Миене на зъби

  • 1 480
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 580
Момичета дъщеря ми е на 1г 5м и има вече 16 зъбчета,та се чудя да ги мием ли вече и как. newsm78

# 1
  • Мнения: 707
ДъЩеря ми е на 11 месеца и от 1 месец мием zъбки. Имаме в момента 4, а zапочнах когато бяха 2  Grinning.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Според мен дори си закъсняла.
Вече имате целият набор зъби, детето ти е голямо и яде обща храна. Четката и пастата са задължителни вече.
Някой мами мият зъбите с Ненадент, вътре има и силиконов накрайник за пръст - слага се паста колкото грахово зърно.
Аз мия зъбите вечер със силиконов накрайник и паста Вадемекум - ягода.
Скоро ще започна да мия зъбките и сутрин. Сина ми има 10 зъбчета.

# 3
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
АКо може да се намеся и да попитам при бебе, което суче и нощем, има ли смисъл да и мия 3-те зъба?

# 4
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
мием зъбите от както ни станаха 4 на брой. В началото ползвахме Ненедент с накрайник. Като стана на година и половина му купих четка за зъби.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Като и изникнаха първите два зъба и започнах да ги мия!

# 6
  • Мнения: 4 668
АКо може да се намеся и да попитам при бебе, което суче и нощем, има ли смисъл да и мия 3-те зъба?
Не . Освен ако не държиш да се вманиачаваш  Grinning

# 7
  • Мнения: 5 393
Започнах да мия зъбите на Иво, когато му поникнаха първите 2.С паста Ненедент и накрайника за пръста,само вечер по време на къпането.Не толкова заради чистотата, а за изграждане на навик.В момента вече ги мие сам,неразделна част от сутрешния и вечерния тоалет.

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Започнах да ги мия когато станаха 4.Мия ги с паста Ненедент и силиконов накрайник.Вече има 8 зъба.Мисля,че малко сте позакъснели,но нищо,дано свикне бързо.

# 9
  • Мнения: 7 723
АКо може да се намеся и да попитам при бебе, което суче и нощем, има ли смисъл да и мия 3-те зъба?
Ми как не!!!  Shocked
Дори си закъсняла да му създадеш хигиенни навици... Joy Joy Joy
Майтапа настрана, но аз не виждам
смисъл да се мият двете зъбчета на бебе,
което и идея си няма от нищо още....
Дори, според мен е по- лошо-
венците са толкова набъбнали и болезнени,
а всяко докосване с четката за зъби
за тях сигурно е свързано с непосилни болки,
че нищо чудно да се ролучи и обратен ефект-
да намрази четката за зъби за винаги...
Започнах да ги мия на мойте деца,
когато имаха достатъчно зъби за това.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 672
Защо да е закъсняла?
Сина ми до 1 година и 3 месеца нямаше зъби,а от преди месец вече са му 16 броя.
Започнах да му мия зъбките преди около седмица с четка и паста за зъби на Ненедент.Все още не може сам ,но аз ги мия и той изявява желание да го прави....
Моите зъби са изключително здрави/пу-пу/,имам само 3-4 пломли от малки кариесчета ,а са започнали да ме учат да си ги мия едма на 6 години,и да си призная до 10годишна не съм го правила ежедневно Crazy
Това, че не е започнало миенето на зъбките още от ПЪРВИЯ зъб,не значе че няма да са здрави.
 Hug

# 11
  • Мнения: 1 006
Мия му ги от когато станаха четири зъба с Ненадент и четка за зъби.На малкия му харесва и сам си взима четката и си чеше венците с нея.

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Защо да е закъсняла?
Сина ми до 1 година и 3 месеца нямаше зъби,а от преди месец вече са му 16 броя.

Ами аз го казах, защото авторката пише че детето й има 16 зъба все пак!

И моя син пие мляко след като съм изчеткала зъбките му, нощем и чай на Хип пие, но ако не за голяма хигиена, то поне за навик му ги мия.
Скоро ще започна и сутрин да мия зъбките точно поради причината , че вечер пие АМ и чай.

# 13
  • Мнения: 2 467
На моето дете мия от както излезе първото зъбче. Първо с накрайника на Ненедент, след година и половина с четка за зъби.

Има смисъл да се мият. Не е проблем , че вечер суче. Кърмата не прави кариеси.

Как? -  mamami4e  достатъчно е голяма да започнете направо с четката мисля. Първо ти си миеш зъбите пред нея няколко дни да види какво е това чудо. След това запознаване с четката +обяснение нагледно за какво и как се служи с нея. И след това двете вечер миете. При нас миенето става с "Кажи сега мамо ъъъъъ (мия предните зъбки), а сега кажи ааааа (мия задните и от вътре). Не натискаш, не търкаш много и гледаш да си бърза. След това и давам тя да мие малко и готово.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Когато излезе и четвъртото зъбче започнах да ги мия с детска четка и паста.

# 15
  • Мнения: 1 233
Дъщеря ми има 16 зъба, мия ги с Ненедент и детска четка Аквафреш. Преди ползвах силиконовия накрайник на Ненедент-а.

