Защо лишават децата ни .... ?

  • 3 077
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 668
18 лв. детски - такса за теглене 0.50 лв. + такса за банката 1 лв. /горе-долу/ и за детето остават към 16 лв. Дори не си струва за тези 16 лв. да се занимаваш с един куп документи и чакане в социалните.

Аз за двете деца трябва да вземам 38 лв., но понеже се взема брутното трудово възнаграждение, ще бъдат лишени от тези пари.
Честно казано вече се чудя каква шашма да измисля, за да мога да ги получавам, защото за 1г. са 456 лв., които са ми достатъчни, за да ги подготвя за ДГ например.

# 46
  • Мнения: 3 116
Надбавките или помощите ще бъдат по 30 лева от 1 януари 2008 за сметка на семейното подоходно облагане, така че ще могат да се теглят  newsm78

# 47
  • София
  • Мнения: 38 476
И 600 лева щели да дават за второ дете - малей че много пари! Чак се замислих дали да не родя.

# 48
  • Мнения: 950
Леле те значи направо се скъсали спомощите каква подигравка само,егати и смешните политици най вече оная патка Масларова що не вземе да си омете багажа тая , а и ние майките е крайно време да им скръцнем със зъби на тея "политици" ,току виж покрай някой изброри ги попритиснем в някой тъмен ъгъл и яко  bambam newsm29

# 49
  • Мнения: 950
Днес след като гледах филмчето " две деца - една съдба" и видях за проблемите на Криско просто нямам думи .Чувствата бушуват като океан ,ту се ядосвам за всички неразбории в нашата държава ,ту плача за всички болни,ту се чувствам безсилна че немога да оправя нещата към по -добро.
 Темата която съм писала неможе да се сравни и не е толкова важна като болката която преживяват всички болни дечица ,техните родители и близки  Cry  /даже съжалих че съм я написала/  Embarassed
 Мисля че трябва да направя нова тема в която да изразя още по голямото си възмущение за това че в България когато се разболее дете от каквато и да е болест едва ли не ги оставят на произвола ,защото нямали клинична пътека, донори и всякакви други абсурди и като например това че родителите се подлагат на какво ли не само и само да съберат пари за своето най -мило и сладко дете .
 
Най -големият въпрос от всички ми е защо си търпим и мълчим ,защо е нужно да страдаме а не си поискаме каквото трябва за да няма повече такива бездействия от страна на подпомагане било здравословно или каквото и да е .
Ако чакаме те да се сетят за хората в нужда и да проговори тяхната съвест ,че има страдащи просто забравете това никога няма да стане...

# 50
  • Мнения: 21
И аз много пъти съм се питала що за държава е това!? Социалният ни министър се държи като "ощипана девственица" / само с краче не съм я видяла да тропа/.
Детски получават всички , който нямат официални доходи, без значение , че мамата кара кола за 20000-50000 лева /поне/ и харчи на едно излизане по Витошка минимум 1000 лева.
Много често казвам , а и тук го повтарям - дано тези, който лъжат за доходите си по този безобразен начин да се наложи да разчитат имено на тези 20 лв., защото са лишили дете, което наистина се нуждае от тези пари.
За другото какво да кажа- с триста зора записах баткото в ДГ, защото е роден през 2002 г. /добре, че директорката се смили над мен и големият ми корем   bouquet/, сами се подпомагаме и събираме средства за да се лекуват децата ни....

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
sisa g, напълно подкрепям мнението ти. Peace

# 52
  • на Север
  • Мнения: 503
Надбавките или помощите ще бъдат по 30 лева от 1 януари 2008 за сметка на семейното подоходно облагане, така че ще могат да се теглят  newsm78

А това, къде го прочете?
Дали е вярно наистина?

# 53
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Мен ме е яд не че не вземам тези пари, защото те са помощи, а се надявам никога да не съм с такова финансово състояние, че да ми се налага да вземам помощи. Яд ме е че ме скъсват от данъци за да има пари за циганчетата при положение, че родителите им не са дали 1 лев на държавата, а работят "правене на деца" и от там им идват доходите. Всички работим за държавата, ченгетата и циганите.
аз съм на същото мнение.Ако можех нямаше да давам от данъците си за полицията и за помищи за циганите.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И мен много ме е яд. Не заради парите, а заради дискриминацията и разделението на децата. Все едно тези, родени в семейства с по-високи доходи (поне официално по-високи), не са българчета. Детските надбавки не са социални помощи! Абсурдно е положението в момента. Хайде да направим петиция... моментът за такова искане е подходящ, предвид въвеждането на плоския данък и отпадането на данъчните облекчения за деца!

# 55
  • Мнения: 950
Fresh май наистина ще стават 30 лв ,днес питах и ми казаха че имало подобно предложение само не са го приели още.

Да съгласна съм да се направи петиция крайно време е и ние майките да си покажем исканията относно социалната министърка и към здравната политика също .
Само че не съм наясно как се прави тази петиция ,някой ако е наясно да свирне и ще действам .

# 56
  • Мнения: 2 013
И какво - за да вдигнат помощите на една група българи, махат семейното подоходно облагане! Откъде накъде! И с плоския данък всъщност се облагодетелстват само чиновниците, а се обират парите от хората със свободни професии и такива, които работят на граждански договори, като отпада перото "разходи".
Кретени!

# 57
  • София
  • Мнения: 2 623
Мога да пиша до утре сутринта за абсурдите
в нашата меко казано скапана държава, но
ще се въздържа......... ей така от благоприличие,
защото подхване ли се такава тема около мен
и ставам меко казано вулгарна  #Cussing out

# 58
  • Мнения: 21
...и ставам меко казано вулгарна  #Cussing out

Ми то май трябва да станем и ние "вулгарни", за да има някакъв резултат.
Лошото е, че в България нищо не е за дълго- всичко  е на принципа "кърпи кожухче".
И подоходното облагане просъществува 3 години и какво ли не е било ден до пладне. Щом управляващите разберат , че им бърка в джоба и веднага се сменя тактиката- променят закон.
Определено ,чакам Масларова да стане баба и ще промени веднага социалната политика....

# 59
  • Мнения: 55
Да се присъединя към всеобщото недоволство.Ето и моето- веднъж завинаги трябва да се реши въпросът със "сивата икономика"- осигуряват те на едни пари, а получаваш други.Така, обаче , е много удобно за много хора- всеки си казва:" какво толкова ,нали ми дават повече?!".Дават ,ама като се стиге до детски, живот и здраве до пенсии ,да не дава Господ -до болнични- тогава не ни устроива всички.Съпругът ми работи на държавна работа- почти 150 ,та понякога и отгоре лв само данъци, осигуровки, фонд безработица- че да подкрепим и малцинството- нали не трябва да има дискриминация...Като прибавим и моето майчинство, което след няколко месеца свършва- вече сме над прага за детски.И какво се получава накрая- кой как "се уреди".До кога ,бе хора, ще я караме така в тая държава?!

Общи условия

Активация на акаунт