Консултация за Детска церебрална парализа с д-р Чавдаров - ТЕМА 2

  • 79 237
  • 292
  •   1
Отговори
# 195
личната ми каза че трябвало да ходиме в горна баня нали там са ортопеди  newsm78 та въпроса ми е невролог или ортопед трябва да го прегледа newsm78 newsm78

# 196
  • София
  • Мнения: 798
ro6ence

НЕВРОЛОГ !!!

# 197
  • Мнения: 166
Доктор Чавдаров, благодаря за консултацията! Задължително ще спомена симптомите при следващия ни преглед. Дано наистина тези признаци да са добри  Praynig

# 198
вчера го прегледа др Панайотова и се поуспокоих /но не за дълго/ разбрахме се да разпитам в перник как стоят нещата и ако няма кой да го работи да и се обадя та отидох при най добрия/поне такава слава му се носи в рада ни/ а той ме посрещна с :ама това се вижда от самолет трябваше ли до софия да ходиш за да ти кажат че детето има проблем имаше в предвид подутината на вратлето а капака на всичко беше като ме попита дали си спомням лицето на гърбушкото от ``парижката света богородица`` и каза че бебето ми щяло да стане такова ако не започне  рехабилитация ей богу цяла нощ не съм спала представях си моят хубав бебо като Квазимодо и много силно се изкушавам да предам дословно думите му на съпруга ми  Twisted Evilда видиме кой ще прилича на гърбушк и кой не!!!!! Личната ми отказа направление за рехабилитация понеже ми била дала вече за невролог обадих се на др Панайотова ако може да ни вземат при вас в центъра каза да и се обадя  в понеделник дано да има начин да ни вземете поне ще знам че няма да се подиграват с детето ми нищо свързано не написах но направо съм като гръмната след това сравнение място немога да си намеря #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 199
  • София
  • Мнения: 798
Информация !!!

На 23 май, 2008 г. петък в Пловдив официално беше разкрит Детски сектор към Клиниката по Физикална и Рехабилитационна Медицина в Медицинския Университет.

Детския сектор се помещава на два етажа в самостоятелна сграда и разполага с 15 легла за пациенти и още толкова за техните придружители.
Обслужва основно деца с церебрална парализа и други невро-мускулни заболявания (акушерски парези, невро-дегенеративни, мускулни и други заболявания) с двигателен дефицит.

Детският сектор (център) разполага със съвременно оборудване за провеждане на различни физиотерапевтични процедури, както и с квалифициран екип от медицински (лекари със специалност по ФРМ и 12 рехабилитатори, двама от които са обучавани в Специализираната Болница за Рехабилитация на ДЦП в София, кв. Красна поляна, за специализирана кинезитерапия при кърмачета в риск и деца с церебрална парализа) и немедицински специалисти обхващащи всички проблеми на децата с ЦП.

Работи се по клинични пътеки с НЗОК.
Радваме се че и пловдиските деца се сдобиха със собствена рехабилитационна база която да задоволява нуждите им, което ще улесни родителите в търсенето на специални грижи и обслужване на техните деца.   УСПЕХ !!!

# 200
  • София
  • Мнения: 798
ИНФОРМАЦИЯ !!!!

Спец. Болница за Рехабилитация на ДЦП в София, сключи договор за оказване на услуги по болнична помощ с "ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛЕН ИНСТИТУТ" АД, към LEV-INS.

ЗОИ заплаща за лечение на деца по клинични пътеки на НЗОК с 20% повече, както и други болнични услуги и дейности, които не се заплащат от НЗОК.

Повече информация за предлагани здравни услуги може да откриете в www.zоi.com / info@zоi.com или на телефони:             02 80 55 380, 02 952 33 23

Във връзка с договорираните дейности с НЗОК, Столична Община, ЗОИ и предлагането на платени услуги, Болницата променя своите приоритети на обслужване.







Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 10:22 от Ivan Chavdarov

# 201
  • Мнения: 183
Здравейте д-р Чавдаров,
Имам син на 9 месеца поставиха му диагноза Ататична церебрална парализа, други аномалии на мозъка, церебрална хипоплазия,хипермобилен синдром , просто искам да знам нещо повече за диагнозата,тъй като почти нищо не ми обясниха.Дали ще можем да ходим, седим стабилно , но някой трябва да го вдига, каква рехабилитация трябва да  направим..Сина ми се роди с тегло 2460 планово секцио,обиколка на главата 37.

# 202
  • София
  • Мнения: 798
Rose-Madder,

Диагнозата ДЦП независимо от формата й се поставя на възраст след 18 мес.

