Натриев Глутамат, Маргарин, Подсладители и други вредни съставки в храните - 4

  • 16 629
  • 146
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 668
БОЗА
Необходими продукти: (за 1л.вода)
4 с.л. -препечено до бледокафяво брашно
5л. захар
1л. вода

За една нормална доза - количеството по 3.

Завира водата със захарта. репеченото брашно се разбива на каша с вода и се сипва с енергично бъркане / с тел/ във врящата вода.
Трябва да се получи консистенция на рядка каша - всички знаем как изглежда на гъстота бозата.
Оставя се да изстине, като се бърка така, че да не хваща коричка отгоре.
Ако дозата е с 3-4л. вода, след като е изстинала готовата смес се прибавя 1/2л. готова купена боза, или останала от предно заквасване, или квас - тя последната се приготвя и е по-сложно, но не невъзможно. Та след като се прибави "закваската" - каквато и да е тя, се оставя 3-4 дни да "резне" - т.е. стане на боза, като през това време пак се бърка 3-4 пъти дневно, или се налива в бутилки, които се разклащат по няколко пъти на ден. И не трябва да е на много топло, че ще вкисне, нито на много студено - на умерена температура, както се казва - около 20*.  Ако не е достатъчно сладка, може да се прибави допълнително захар, която при разбъркването се стопява - дозата "захар" е на вкус.
Някой пробвал ли е да направи от тази боза. Не ми изглежда трудно.      Единствено кваста ми се вижда по засукана, затова ако тръгна да правя ще я направя, като ползвам за квас купешка боза. То с времето кваста ще се замени, ако ползвам останала ми от предишно правене.
 А и друго. Тъй като аз напоследък избягвам да давам на детето захар и пшенично брашно /то и много други работи не давам де/, как мислите дали мога да заменя пшеничното брашно с оризово и захарта с фруктоза. Че то ако стане - идеално. И детето доволно, и майка му също  Laughing

# 76
  • Мнения: 1 178
A дали аспартамовата боза може да служи за квас ? newsm78 Не трябва ли да е със захар за да ферментира? Simple Smile

# 77
  • Мнения: 3 810
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154801.0
това е тема за домашна боза  Wink

# 78
  • София
  • Мнения: 5 170
[Тъй като аз напоследък избягвам да давам на детето захар и пшенично брашно /то и много други работи не давам де/, как мислите дали мога да заменя пшеничното брашно с оризово и захарта с фруктоза. :

   Моята боза беше от пълнозърнесто пшеничено, защото ми беше готово препечено с друга цел. Иначе бих използвала просо, както е оригинала или смес с ръжено (майка ми е правила).
    Lub, трудно стана с тая неистинска боза заквасването....
  От Турция специално си купихме БОЗА !!! Различна е, но след първоначалната изненада си я изпихме с кеф! Препоръчвам ви я!   Не успяхме да разберем от какво е обаче.

# 79
  • Мнения: 2 761
Някой пил ли е меласа?Аз си купих в4ера,големи хвалебствя съм 4ела за нея.Оба4е ми е малко неприятна на вкус,пък и е в голямо коли4ество...За6то вси4ки полезни не6та са ужасни?4етох,4е ставала и за разни маски,но единствентото,което до сега се натъкнах е само на една маска и то за суха кожа...Продължавам да търся.Ако някой знае не6то,нека пи6е.

# 80
  • Мнения: 1 655
Меласа и маджун едно и също ли са? Маджунът прилича на мед, но е тъмно кафяв. От маджун баба ми правеше страхотни курабийки. Мога да я питам тези дни за рецептата, ако е същото.
Пробвала съм да пия от маджуна, доста е сладък, разреждахме го с вода. Това от детските ми спомени...

# 81
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Е той Ути в Бургас лятото пред Пикадили ни готви италианска кухня и люсна гъбите неизмити в тигана. Рече, че гъби не се мият, развалял им се вкуса. Просто си представих как хапвам и хрупам пръст.  Sick

гъби наистина не се мият, но не защото им се разваля вкуса, а защото поемат много вода.

