Стана ми страшно!

  • 4 323
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 587
Да, на мен също ми е ствало много страшно, като се поставям на мястото на тези деца. За съжаление те не са единици. Много често срещано явление е да видиш майка, седнала на кафе и цигара с приятелка, която е " обезпокоявана"  от детето си да реагира като че ли има звяр срещу себе си. А това са само деца!!!!!!!!!!!!!!!! Те би трябвало да бъдат обичани и да се възпитават с любов. Аз също съм майка и зная, че понякога човек не издържа. Но този ли е начина? Ето  и линк към правата на детето http://zakrila.org/zamen/rights.htm

# 76
  • София
  • Мнения: 6 250
Мнооого ми домъчнява за такива деца. Cry Може би защото баща ми често е постъпвал така с нас - без да ти слуша обясненията си знае неговото и ти мели на главата и те убеждава. И все пак това дете се е опитвало да обясни нещо, не става въпрос за превъзбудено 2 год. дете. И да го налагаш по главата. Rolling Eyes За сетен път се удивлявам колко бързо и лесно прощават децата.

Не че аз не шляпам моя син. Например най-прясната случка от преди няколко дни - на Лъвов мост тъкмо сме пресякли и той се пуска от ръката ми и засилва да прецопа през едни локви, аз викам след него "не" и той, за да ми избяга тича и се крие зад едни будки за вестници. Направо изтръпнах, блъсканица, за секунда-две не го виждам къде е и с 9месечния си огромен корем тичам след него, а той естествено, виждайки че го гоня му е забавно и тича още повече. Естествено като го настигнах последваха 2-3 шамара по дупето и се опитах да му обясня на разбираем за него език, че не може така да бяга от мен.

# 77
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Направо е смешно да смятате таткото за звяр, само защото майката се е заканила, че ще му се обади по телефона.

А ако смятате, че трябва да линчувате майките, изпадащи в истерия, започнете ето от тези тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=218228.0


Аз смятам, че не бива да се обсъжда чуждото поведение, само защото в момента не съвпада с нашето. Всеки има трудни моменти и тогава трябва да му се предлага помощ, а не да се подлага на убийствена критика.

# 78
  • Мнения: 5 622
Ама не бързайте да се разплаквате така наивно. Вие знаете ли каква е предисторията? Знаете ли защо майката е постъпила по този начин? Аз не знам и затова не мога да я съдя.

Ти верно ли мислиш, че има "обяснение" за подобно действие на тази "майка"?!  Stop

Блонди беше пуснала преди време тема за това дали и кога човек да ражда второ дете, та там се разказваха подобни истории за изнервени и държащи се като ненормални "майки", които често са такива защото не са годни да имат второ(че и първо) дете, но го раждат заради идеята или и аз не знам защо...

Случка като описаната в първия пост е нещо едва ли не нормално за нашите географски ширини  Sick...Това ако е в Америка, да са и отнели родителските права до сега.. Майка ли? Да, ама в друг живот...  Stop

# 79
Божеееееееееее #Crazy , какви родители има на тоя свят #Cussing out , тцтцтц, ако аз бях през тая улица, дето се е случила тази драма[smilie=smile3508.gif] , таз луда майка щях да я направя крива и щастлива!!!       smile3512

# 80
  • Мнения: 11 607
УЖАС!!!! Praynig Praynig Praynigза всички малтретирани деца!

"Децата научават онова,което преживяват!
Ако отправяме към децата несправедливи упреци - те се научават да презират!
Ако са заобиколени от враждебност - те се научават да се бият!
Ако децата растат в страх - те се научават да се тревожат!
Ако се отнасяме към тях с присмех - те се научават да се срамуват!

Ако проявяваме към децата толерантност - те се научават да бъдат търпеливи!
Ако щедро им даваме похвала - те се научават какво е благодарност!
Ако децата срещат одобрение - те се научават да харесват себе си!
Ако към тях се отнасяме благосклонно - те се научават да откриват любовта!
Ако обграждаме децата с разбиране - те се научават да бъдат щедри!
Ако децата живеят в сигурност - те се научават да вярват в себе си и в хората!
Ако им осигурим мир и спокойствие - те постигат хармония на духа!

На какво учим децата си! "

# 81
  • Мнения: 2 957
Мама Цоцоланка   от къде е това което си написала?

# 82
  • Мнения: 11 607
Мама Цоцоланка   от къде е това което си написала?

От един клип,който гледах скоро!

# 83
  • Мнения: 2 957
Мама Цоцоланка   от къде е това което си написала?

От един клип,който гледах скоро!

МОже ли линк? Много ми хареса...

# 84
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не е редно, независимо какво е направило детето! Не казвам, че не може да се плесне по дупето, но да се налага едно дете и да се бие по главата НЕ е редно!
Не ме интересува дали е истина или не, дали е поразтегнато малко или не е, дали е имала право или не, но наистина съществуват такива "майки" и това е много жалко!
Нормално ли е един 150 кг мъж да пребие една 50 кг жена? newsm78 Май не е, а дали е нормално една 50 кг жена да пребие едно 15кг дете? #2gunfire

# 85
То това дете може да получи сътресение на мозъка, и кой го каза там и е апсолютно прав  smile3521 , децата се учат от това, което преживяват!

Общи условия

Активация на акаунт