Бебетата алергизират ли от доматите в пюрето?

  • 480
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
знам, че доматите са алерген, но в прясно състояние..а в пюрето?.. на търговците вяра не можеш да имаш- правят пюрета и от малини, ягоди, горски плодове, а те алергизират

# 1
  • Мнения: 6 315
Напълно е възможно според мен. Не ви ли е малко рано за домати?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
По принцип колкото са по-преработени, толкова по-лека ще е реакцията или пък няма да има. Но и аз мисля, че ви е рано за домати.
Между другото никога не съм се водила по указанията на производителя за възрастта - само съставките са ми ориентира, щото и пшеничена каша за 4 месечни продават Close

# 3
  • Мнения: 303
досега съм давала само от тиква; от тиква с моркови;тиква с картофи или тиква,моркови и цвекло...но ми се струва,че взе да пигментира от тези тиквени и морковени истории- тена и стана жълтеникав...може и да си внушавам, заради това, че педиатарката ме предупреди..кои зеленчуци са най-добри за тази възраст?

# 4
  • Мнения: 4 358
Обработените термично домати са по-неалергизиращи от суровите, но за бебче на 4 месеца не са най-подходящият зеленчук.
Давай карфиол, броколи, чушки, моркови. По магазините има много хубави замразени зеленчуци, ако си правиш сама пюретата.

# 5
  • Мнения: 4 244
Домати има и в готовите пюрета, но тези на Хипп например са за след 6 месец. Така че си направи ти сама преценка кога да ги включиш

# 6
  • Мнения: 554
Моята дъщеричка е с алергия и педитърката ни предупреди- Никакви домати,под каквато и да е форма!(за сега разбира се Simple Smile )

# 7
  • Мнения: 6 315
Цитат на: kroha
досега съм давала само от тиква; от тиква с моркови;тиква с картофи или тиква,моркови и цвекло...но ми се струва,че взе да пигментира от тези тиквени и морковени истории- тена и стана жълтеникав...може и да си внушавам, заради това, че педиатарката ме предупреди..кои зеленчуци са най-добри за тази възраст?


Както теди ти е писала - карфиол, броколи, чушка, морков. Аз имах замразени бланширани тиквички и от тях давах. Можеш да въвеждаш по 1 нов зеленчук на седмица преспокойно и така ще си докарате необходимото разнообразие. По-късно въведи грах, спанак, цвекло, лук, подправки като копър и магданоз. Zabrawih dа добавя, че и ориз можеш да даваш спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт