Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
  Моето бебе е на 9 месеца и вече се храни от кухня като посуква сутрин към 7 и вечер преди сън и така моята кърма почти вече е спряла, а и той ако не му дам не ме търси, но аз искам да си пие мляко сутрин и вечер поне до 1г. и половина. И така купих мляко Аптамил 2 и пробвам да му дам с шише но той отказва и по никакъв начин не иска да го приеме, а също и вода не иска и виждам, че пампитата са по-празни от преди и това също много ме притеснява. Ако някой е минал през подобно изпитание нека сподели как се е справил. Предварително благодаря на всички!
Цитирай

Опитайте с бебешка чаша, пък, ако не иска, по-добре да не свиква с шише, защото моята щерка след няколко дни ще навърши 2 години и се чудя как да го махнем това шише. Успех, каквото и да решиш.
Цитирай

Толбухин

Това може само да те радва,слагай го на гърдата и това е.Кърмата ти сама ще се нагоди според нуждите на детето.Нека другите мами с повече опит в кърменето ти дадат съвет. Peace
Цитирай

sevilla

Пробвах всичко и съседките също.Най-накрая с последната марка купен биберон се научи. Предлагай му непрекъснато.А с водата и аз още нямам напредък,но когато е много жаден си пийва.Ще свикне и после много ще му хареса шишето Peace
Цитирай
 Благодаря на всички за бързите отговори! Ще се справим все някак наистина нали сме един "Отбор" Wink
Цитирай

Някъде там на юг...

Пускала съм незнам колко теми за шишетата  Confused От тук научих, че на шише бебоците се научават втория месец (седма-осма седмица  newsm78) Така че, изпуснали сте момента. Ние бяхме по същия начин  Sad  Така и не се научихме на пием от шише, а направо от чаша с мек накрайник. Друг е въпроса, че АМ-то така и не го пропи  Shocked Кърмихме се близо година, а с водата свикнахме чак като почнаха жегите  Crazy
Цитирай

Варна

Големи сте вече, не го мъчи да се учи да пие от бебешко шише. Пробвай от чаша, другия вариант е да даваш кисело мляко с лъжичка. Мони я отбих на 9-10 месеца, на 10 започнах да й давам кисело мляко. Никога не е искала да пие АМ. А може да даваш вечер и млечна каша. Вместо вода може да пие чай или пък сок.
Цитирай

София

Моят също категорично отказва да пие мляко от шише; вода пие, но мляко - не. Кърмим се, но понякога не ми стига кърмата и той си остава така гладен. Пробвах стотици пъти с най-различни шишета и резултатът си е един и същ. Няма оправия  ooooh!
Цитирай

София

Бих ти предложила да пробваш да го подсещаш да суче или да се цедиш, за да си увеличиш кърмата. При наличие на майчино мляко защо ти е АМ?
Аз засега не мисля да го отбивам. Влади се сеща за сукане поне веднъж между сутрешното и вечерното кърмене. Ако не прояви интерес се цедя за да прибавя кърмата към кашата. Вода пие много малко - 50 мл. дневно. Проявява интерес да пие от обикновена чашка. Всички други ги ползва за чесалки и гризалки. А водата я пропи от шише с биберон на Нук, защото такава биба използва, на десет месеца. Та това е положението при нас.
Цитирай

Pyce

Шом яде от кухня,гледай да му даваш повечко супички или ти му прави такива,така ще поема повече течности.Или пробвай да му дадеш сокче с лъжичка или чаша с накрайник както са те посъветвали другите мами.Моя син не иска от такава чаша,но няма нищо против да пие от бутилка например или обикновена чаша,когато ни види с баща му веднага иска и той да опита.
Цитирай

И аз имам същите проблеми.Моят дребосък никога не е пил от биберон,вода пропи преди един месец и то в много ограничени количества.Отказваше да пие от чаша с накрайник,но повече му допаднаха тези шишета при които се издърпва отпред една джаджа.Друг е въпроса че сучи предимно вечер и то по 5-6 пъти и няма сън за мен.Незнам как ще продължаваме ,но май кърменето взе да ми тежи.
Цитирай

София

Моята дъщеря изпадаше в истерия само като видеше шишето с биберона. Отбих я, когато беше на 6 мес. След това мина на 4 кратно хранене с нормална бебешка храна. Добавях АМ в пюретата и кашите /Милумил, че мирише хубаво/. Това беше единственият начин да приема АМ.
Цитирай
 Намерих решение на въпроса само да не бързам много да се хваля де, слагам го в стола за хранене и му давам шишето с мляко и той взе да пие не препоръчителните количества, но пак е добре днес сутринта изпи 170гр., явно защото стои в стола при всяко хранене и разбира, че е време за храна. Аз не толкова, че бързах да го отбивам, ами то цял ден се цедя, че ми стават едни топчета, а като му давам да суче той пак блее и не върши нищо и после пак се цедя и просто няма ефект от това, че ще си поддържам лактацията до безкрай, ние до 7 месец бяхме предимно на кърма, но започна да има нужда може би от по-калорична храна и все искаше да суче, то беше лято и не можеше спокойно да излезем и като го захраних с кухнята той направо стана по-спокойно дете. Благодаря на всички, че споделиха своя опит.
Цитирай

София - Младост 1А

Пепи се отби на годинка. Просто отказа да суче. Само че отказа категорично да пие и всякакви млека. Купих 4 марки и той не искаше да близне изобщо. Не ги ядеше нито с попарата нито с нищо. Бях се видяла в чудо. Минахме направо на кисело мляко и до ден днешен хапва по около 350 грама кисело мляко на ден.. През живота си не е изпил и 50 грама адапте.
Цитирай

ВАРНА

Трудно е, но не е невъзможно, с повече търпение става.
Когато Дара беше на 6м. пробвах да пие кърма от шишето и за мое голяма учудване отказа /вода и сокове до тогава не беше пила/, а  уж от шише било по-лесно.
Отбих я почти на година, когато засука мляко от шишето.
От края на 8м. постоянно я подканях, като видех, че и е досадно и я дразня спирах за по седмица и после пак и така докато една сутрин засука от шишето и много и хареса млякото.
Така и досега пие 2 пъти на ден мляко от шишето.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.