Вече не знам какво да правя - колики

  • 6 942
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 229
Напълно те разбирам, и моят мъник понякога така се дере, че ми иде и на мен да ревна. Да не говорим за недоспиването и нервите - човек не остава от майката при бебе с колики.
При нас помогна малко спирането на кърмата. Чак не смея да кажа, че нещо е "помогнало", толкова ме е страх да не започне пак кошмарът с неспането по цял ден и цяла нощ. Чак страхова невроза получих и само като започнеше да се стъмва навън и ми се свиваше стомахът, а от нерви и недоспиване с дни не можех и хапка да сложа в уста.
- Та моят бебок се храни от самото начало с шише и преди само го дохранвахме с АМ, но откак мина само на АМ (аз вече нямам кърма) като че ли има по-малко колики. Или поне не реве по цяла нощ, както беше преди. Хем аз не ядях нищо вредно и много се пазех. Сега му давам Nutrilon Comfort 1 по препоръка на педи - то е точно за бебета със стомашни проблеми, освен това е хипоалергенно.
- Задължително пие и немските капки Lefax преди всяко ядене - вече 10 дни. Може и от тях да е ефектът. Преди бяхме на Sab Simplex и ефект нямаше.
- Вечер задължително спи с термофор на корема (продават се специални бебешки на Nuk), за да му е топличко.
- Шишетата му също са специални против колики - на B-Free. Наистина са много добри и си заслужават парите.
- Оригването е препоръчително (не че той се навива да го направи след всяко ядене, де), хубаво е ако можеш и по средата на яденето да го оригнеш, за да са общо 2 оригвания.

Но като започне да реве и да се гърчи, общо взето си откарваме по час-два и спасение няма. И открих, че е много важно човекът, който го успокоява, да е много спокоен и уравновесен. Аз това така и не можах да го постигна, но като го гушка баща му (който е пълен непукист и много спокоен човек) и се дере по-малко.
Успех и ти стискам палци да се оправи по-бързо.  Hug А ако сега имаш някоя баба, която да подежури няколко вечери, за да дремнеш, е най-добре.

# 16
  • Мнения: 1 165
konstans ще ти кажа как беше при нас. Първите месеци малката беше със зверски колики. Нищо не помагаше-капки, затопляне и пр. Утешаваше единствено в ръцете ми.Вечер баща й я гледаше до един-два, оттам поемах аз. Не можех и с други майки да изляза, защото плачеше  и разбуждаше децата. Така постепенно и аз преключих с даването на кърма, защото бях адски изнервена. Аз се й цедях(не е сукала) и към края на третия месец започнах да припалвам по 1-2 цигарки(уж за успокоение, но да ти кажа това си бяха моите "5 минути" на спокойствие). В края на четвъртия месец спрях да се изцеждам, защото за мен са несъвместими пушене и кърмене. Като мина този етап, не станах по-спокойна...Споделям ти това, защото прочетох за вероятността да спреш да я кърмиш. Просто няма да постигнеш нищо...
Виждам, чи имаш и друго дете , така че варианта да помага таткото няма да е от кой знае каква полза. Мислила ли са да наемеш някоя жена да ти помага?
Разбирам те, защото минахме по същия път. Това , което мога да те успокоя е,че ще приключи и този етап. Мъничко търпение. Hug

# 17
  • Мнения: 593
Всички майки са ти казали: Още мъничко търпение и после ще този кошмар ще остане само в спомените ти. При моя син беше не що подобно, той плаче, аз два пъти повече от него, наистина е много тежко и за нея и за тебе. Всички бебета и майки сме минали оттам повярвай ми, зная че ти се струва че няма да има край този ужас, но ще има, ще видиш и то съвсем скоро  bouquet

# 18
  • Мнения: 17 402
Заведи бебчето на гастроентеролог.

# 19
# 20
  • Мнения: 5 401
Констанс, защо трябва да отбиваш?!  Stop Твоята кърмица е най-доброто за малкото човече! Мисли в перспектива - коликите ще отшумят за около 2-3 месеца, а кърменето е хубаво да продължи дълго след това.  Peace

Сега си уморена и изнервена, но ще видиш как всичко ще се промени много скоро и ще се наслаждаваш на детенцето си!   bouquet По този път сме минали 90% от майките, а колко още неща ни чакат!!  Peace Само да са живи и здрави!   bouquet

# 21
  • Мнения: 175
konstans и ние сме в твоето положение. Пробвахме всички капки. Сега и от Гърция ни донесоха този велик Инфакол. Уж след 3-4 дни имало ефект и коликите изчезвали, но при нас не е така. Да наистина вечер като плаче и като и дам след 10 минути се успокоява и заспива, но спи 10 минути и айде отново рев, а не мога да тъпча постоянно капки. Вече се примирих. Ще се люшкаме, ще се гушкаме и ще пием капки докато минат сами.  Laughing Въоръжи се с търпение и и говори мило и нежно като плаче, гушкай я и лека полека ще отминат тези гадни колики.   

# 22
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Честно да ти кажа при нас помага само едно кремче за масажиране на коремчето.То е на Babynos.Иначе всичко друго е без резултат.
при нас положението беше абсолютно същото

# 23
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Честно да ти кажа при нас помага само едно кремче за масажиране на коремчето.То е на Babynos.Иначе всичко друго е без резултат.
при нас положението беше абсолютно същото
Снощи и ние го взехме, но няма упътване на български.
Само вечер ли се масажира коремчето с него и какво количество се слага Rolling Eyes?

# 24
  • Мнения: 75
Здравейте съжалявам че нямам повече време да прочета всичко по темата но само искам да ти кажа че моята педиатърка ми препоръча за колики да използвам мезим форте. Разделя се на четери части и се натрушава на прах и се дава с малко мляко с лъжичка.Каза че помагало не съм го изпробвала още защото май още нямаме колики.Дано съм ти помогнала. Кураж

# 25
  • Мнения: 17 402
Здравейте съжалявам че нямам повече време да прочета всичко по темата но само искам да ти кажа че моята педиатърка ми препоръча за колики да използвам мезим форте.....


Точно затова препоръчах консулт с гастроентеролог. По преценка е възможно да предпише ензимни препарати, с което значително да се облекчи състоянието. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 3 645
Гушкане и търпение....
 Hug

# 27
  • Мнения: 222
Основните неща са казани от момичетата преди мен, единственото което ми идва на ум е да се опиташ нощно време да я слагаш да спи върху теб. Минала съм по този път с дъщеря ми и от опит знам, че всякакви мазила, капки, чайчета и прочие са само за успокоение на майката. Слагай я през деня по корем върху коленете си, гушкай я, масажирай и затопляй коремчето. Дъщеря ми имаше колики до 6-тия месец. Събираше ми се сън не повече от 2-4 часа за денонощие. По цяла нощ съм изкарвала на крака, разнасяйки я из стаята. Разбирам те напълно! Търпение!

# 28
  • по света
  • Мнения: 1 587
И аз си спомням с ужас за коликите въпреки че не бяха много тежки.Скоро прочетох в друга тема да се дават 3-4 капки преварен много качествен зехтин преди храна и като се замисля има логика. Hug

# 29
Моят син вече е на три години. Когато беше на седмица, започнаха коликите. Опитах три вида капки, но ефект нямаше. После ми припомниха бабешкия лек с БОРИНА. Взема се борината, запалва се и се нагаря една лъжичка(докато стане черна). После този нагар се разрежда или с кърма, или с чай, или с капки и се дава на детето. Ефектът е невероятен - спях си спокойно всяка нощ. Детето също не се мъчеше. Вечер си лягах с готова нагоряна лъжичка и щом заплачеше, му давах. Детенцето си ми е живо и здраво и по никакъв начин не му се е отразило това лечение, освен че си спестихме мъките и на двамата.

Общи условия

Активация на акаунт