Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора

София

Съжалявам за темата, която може би се повтаря, но нямам време да се ровя Sad. Вчера на консултацията нашата педиатърка ни каза, че мога да почвам да му давам сокчета. Аз направо обезумях... ние сме с такива колики, че само сокчета ни трябват, а и мислех, че се дават по- късно. Изцяло на кърма сме и смятам да отложа сокчетата за по- късно, правилно ли е това? Вие кога ги почнахте? Все си мисля, че късното захранване е за предпочитане, но нямам опит и незнам какво да правя newsm78
Цитирай

Всеки тук ще ти каже да зарежеш ВСИЧКО поне до 4м., най-добре до 6  Wink
И започни с пюре или каша. Сокчетата изобщо не са подходящи за захранване, особено за толкова малко бебе  ooooh!
Уф аман от тия педиатри  Tired
Цитирай

Банско

Аз не съм давала нищо друго освен кърма до навършени 6 месеца. Можеш да разгледаш статиите в библиотеката-има много по въпроса Very Happy
Цитирай

София

Сокче не съм давала до 6.5 месеца. И сега (на 9.5 месеца) давам през ден през два по 50-60 мл защото диването хич не иска вода. Преди да е захранено с пюре или каша (т. е. някаква термично преработена храна) не е много разумно да се дава сок. А и не мисля, че тази киселина е редно да се излива в толкова нежно стомахче. Да не говорим, че в сока има предимно вода и плодова захар, от които кой знае каква полза няма. Витамините бързо-бързо се разпадат.
Цитирай

Сокче-след годинка.Пък и тогава е по-добре да предложиш плод.
Цитирай

Пловдив

Все още не давам сокчета, предпочитам  направо нарязан пресен плод. Предлагала съм му един два пъти след годинката, но не прояви особен интерес и не мисля, че е пропуснал много. А до шестия месец твърдо само на кърма, правилно си решила да изчакаш. Педиатрите си карат по старата БГ схема с пустите сокчета.
Цитирай

София

Така беше и при нас - активно кърмене до 7 месеца, след това захранване с картофено пюре, а сокче - на 1 г и 1 м!   bouquet
Цитирай

на морския бряг

аз захраних направо с пюре сокчета не съм давала
Цитирай

Пловдив

Moeто дете започна да пие сок към 1г и 8м - 2 г. по около 50-на грама (не всеки ден). Не наблягам на сока. По -добре да си хапне плода.
Цитирай

София

Сокче-след годинка.Пък и тогава е по-добре да предложиш плод.
Peace
Аз съм давала сок само няколко пъти и то в ограничени количества. За сметка на това предлагам много плодове.
Цитирай

София

Благодаря много на всички мами! Успокоихте ме наистина. При първа възможност ще се поровя за повече инфо!
Цитирай

рано е за сокче
Цитирай

Bourgas

Рано е Peace
Цитирай

Пловдив

то почти всички педиатъри разправят за сокчета,ама мойта поне на 3м. ми каза да и го давам.Аз обаче и дадох чак на 5,5 м. и се прие много добре.
Цитирай

София

И аз пренебрегнах сокчетата. Захраних с млечно-плодова каша. После зеленчуково пюре /като прибавях АМ, а най-накрая включих плодови пюрета, също с добавено АМ за гъстота/. Всичко това след 4ия месец. Всъщност, като се замисля, сокчета  в чист вид изобщо не съм давала. Пробвах няколко пъти с дъщеря ми, но тя ги изплю възмутена, със сина ми изобщо не съм и  опитвала.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора