За лекарствата против колики?

  • 21 044
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Мами кажете моля ви възможно ли е да имаме колики вече newsm78 - Максим е на 12 дни и от вчера от 15:00 часа до 23:00 спа само 1 час и си свива и изпъва крачетата плаче много и коремчето непрекъснато му къркори , давам му чай от копър на Хип но се чудех дали да не купя от аптеката някакви капки а пък доктора ни не ми отговаря (той каза че няма да е в София тези дни) и незнам какво да му направя.Снощи като много ревеше взех една хирургическа ръкавица и завързах пръстите и я напълних с топла вода и я сложих на коремчето върху дрешките , за момент спря да плаче ама после пък аз се шашнах да не би да му стане нещо защото сложих доста топла вода.Та мисалта ми беше мога ли да му давам някакви капки без да съм се чула с доктора и ако да какви и по колко? Embarassed
Благодаря предварително на отзовалите се. Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 3 644
Давах Саб симплекс и Еспумизан/капки/.На опаковката беше посочено по-колко.Давах преди всяко ядене -значи 6 пъти на ден...
Не мога да кажа че помагаха,не навредиха ...но сина ми имаше силни колики само от 21,00ч- до 22,30ч- рев ,писъци,свиване на крачета Tired...после заспиваше ....
Помагаше му затопляне на коремчето със сешоара,гушкане и....търпение
 Hug

# 2
  • Мнения: 4 111
Да, сигурно са колики. Аз капки не съм давала, само чайче, но без особен успех. Затоплях му коремчето със сешоара и много го гушках.

# 3
  • Мнения: 521
Аз започнах да давам Саб симплекс по същата причина нямаше я нашето педи и на своя глава започнах с капките после тя ми каза че може да ги давам без проблем, а иначе да най вероятно са колики аз давам чай на Хип против колики отново на своя глава започнах да го давам, капки Инфакол  и мажа коремчето с кремче за коремче на Бейбинос когато започнат коликите и му намажа коремчето го поуспокоява то има затоплящ ефект. Но сега вече коликите му почти преминаха откакто сменихме Фризолака с Нутрилон Комфорт това мляко е и против колики и съм доволна. Успех в борбата с коликите  Hug

# 4
  • Варна
  • Мнения: 48
Нас ни спасиха капките LEFAX донесоха ни ги от Германия.  До колкото разбрах същия медикамент го има в Англия и Гърция и се казва Infacol ако не греша!

# 5
  • Мнения: 1 216
Май излиза, че топлата цица на мама е най-добрият лек

# 6
  • София
  • Мнения: 17 591
На моят беб му помагаше бейбинос. Ефектът беше незабавен.

# 7
  • Мнения: 4 496
Само Саб симплекс съм ползвала.Слагаха се по 15 ли бешене съм сигурна за броя,във всяко шише,или се дават с лъжичка преди кърмене.

# 8
  • Мнения: 520
Давах Саб симплекс . Мисля , че малко облекчаваха.

# 9
  • Мнения: 8 999
Да, възможно е да има колики.
Аз давах Лефакс - по едно впръскване преди всяко ядене.

# 10
  • Мнения: 438
Колики са най-вероятно.Саб симплекс са хубави капки.При по-силни колики преди кърмене с лъжичка 15 капки или в шишето с млякото пак 15 капки.Иначе при нужда.На опаковката е написано. Имай предвид че действат индивидуално на някой помагат,на други не.На нас добре ни действат.При много силни колики давах бебинос (3 x 3-6 капки)  + саб симплекс.Опитайте чай Бебезан(от аптека се купува,струва стотинки),на нас много ни помага,повече от копъра на хип.Успех!  Grinning

# 11
  • Мнения: 814
Колики има бебчето ти. Ние бяхме така първите 3 месеца. Саб Симплекса е някакво решение, но не действаше много продължително при нас. Успокояваше се също от ръчичка върху коремчето (т.е. от затопляне). Пробвай да си намериш отнякъде Infacol - един от най-добрите капки, ама за съжаление ги няма в БГ.

# 12
  • Мнения: 9 973
Май излиза, че топлата цица на мама е най-добрият лек
той моя затова ли иска на цица денонощно! newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 672
Нас ни спасиха капките LEFAX донесоха ни ги от Германия.  До колкото разбрах същия медикамент го има в Англия и Гърция и се казва Infacol ако не греша!

 Peace

Това са най-добрите лекарства против колики и други бебешки неразположения (особено инфакола). Горещо ти препоръчвам да си набавиш едно от двете - Инфакол за предпочитане. Моя приятелка фармацефтка каза, че дори не е и някаква синтетика и е много добър за бебчето. За съжаление се поръчва от Англия. Ако имаш познат който ще ходи скоро, струва около  3 паунда. Може да се поръча и по интернет с кредитна карта. Успех и цункай бебчо по коремче. Дано всичко мине бързо Praynig

# 14
  • Мнения: 2 677
Аз давах само Еспумизан и много му помогнаха.

Общи условия

Активация на акаунт