До тогава говорим за нарушена координация на движенията от централен тип с преходен характер, различен вид (спастична, атаксична или хипермобилна) и степен (много лека, лека, средна и тежка) заплашеност за развитие на ДЦП.
Изключително важна е оцинката на клиничната картина - спонтанна моторика, провокирана моторика и рефлексология - патологична и примитивна, по която може да се прецени невро-моторния статус на детето. Понякога въпреки структурните отклонения открити на трансфонтанеалната ехография, КАТ или МРТ, двигателно развитие на детето може да претърпи значим обрат при адекватна рехабилитация поради пластичните възможности на развиващия се мозък.

На зададени въпроси ще мога да отговарям след 07.06.2008 г., тъй като ще съм извън страната.

# 203
  • Мнения: 11
Д-р Чавдаров,

Ще обясните ли какво означава смяна на приоритетите?
Благодаря!

# 204
  • София
  • Мнения: 798
Mony-n

С предиство ще са:
софийските деца с ЦП и от тях тези с по-добър здравно-осигурителен статус, както и кешовите пациенти.

# 205
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравейте др.Чавдаров, бихте ли ми разяснили по-добре какво е това от тях тези с по-добър здравно-осигурителен статус

Софийско дете сме, може да сме и кешови пациенти, но не ми е ясно това в болд....

Благодаря предварително за отговора!!!

# 206
  • Мнения: 1 037
Аз ще напиша това, което разбрах от публикациите на д-р Чавдаров/ако греша той може да ме поправи/.
С предимство ще са пациенти, които са допълнително здравно осигурени, в случая плащат здравни осигуровки в "ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛЕН ИНСТИТУТ" АД, към LEV-INS, които предлагат на клиентите си различни пакети/продукти/.
Понеже болницата и посочения ЗОИ са склюили договор, естествено ще си бъдат взаимно полезни.
Ако искате да се почувствате "облагодетелствани пациенти", заплащате пълен пакет здравни услуги към посочения институт и получавате така желаното  предимство,чрез високия си здравно-осигурителен статус.
Малък пример Нанди, ако ти си допълнително здравно-осигурена  и плащаш пълен пакет, а аз съм социално слаба и нямам финансовата възможност да плащам и допълнителни здравни осигуровки , няма да имам достъп до услугите на болницата, защото "Този, който плаща поръчва музиката".



# 207
  • Мнения: 838
И в реда на горните постове-облагодетелствани означава ли по-добре обслужени?
И тъй като мисля ,че два месеца без отговор на въпроса ми стигат,да взема пак да попитам-доктор Чавдаров де го прословутото подемно устройство за инвалидни колички,чиято огромна табела висяща на входа на ОКР всеки ден ме подсеща,че още не сте ми отговорил?  newsm78

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 19:50 от pogar

# 208
  • София
  • Мнения: 1 333
ajeliya, Благодаря за бързият отговор  Hug

За съжаление не съм допълнително здравно осигурена и надали ще се осигуря, така че ще бъда на опашката за чакане за ред в болницата.... ако нещо свободно остане де

# 209
Здравейте, д-р Чавдаров,

Бебето ми се роди хипотрофно в 37-38 седмица 2300 гр. Притеснява ме това, че все си държи ръцете свити в лактите пред гърдичките, е не чак винаги, но основно така си стои. Обикновено като се нерви нещо, тогава си ги изпъва и раздвижва повече. В крачетата е по-подвижно. Иначе си ги има тези рефлекси да си свива и разтваря пръстчетата. На 3,5 месеца е, суче, реагира на шум, вглежда се..
Притеснява ме и това, че (малко е странно), не знам дали ще ме разберете, но бебето не може (или не иска) да стои на гръб. Щом го поставя така и то веднага се извърта на страни още от съвсем малко. Имам чувството, че някак си структурата на тялото му не му позволява, с тези ръце свити в лактите. Дори самите му раменца са някак извити напред и то е леко прегърбено. Гръбчето му в областа на раменцата е някак си заоблено, а не както е при възрастен човек - рамената и гръбначния стълб да са в права линия.
Спи само настрани, предполагам и това дава лошо отражение. Дали ако почна да го подпирам да спи по гръб, няма малко да му се отпусне тялото в горната част?

Иначе още след раждането му е правено генетично изследване заради малко недоразвита долна челюст, но казаха, че детето е с нормален кариотип.
Кажете как ви се струва нашия случай!? То е ясно, че ще се ходи да се види детето от специалист на живо, но така според описанието ми за какво преценявате, че може да става въпрос. Кажете, дори и да предполагате нещо сериозно...
Много ви благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт