Синдром на Даун - тема 3

  • 92 375
  • 947
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 555
Здравейте,
Включвам се съвсем за малко, само за да кажа, че утре не мога да дойда в парка, тъй като съм на рожден ден на моята кръщелничка – тя навърши две годинки. Иначе и аз съм много „за” среща, на мен срещите ми действат много зареждащо. Ирикар, ние не сме били освобождавани от нито една ваксина, но от последната ДТК вдигнахме висока температура за около едно денонощие.
Поздрави на всички родители, много целувки на децата.

# 46
  • Мнения: 2 232
Здравейте и от мен. Ние сме още болни и не можем също да дойдем на среща, а толкова ми се вижда с вас в това хубаво време......
mina yovova - този спрей от каква възраст може да се ползва? Моята л.л ми го преписа на мен, но не спомена да го пръскам на децата...
РАД -тези продукти добре звучат(почетох в нета за тях), може да ги пробваме.
Irikar -ние сме освободени, или по-точно бяхме освободени, сега трябва пак да минаваме на комисия, но като гледам Ангел как боледува не знам кога ще ги слагаме , ако се наложи да се слагат.Винаги много съм се притеснявала от страничните ефекти на ваксините и не знам какво да правя....
Я кажи от къде намирате части за низането на гердана и  колко са големи?
При д-р Стоева и ние много чакахме, ако така се чака всеки път трябва да ходя с храната там за малкият....Много весела случка пред кабинета. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 604
Здравейте приятели Simple Smile

Ирикар,  Laughing многое малък света, жалко че майка ти не ми се е обадила. Аз съм я виждала на снимки, а и вие много си приличате, как не съм я забелязала, вярно че имаше и доста хора де. В сряда в 9.30 пак сме там  Mr. Green Специални благодарности на майка ти за добрите думи.   bouquet
Мария, много се радвам за новите зъбки на Хриси  Peace
Дежо, пак пожелавам бързо оздравяване на Анджи, много ми е мъчно, че още не се е оправил...
Искам да кажа на всички ви, че в неделя в Северния парк ще има веселба /вероятно предизборна/ от 11ч. Ако не ви е много далече и имате желание, и времето е хубаво, много ще се радвам да се видим. Повечето от вас ми имат телефона, ако не ще го изпратя на лични, който прояви интерес.
Ето и линк за местоположението на парка:
http://bgmaps.com/map.asp?sid=31adfe8b5798637bfbb429afa96e9174&a … p;ix=37&iy=61
Пожелавам ви чуден и спокоен уикенд  Hug

# 48
  • Мнения: 343
Съжалявам, че още има болни и срещата утре няма да се състои!Дано и другата седмица да е хубаво времето
Green dream -в сряда и майка ми ще ходи при д-р Стоева. Ще се опитам и аз да си взема отпуск и да присъствам , че Момчил вече трудно го удържа 1 човек, та може и да се видим там.А и прегледите при нея са важни. А иначе ти си първия човек, който казва, че приличам на майка  ми newsm78. Води се, че приличам на баща ми и неговата рода...
Deja Vu   - още не сме нанизали гердан, само приемаме поръчки Laughing. Иначе в Карин Дом във Варна му показали как на една жица да нанизва дървени елементи с дупка по средата и различна форма и цвят и това прави с голямо удоволствие. А такива дървени елементи ползвам от една играчка с дървени шишове, на които се нанизват тези елементи.Мисля, че купена от Хит в Люлин (подарък ни е...)Гердани за нанизване като игра съм виждала в Хипо ленд, но ме е страх, че мънистите са дребнички.
Поздрави!

# 49
  • Мнения: 1 588
Здравейте!

Ние сме за известно време без фотоапарат и затова няма засега нови клипчета.

Новото е, че миналата седмица купих на Хриси конструктор с 62 части от Кауфланд. Първоначално ми се стори, че конструкторът изисква по-голяма физическа сила за сглобяване и разглобяване, но притесненията ми траяха само един ден, Хриси се научи да разглобява всичко Simple Smile Засега се учим да правим различни пространствени конструкции и днес, като гледах Хриси как си играеше, мисля, че е почнала да разбира за какво става дума.

Иначе интересът й към пъзелите намаля, особено към по-простите със 7-10 елемента. Аз й подавам съответния пъзел, тя му хвърля един поглед и ми го връща. Имаме един пъзел с 20 елемента (дето имаме клипче как го реди), с него се справя до почти 18 елемент, има 1 вътрешен елемент, който й се вижда труден и като стигне до него, запецва или се отказва... Другият пъзел, който е с 22 елемента, го е научила донякъде и не може да го нареди до края съвсем сама, справя се само, ако съм до нея да й подавам елементите. Все се каня пак да отидем до Фантастоко в Младост 4 да видим какви нови пъзели имат...

Изобщо, забелязвам, че когато съм до Хриси да гледам и евентуално да коментирам това, с което се занимава, й е по-интересно и се справя по-добре... Душичка... всички искаме внимание, нали... и някой да си играе с нас...

# 50
  • Мнения: 1 588
Здравейте отново! Имам и един въпрос. Вашите дечица само от ваксина за коклюш ли са освободени?
Да, от специална комисия в Университетската Педиатрия на бул. "Д. Нестеров".

Което ме подсеща, какви страхове изживях това лято, когато брат ми, който живее наблизо, се разболя от коклюш. Май че го беше пипнал от племенника ми (и двамата са имунизирани и проявите не бяха на типичен коклюш)... Първоначално смятаха, че имат пневмония, изписаха им антибиотици и племенникът ми се оправи веднага, докато брат ми не. После една лекарка му казала, че кашлицата му  й прилича на коклюш, и така се и оказа...  Та коклюшът в крайна сметка не е толкова рядка болест... Но се опазихме де...

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 14:51 от Мария

# 51
  • Мнения: 343
Здравейте,
Първо питам за ваксината защото Момчил беше освободен миналата година от комисията към Педиатрията от няколко ваксини заради алергията към белтъка на кравето мляко, но сега не го освободиха защото лека полека преборваме алергията и всъщност трайно е освободен само от ваксина срещу коклюш. Оказа се, че оставащите ваксини, които сега трябва да му сложат ги няма в БГ под формата на умъртвени клетки, а мен много ме е страх от живи ваксини и не знам...
Иначе как са болните дечица, оздравяха ли вече? И Момчил е с малко червено гърло, но се надявам да се оправим с топли течности...Миналата събота ходихме с него на реконструираната естрада в Борисовата градина, където от 11.00 до 12.30ч. има духова музика на живо и той много се забавлява - танцува, пляска. Явно е бил атракция и за останалите защото една жена дойде при мен и ме пита дали не съм музикант "тъй като детето толкова добре се справя с ритъма". Аз вместо да и отговоря се просълзих защото правилния отговор е "не съм музикант, детето е болно и затова е музикално". Доста тъпа ситуация  Embarassed, но на младежа му беше весело Laughing. Идната събота ако е хубаво времето пак сме там!
Иначе в понеделник ходихме на контролен преглед при д-р Стоева (ендокринолог), тя смята, че Момчил е в нормата на здравите деца с ръста и килограмите и даже ми показа графиката,на която е над долната граница, но аз го виждам, че е дребосък...Сега постепенно включвам в храната сиренето, жълтъка и после дай боже и рибата и дано да дръпне малко Praynig
В игрите нямаме още интерес към пъзелите, но с конструктори тип лего се заиграва още от началото на лятото. Напоследък обаче най-много го впечатляват книжките. Иска той да ги разгръща сам и аз или баба му да му обясняват, но още не повтаря имената на предметите и животните в тях Sad. В тази връзка да ви кажа, че са преиздали книжките от поредицата"първи стъпки", за които бяхте писали преди месец-два, че издирвате. Аз закупих две от тях от книжарничката на спирката на х-л Плиска, но сигурно ги има и на други места.
Е, това е от мен. Преди няколко дни се чух с VIVIA и тя ми каза, че макар и след няколко усложнения след операцията малката Христослава е по-добре и ги изписват от болницата, като ги пращат на рехабилитация в санаториума в Банкя.

# 52
  • Мнения: 604
Ирикар, Момчи е Музикален! И прекрасно дете! Другата събота ще гледам да дойдем и ние с Маги. Следващия път като те питат, кажи, че Той е Първия Музикант в Рода и го запиши да свири на барабани  Hug Peace Heart EyesСтига си се тревожила за заболяването.... радвай се на напредъка му, и в говоренето и в преодоляването на алергията, и на добрите вести от д-р Стоева!Танцувай с него и ти!
Ние днес пак почакахме обилно при д-р Стоева, в петък пак ще ходим, за да вземат кръв на Маги и да я види детски кардиолог. Запознах се с едно много сладко момиченце, Йоана и нейните чудесни родители, децата много хубаво си поиграха и не усетихме времето.
Целувам ви всички и чакам с нетърпение да се видим!
П.П. Вчера на простеста се запознах с мама Ани и със слънчевата Васи, а отдалеч зърнах и Рая и Анане. Прекрасни са ни децата!

# 53
  • Мнения: 2 232
Ох, писах, писах и накрая изчезна .... ooooh!

Сега в по-съкратен вариант:
Ирикар- изчакайте с ваксината докато отново пуснат по Аптеките от  убитата,това мисля, че е по-добрият вариант, отколкото да слагате жива ваксина.Понеже мъжът ми се занимава с ходенето по тези комисии, миналият път са му казали, като дойде време за поставянето да е задължително от убита, не е фатално ако се забави, въпреки това аз пак си се притеснявам от странични ефекти и искам още веднъж да минем през тях да видим дали ще я отложат още или ще трябва да слагаме от убитата.
В събота ако е хубаво времето и ние ще дойдем в парка, може да се чуем допълнително или пишем в темата.Вече сме здрави(поне така си мисля).
Покрай нас няма кой знае какви нови неща, а и напоследък нямам много време, и двамата са в къщи(нали не работят градините), не сме ходили и на логопед  поради болестите, а аз вечерно време ходя на курсове(само тогава има на кой да оставя децата)...та така.Ангел само когато той реши, казва как правят-кучето, котето, патето и кончето, също така  обича да казва патттте(понякога), а и имитира и жабата(научи се покрай батко си да издава едни звуци като жабка), да бръмчи с уста когато играе с количка....все повече се заиграват и с брат си-единият тегли количка другият я гони  или пък ме хваща за ръце и иска да се въртим в кръг(така танцуваме).В белите е неутразим , не мога да разбера дали не разбира от забрани или просто ги игнорира и не ще да ги чуе, любимо му е да разхвърля, да вади от пералнята дрехи, каквото стигне от масата да го събаря, да разнася от стая в стая играчки, чехли, дрехи каквото хване...Обаче най-накрая почна да разбира какво значи-прибери и почна да пибира играчките обратно в коша след като ги извади всичките.
С храненето още сме до никъде, все още иска да е всичко почти пасирано, не знам как ще се справим с този проблем, солети например обича да дъвче, но после ги изплюва вместо да ги глътне.Забелязала съм обаче, че когато е гладен е способен и сух хляб да яде, но това уви е много рядко.....

Надявам се,  Хриси вече да е по-добре след операцията и Вивия скоро да се включи с добри новини.

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 15:46 от Deja Vu

# 54
  • Мнения: 2 242
Ей, я да не плагиатствате от мен (с малки изключения)! Аз не пиша - и вие не пишете! Ааааааааааааа, не може така  hahaha hahaha hahaha Я бъдете по-активни!
Днес още от сутринта съм решил да ви пиша и ето. Дойде времето Wink
Снощи бабата на Владко беше в къщи и попита дали и друг път си събува панталоните до земята. Виждали сме го. И друг път го е правил. След което последва въпроса "а знаете ли че след това той ака?" Confused И тази сутрин след като закуси пак си събул долнището на анцунга. Мама Светла веднага изтичала за гърнето. И след малко дърпане го накарала да седне. Малко след това и замирисало  Laughing Не знам дали е гледал нещо в яслата, дали е случайност... Ще видим занапред дали пак ще "казва" Simple Smile
Поздрави на всички. И пишете деееее.
Нямам много време но ви чета с голям кеф  Hug

# 55
  • на пряката в пряката
  • Мнения: 84
Здравейте,не съм много сигурна но май в предишната тема имаше майки,които  търсеха книгите на издателство ПАН-"Думите","Животните"-до преди месец ги нямаше на пазара.Но днес бях в Мол-а на Стамболийски и в книжарницата на последния етаж ги има отново.Ново издание с леко променена корица и съвсем леко променени картинки/чисто в графичното оформяне/.Има по 2 за животни,по 2 за думи и една нова "На село"-тя е за деца след 3 години,има всичко свързано със селото-от плодовете и зеленчуците,през трактори, комбайни и сенокосачки до бурканите със зимнина:).

# 56
  • Мнения: 1 588
Вижте на какво попаднах преди малко:
http://www.youtube.com/watch?v=ojeNIdrLpHg&NR=1

Филмчето показва как малко момиченце със СД е учено да чете по методика, за която споменаваше преди време Миленавита.

