СПЕШНО! Фолксваген Голф 4 или Ауди А4 ??

  • 9 317
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
Моля всички мами и техните татковци които имат наблюдения върху тези автомобили да ми помогнат. Сестра ми ще си купуват кола и отдавна контактуват с един автосалон но за беда точно сега когато дойдоха автомобилите мъжът и е в командировка в чужбина и ще си дойде след 10 дни. От автокъщата не искат да чакат и са казали на сестра ми да избира между Ауди А4 1996г. 1.8 или 1.6 незнам точно и Фолксваген Голф 4 1.6. И двата автомобила са в приблизително в еднакво състояние- общо взето запазени.  А наистина на тях им трябва кола колкото се може по бързо и сестра ми смята да купи една от двете коли веднага. Ако някой е имал такива коли или на някоя мама мъжът и разбира от коли ви моля да ми препоръчате един от двата автомобила но най-късно понеделник вторник сестра ми трябва да реши.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 672
Ауди и фолксваген - това е почти едно и също !
И все пак АУДИ-то Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 172
Това са различни класове коли.
Коя да предпочетете, зависи от целта, заради която купувате кола: къде и колко ще я карате; има ли друг семеен автомобил  и т.н.

Освен това преди да купите кола, трябва да я закарате във сервиз, за да ви я огледат за удари, да проверят двигателя, да огледат окачването и ходоват част и да ви кажат какви ремонти в краткосрочен план ще ви предстоят.

Друг момент е възрастта на колите, екстрите им, мощността на двигателя, разхода, сигурността на всеки от автомобилите.

При задоволителни останали характеристики, и наличие на климатик и в двете коли, би предпочела Аудито. Ако едната кола е с климатик, другата - без , но и двете ме устройват по останалите им критерии, бих избрала колата с климатик (климатроник).

А на мен ми е супер съмнително бързането от страна на собственика на автосалона.  И ако се колебая в избора на кола, бих предпочела да изчакам съпруга си, независимо че съществува риск колите да са продадени дотогава. Или бих платила само стоп-капаро за някаква малка сума.  Така , че ако колата не си струва, да загубя само това капаро и да не блокирам всичките си пари, предвидени за покупка на автомобил.
Отвори mobile.bg - там има предостатъчно обяви и за Голф, и за Ауди. Ако сте на зор, по всяко време ще можете да намерите хубава кола оттам, не е нужно да "клякате" и да решавате бързо.

# 3
  • Мнения: 674
Той собственика е познат на мъжа на сестра ми и не вярвам да им пробута кофти кола пък и преди да се купи колата ще мине сервиз.
Иначе Голфа е 1.4 99г. с 2 врати а Аудито 1996г. е 1.6 или 1.8  незнам точно с 5 врати. И двете са с климатик и доста екстри и двете са 7800лв.
Интерисува ме кой от двата автомобила е по здрав и ще се чупи по малко.. newsm78

# 4
  • Мнения: 46 482
Наистина са различен клас коли. Няма база за сравнение. Въпреки, че не съм фен на Ауди, гласувам за него  Sunglasses

# 5
на аудито са му много меки педалите, но се свиква. ако си свикнал на рено например внимавай при старирането с аудито  Wink

# 6
  • Мнения: 674
Да различен клас коли са без съмнение но коя от двете е евентуално по-здрава и носи на каране из дупки да речем.
На коя електрониката по двигателя е по капризна и въобще такава информация.

# 7
  • Мнения: 1 839
АУДИ - естествено!!! Peace

# 8
  • Мнения: 2 161
Мъжът ми има ауди,но голямо.Много е доволен и ако си смени колата,пак същата би си взел.Пък и казват,че на ауди не гният ламарините.Не съм веща,но е стабилна кола.

# 9
  • Мнения: 218
я да седи да чака мъжа й да се върне, да няма после кон боб яде ли...

като че ли ще свършат колите и тези двете са последните и за тях има опашка...

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 790
И аз съм на мнение да изчака мъжа си. Не са само тия две коли на този свят. И още нещо ще кажа-това, че са познати е нож с две остриета. Нищо чудно точно заради това да ги прецакат хората.
Иначе щях да напиша това, което е написала и *SV*.
И все пак, ако трябваше аз да избирам, бих избрала Ауди-то (нищо, че и аз не съм фьен на тая марка).

# 11
  • Мнения: 674
Потбут...  Whistling работата наистина е спешна

# 12
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Съвсем скоро бяхме на тази вълна -  автомобил
Ауди А 4 Peace

# 13
  • Мнения: 17
i az sum za Audi :peace:imahme i biahme mnogo dovolini Peace

# 14
  • Мнения: 22 721
Aз карам Ауди А4 и ще споделя подробности:
Колата е удобна за семейство,има голям багажник,което е предимство пред голф-а.Двигателят 1,8 върви добре,особено ако е турбо.Не харчи много/моята харчи около 11-12 градско,предвид,че е куатро,тоест 4х4/.Със сигурност Ауди е п-стабилна от Голф,предвид на габаритите.Като семейна кола винаги бих предпочела такава с 4-5 врати,както в случая.Като цяло са здрави коли,но искат поддръжка,която в случая с Ауди-то е скъпа.Моята кола е на 116 000 км.като досега съм сменила лагерите,съединителя,дебитометъра,задни дискове,втулки,кожух,реле на мигачи.Предстои смяна на ролки и носачи,които са здрави,но скърцат,заради липсата на смазка,а няма как да се сипе нова.Частите на Ауди са скъпи,често една част се сменя с комплект такива,което ги оскъпява толкова./както в случая носачите,които са здрави,но скърцат,заради изсъхналата смазка на ябълката/.Та мисълта ми е,че всяка кола иска поддръжка,но едни са с по-евтина такава,други имат скъпи части.Аудито,като по-комфортна и по-висок клас кола е със скъпа поддръжка,голф-а е по-малка кола,по-неудобна за семейна такава, с по-евтини части.Въпросът е в перспектива,но аз бих избрала Ауди-то,въпреки всичко.

Общи условия

Активация на акаунт