя е най-добрата майка на света и не ми трябва баща".няма страшно,всичко ще се подреди,ВСИЧКО!!!!!не си изкарвайте на децата си и те са достатъчно стресирани от всичко около тях или сте забравили вашите първи учебни дни.Аз  се опитвах да компенсирам в съботите и неделите,със сладкарници,разходки и изобщо всичко с което мога да ги отделя от мисленето за училище.

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Съчувствам ти. И моят е първокласник, но нещата са много по-добре. Първо живеем на 2 минути път от училище, пресича обезопасено- има човек, който ги превежда през пътя, той именно и помага на госпожата по занималня да се справи с всичките 28 хуни. Аз работя до по-рано, така че си го вземам навреме от занималнята. И + това мога да разчитам и на родителите си, когато е необходимо. Иначе не знам какво бих правила. Вие нямате ли охрана в училището. при нас видях с очите си, че те не просто охраняват и превеждат децата през пътя, но и наглеждат децата. newsm78

П.П Който отговаря без да чете, така е. Сега видях, че са писали за охраната. Embarassed

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 16:06 от Джемма

# 11
  • София
  • Мнения: 17 144
pro77 , аз притеснения за таткото нямам, нашият, макар че не сме заедно, е налице и готов да помага, но и той е на работа като мен. Иначе аз на него разчитам да поразведрява обстановката, понеже не е в ежедневния хаос. Обикновено той е лошото ченге, аз доброто, ама сега аз ставам лошото и той малко ще поглези  Grinning
mama Ursa , благодаря ти за жизнеутвърждаващия тон  Laughing
Джемма , има охрана, разбира се, но не наглеждат децата, само не пускат възрастни в училището, но пък не спират деца да излизат ИЗВЪН училището. Де да го знам на моя дивчо какъв акъл може да му дойде, макар че по принцип е кротък.


Иначе знам, че всичко ще е наред и ще се справим, но днес докато шофирах час и половина в адски задръствания, закъснявайки за мениджърска среща, при положение, че винаги съм точна до секунда и едвам си сдържах сълзите; както и снощи като се навиках на дребния и той ревна и ме помоли да не съм толкова строга - уф, и сега ми се дорева като си го припомних това, ужас!

# 12
  • Мнения: 2 336
И аз като масата съм страшно стресирана от това, че синът ми е първокласник. Сега мога да го водя и го взимам. Но като си помисля когато бебето се роди как ще става и ми иде да ревна.
При нас обаче също има възможност детето да остава при охраната.

# 13
  • Мнения: X
Обаче това не ми решава генерално въпроса.
нищо няма да ти реши генерално въпроса
все така - днеска тоя утре оня ще помага и така
аз тая драма 2 години вече я живея - как да отида на работа като имам болно дете
нали имаше бавачка? какво стана с нея? тя да върши тая работа
нали затва работим бе - да плащаме на бавачките
цяла индустрия си е това самотната майка
хвърлих око на отговорите отгоре отгоре - ми това е Бърди, всички сме така
аз даже се чудя как досега не си имала проблеми
щото моите са от самото начало ден 0лев същите

# 14
  • Мнения: 2 274
Приготви се!
В началото, докато бях в майчинство аз прибирах детето на моя приятелка.
После моя съседка прибираше моето.
После друга жена...
Подготви се за гъвкави варианти.
Но най-важното не се отчайвай- почти всички са така!
А пропо - къде учи малчо...може да се окаже, че е наблизо до някой от тук, който също може да помага.

Общи условия

Активация на акаунт