печурките се белят, шапчицата има тънка кожица, която лесно се отделя.
ако имат пясък или пръст се маха с четка, т.е. изчеткват се Peace

Oooo,  даже ми се е случвала да съм потресена от техни госи- диетолози, които правят десерт с маргарин, за по- диетично. Sick

а този маргарин и аз се вбесявам.
особено свеки го слага навсякъде - пържи с него за по-диетично Shocked, прави сладкиши, маже по филии ooooh! кошмар.
аз тези неща не ги ям и тя все ме пита: не разбирам как като се вегетарианка ядеш масло, а то е животински продукт и не ядеш маргарин, който е само от растителни масла. Shocked

за неин ужас аз си ям калоричните неща и съм слаба и здрава, а тя си яде боклучките и 3 седмици не се справя с една настинка Crossing Arms

Меласа и маджун едно и също ли са? Маджунът прилича на мед, но е тъмно кафяв.

маджунът се прави от захарно цвекло.
меласата не се сещам какво е newsm78

# 82
  • Мнения: 3 810
а мъжа ми разказва как една година като бил малък правили динен мед... Shocked

# 83
  • Силистра
  • Мнения: 288
Момичета, радвам се че ви открих   bouquet
От известно време около година, откакто синът ми се обрива "профилактично", "безпричинно", се замислям над това какво сервирам на масата и какво слагаме в устата си. Започнах да чета старите теми и толкова се радвам че имам единомишленици, успях с триста зора да забраня всичко шоколадово в къщи, освен ако няма повод или нещо специално, маргаринът го изхвърлих отдавна, но май масло скоро не съм купувала, дали има масло в него?Не знаех за кубчетата бульон, довечера и тях изхвърлям.
Ще чета с удоволствие темата   bouquet

# 84
  • Мнения: 2 761
Не знам какво е маджун.Меласата се прави от захарна тръстика.Казват,4е даже можела да излекува диабет ако се взема 1-2 месеца 1-2 пъти дневно ,разтворена в 4а6а топла вода.Но да не се вземат абсолютно никаква друга захар.Помага съ6то при артрит,колит,запек,анмия,кръвно,главоболие,умора,свръхнапрежение,безсъние,невралгия,неврит,менструални сму6тения...Много полезна при бременност и кърмене.При екземи може да се добавя във водата за къпане.Съдържа много минерали-калцйи,калий,магнезийи,желязо,мед,хром,фосфор и др.
Трябва да се внимава меласата да не е опу6ена със сяра!

Последна редакция: пт, 23 ное 2007, 16:09 от Omega

# 85
  • София
  • Мнения: 5 170
Кафява тръстикова захар Мuskovado - DARK BRAUN 0.5кг. 2.20лв
Ей това е и полезно и вкусно. Днес си я купих от Била. Досега само я бях пробвала и не можех да се спра... А ароматтът е ....невероятен! Може да се яде направо, на много по-малки кристали е.

# 86
  • Мнения: 5 713
Дааа, супер е тая захар. Аз също я купих лятото от Била и си я донесох в Канада.

Е той Ути в Бургас лятото пред Пикадили ни готви италианска кухня и люсна гъбите неизмити в тигана. Рече, че гъби не се мият, развалял им се вкуса. Просто си представих как хапвам и хрупам пръст.  Sick

гъби наистина не се мият, но не защото им се разваля вкуса, а защото поемат много вода.
Това, че поемат вода го знам, мислех си, че от изплакване, а не от киснене, нищо не им се случва.
Не бях запозната с технологията на изчистване. Simple Smile

# 87
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Оня ден разглеждах каталога на Дионис. Имат препарат за измиване на плодове и зеленчуци за неутрализиране на нитратите и всякакви бактерии. Добре звучи, но не съм го пробвала.

# 88
  • Мнения: 468
Оня ден разглеждах каталога на Дионис. Имат препарат за измиване на плодове и зеленчуци за неутрализиране на нитратите и всякакви бактерии. Добре звучи, но не съм го пробвала.

Аз го пробвах. Честно казано няма как да се прецени дали действа или не. Използвах го основно за зелените салати и доста неща плуваха след това във водата, но сигурно и в чешмяна вода да я сложиш пак ще е такъв ефекта. Мирише доста силно на оцет - предполагам че това е основната му съставка.

# 89
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
маджунът полезен ли е?
нали от захарно цвекло се прави?

купих си една кутия сироп от захарно цвекло, искам да правя едни сладки.
сега въпросът е: полезен ли е или е като бялата захар?

все пак сиропът не е рафиниран, трябва да е по-полезен от рафинираната захар или мисля в грешна посока newsm78

Общи условия

Активация на акаунт