# 57
  • Мнения: 521
Аз търсих книжките! Изглежда тия дни са заредили навсякъде!Естествено,че заради моя милост!
Купих 2 различни животински,утре или събота още 2 искам да взема...
Дадох на Рая само едничка-след като я разучим ще я изненадам с друга ,и така...
Сега ходим в "Свети Никола"за прясна епикриза,после ще трябва и детска педиатрия да навестим...Сърцето ми се е свило от притеснение...
И за да е пълна програмата Калоян е пипнал някакъв ужасен повръщащо-сополив вирус...Пиковото действие отмина,ама сина ми е направо прозрачен-той и иначе е слаб като солета...сега само очи и зъби остана!

Чета ви постоянно,ще пиша по-после!

Здраве на всички ви!

# 58
Здравейте на всички!

Вече сме си в къщи! Резултатите са – сърдечният проблем (който май има подобрение), лека хипотония – записахме се за рехабилитация при Ина Томова в поликлиниката на Педиатрията и допълнителен преглед при офтамолог Албена Симеонова в клиника Visus в Княжево – едното му оченце тече още от раждането – там ще проверят дали е стеснен или запушен слъзен канал. За изследванията – толкова.
Най-хубавото от престоя ни там беше запознанството с две страхотни майки на две още по-страхотни момиченца със СД – на два и на единадесет месеца и разбира се с д-р Тинчева. Тези от вас които я познават със сигурност споделят уважението което заслужава дългогодишната й борба с проблемите на СД – в случая имам предвид не толкова самите проблеми на синдрома, колкото начина по който институциите в България реагират – институции които би следвало да помагат а не да пречат на развитието и интегрирането на дечицата. Накратко – отново обсъждахме идеята за асоциация, за която си спомням, че бяха поставени основи в този форум от вас – асоциация бореща се за правата на нашите деца, откриване или координиране дейността на детски център (центрове) за работа с дечица със СД, където от най-ранна възраст ще можем да намираме специализирана помощ и съответно възможност майките да не прекъсват работа и това да не става за сметка на качеството на грижите за нашите съкровища.
Много ни се иска да не оставяме поривът за тази инициатива да угасне, потънали в ежедневните си проблеми, които сигурна съм всеки от вас си има в изобилие – така че нека се опитаме да структурираме нещата – какво е направено вече, какво искаме да постигнем и как по стъпки това трябва да стане и ако може да се присъединим към вашите срещи – аз и без това отдавна искам да се запозная с вас.
Ние сме с много различни специалности (което може да е от полза за евентуалното бъдещо начинание) – едната майка е специалист в областта на когнитивната наука, другата се е занимавала с координация на международни проекти и познава организацията на държавните институции и нормативната уредба, а аз съм финансист.

Сърдечни поздрави и целувки на дечицата!

# 59
  • Мнения: 185
Здравейте,

При нас нещата за сега вървят чудесно Simple Smile.
Дари от неделя започна да се обръща сама от гръб по корем,
но засега само на ляво Simple Smile .
Все още и е трудничко като се обърне по корем след това да се върне по гръб отново Simple Smile .
Продължава да е все така приказлива  Simple Smile но вече не е само стандартното "гърр" научи се да вика "ау", от вчера имаме напредък и с "бу", естествено аз като припряна и нетърпелива майка сега и показвам как да вика "ма", че после да продължим с "мама" Simple Smile.

Will ние ходим при Томова на рехабилитация, от понеделник започваме трета серия с
упражнения, много съм доволна Simple Smile Има страхотно отношение към децата, и добре обяснява на родителите какви упражнения да се правят в къщи.
Относно оченцето, и нашата слаурана има(ше) този проблем, но правим масаж които
отпушва за известно време слъзното каналче и после пак нещо му става, сигурно и аз след контролния преглед другата седмица при д-р Тинчева, ще заведа отново малката на очен.

анане надявам се Калоян скоро да се оправи.

Мария филмчето е страхотно Simple Smile, аднах го в любимите Simple Smile

Friend браво на Владко, Моята племенница също след като почна градината, започна и да си "казва" Simple Smile .

Deja Vu браво на Ангел Simple Smile това с имитирането на животните ми е любимо, при всеки удобен момента показвам на Дари как правят различните животни, нищо че още няма 4 месеца детето Simple Smile.

На всички ви лек ден и много усмивки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт