Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

С приятелката ми много искаме да имаме дете и от известно време - 5 месеца не използваме прекъснат коитус. Въпреки , че и двамата би трябвало да сме здрави - нищо не се получава - не че е задължително, но аз имам вече дете от предишна връзка, а приятелката ми има един кадърно направен аборт преди известно време. Открих, че съм доста неук за тези неща, а все още не ми се ще да отидем на лекар - някак не ми се ще да призная че съществува проблем.
 Моля за вашите предположения, относно този проблем - не че е неприятно самото детеправене, де Wink
Цитирай

знам ли и аз вече...

Като мине година-година и половина тогава може да се замисляте за проблем.За сега - тестове за уволация за да сте сигурни че уцелвате момента, свещи, бяло вино...ей такива работи.А един профилактичен преглед при гинеколог с цитонамазка и хламидии не пречат, напротив, за препоръчване са.
Успех!
Цитирай

София

Пет месеца при редовни контакти е доста време. Приятелката ти има ли редовен цикъл?
Цитирай

София

Пет месеца при редовни контакти е доста време. Приятелката ти има ли редовен цикъл?

Редовен е и всичко е видимо нормално. Опитва се да ми обяснява, че едва ли не трябвало в точен ден от месеца, а дъщеря ми е направена по нелеп начин и въобще не беше никакъв зор да уцелвам дните
Цитирай

София

Ама чакай сега! Hug
5 месеца казваш ... това си е стаж вече. Извинявам се за въпроса, но приятелката ти следи ли овулация? Правилно ти е казака, точно ден-два от месеца е възможно да забременее. Ако просто правите секс е възможно да изпускате момента Blush
Не предпоставяй, че имате проблем. А един преглед за приятелката е много желателен така или иначе. Ехограф, цитонамазка и микробиология са напълно нормални периодични изследвания за всяка жена. Направете един профилактичен преглед.
Апропо, за дамата е задължително да приема фолиева киселина. Това е витамин
Успех желая!
Цитирай

Varna

Опитва се да ми обяснява, че едва ли не трябвало в точен ден от месеца
Да, права е. Трабва да е в дните  на овулация.  Very Happy
Цитирай

София

Казваш дъщеря ти е направена по нелеп начин newsm78, може да е било нелепо, но е било баш по времето, когато е било възможно да се случи Wink
Нека приятелката ти отиде на преглед, момичетата вече са го написали, нека почне да следи овулация с тестове и ако още 5 месеца не стане, вече може да се обърнете към доктор.
Успех  bouquet
Цитирай

София

Здравей pita4. Обикновено се препоръчва ако двойката е до 35 години да има поне година опити за забременяване. Ако след този срок не се получи е желателно да не отлагате и да не оставяте на случайността. Въпреки, че и двамата би трябвало да сте здрави е доста абстрактно понятие – има пределно много случай на двойки с неизяснен стерилитет, както и на такива, които вече имат едно детенце. На пръв поглед не би трябвало да имате проблем, но за съжаление понякога нещата са много динамични. Моят съвет е ако възрастта ви позволява, да забравите всякакви притеснения за още 6 – 7 месеца и едва след това да започвате с всичките необходими процедури и изследвания. Надявам се разбира се да не стигате дотам. Понякога просто на хубавите неща им трябва повече време. Успех.  Peace
Цитирай
Недей да се плашиш от ходенето по лекари, ние тук ако знаеш колко години ходим и пак не ни е страх.  Laughing

Само внимавай при кого ще отидеш, че ако попаднеш на "специалист", може да ти извади очи, вместо да ти изпише вежди.
Цитирай

София

много благодаря на всички за пожеланията - хубаво нещо са форумите.
Иначе не, че ме е страх от лекари, а по скоро оново притеснение, че отидеш ли - ще ти намери нещо, даже да го няма  Laughing
На всички пожелавам много деца и благодаря още веднъж за тази помощ- Някак си станах оптимист!!!!
Цитирай

София

Ето ориентир за фертилните/дните в които може да се зачене/ дни
ТУК

тук
Цитирай

купете си тестове за уволация така ще знаете кога да работите за бебе при мои приятелки са помогнало много! успех
Цитирай

B HONDA CIVIC

Не забравяйте и Фолиевата киселина
Успех  Peace
Цитирай
а след колко време настъпва овулацията след положителен тест
Цитирай

Тестовете за овулация засичат пика на лутеинизиращият хормон (LH), който се получава между 24- 36 часа преди настъпване на овулацията.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.