# 16
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
АКо може да се намеся и да попитам при бебе, което суче и нощем, има ли смисъл да и мия 3-те зъба?
Ми как не!!!  Shocked
Дори си закъсняла да му създадеш хигиенни навици... Joy Joy Joy
Майтапа настрана, но аз не виждам
смисъл да се мият двете зъбчета на бебе,
което и идея си няма от нищо още....
Дори, според мен е по- лошо-
венците са толкова набъбнали и болезнени,
а всяко докосване с четката за зъби
за тях сигурно е свързано с непосилни болки,
че нищо чудно да се ролучи и обратен ефект-
да намрази четката за зъби за винаги...
Започнах да ги мия на мойте деца,
когато имаха достатъчно зъби за това.

Grinning Peace

# 17
  • Мнения: 1 949
АКо може да се намеся и да попитам при бебе, което суче и нощем, има ли смисъл да и мия 3-те зъба?

Ами аз ги миех  newsm78 Доставяше й удоволствие да й масажирам венците и аз се възползвах да създам някакви, маакар и мнооого ранни навици. Сега вече сама ми напомня, че трябва преди баня да измием зъбките и сутрин като влезем в банята за сутрешния тоалет, тя ми сочи четката и пастата си за зъби  Laughing

В началото ползвахме Ненедент със силиконов накрайник. Той е мек и доста притно масажира венците.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 028
Щом има 16 зъба, да трябва да му ги миеш, детето е достатъчно голямо, яде със сигурност и обща храна естествено е да се грижите за хигиената в устата.
Колкото до това с какво - аз лично ползвам четката на аквафреш фаза 1 и паста вадемекум - ягодке Wink

# 19
# 20
  • Мнения: 1 992
Дори, според мен е по- лошо-
венците са толкова набъбнали и болезнени,
а всяко докосване с четката за зъби
за тях сигурно е свързано с непосилни болки,
че нищо чудно да се ролучи и обратен ефект-
да намрази четката за зъби за винаги...

Напротив! Не само че не я е намразила, ами по цял ден се разхожда с нея, че и с нея заспива Crazy По този начин си чеше набъбналите венци.
За протокола - има 6 зъба.

# 21
  • София
  • Мнения: 580
Момичета направо нямам думи още утре отивам да купувам паста и четка.Но идея си нямам как ще я накарам да си отвори устата или пък да си изплакне зъбите от пастата без да глътне .Бихте ли ми обяснили с тези неща как се справихте?

# 22
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
От моя опит - слагам го да полегне в столчето за хранене и се надвесвам над главата му. Той съответно започва да се хили и се озъбва. Голяма част от малкото паста си хапва веднага, с остатъка изчетквам зъбките. Не плакна нищо - няма начин да науча дребосък на 1г. и 3м. да си плакне устата. Но тези пасти са пригодени за деца - така, че няма страшно. А и ти няма да слагаш много, само колкото грахово зрънце.
На втория ден само като ме видеше с напръсника, сам отваряше устата. Мисля че добре му почесвам набъбналите венци  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 44 028
ами моя си гълта пастата, иначе обича да мие зъби и отваря уста и взима четката и сам нещо я разхожда из устата, но не мога изобщо да кажа, че на толкова малко дете може и да си представиш, че ще измиеш зъбите така както твоите...но колкото може, с времето свикват...по принцип ненадент се води безвредна за гълтане, вадемекума нищо не пише за гълтане и не знам....иначе после старателно пие вода , жъбури и плюе, но пък паста отдавна няма в устата...но и това ще се научи...най-добре схваща поне моя мъник като аз заедно с него също си мия зъбите и така гледа за какво става въпрос и какво трябва да се прави...

# 24
  • Мнения: 1 949
Момичета направо нямам думи още утре отивам да купувам паста и четка.Но идея си нямам как ще я накарам да си отвори устата или пък да си изплакне зъбите от пастата без да глътне .Бихте ли ми обяснили с тези неща как се справихте?

Nenedent Baby е безфлуорна паста, която може спокойно да се поглъща. Тя се продава със силиконов накрайник. Някъде бях чела, че е много подходяща за периода на зъбоникнене, защото в нея има някакви обезболяващи в/ва, които даже успокояват венците.

Ние в момента ползваме Ненедент за деца до 3год. Тя също е без флуор и може да се поглъща Simple Smile Даже е вкусна;) Криси сама си отваря устата, за да й мия зъбките. След като й ги измия аз, я оставям известно време сама да си движи четката в устата. Опитва се да имитира моите движения даже  Wink

# 25
  • Мнения: 649
Миеме зъбите, откакто станаха на 1г и 6 месеца. Обожават тази прцедура, защото пастата е много вкусна Laughing.

# 26
  • Мнения: 7 723
Дори, според мен е по- лошо-
венците са толкова набъбнали и болезнени,
а всяко докосване с четката за зъби
за тях сигурно е свързано с непосилни болки,
че нищо чудно да се ролучи и обратен ефект-
да намрази четката за зъби за винаги...

Напротив! Не само че не я е намразила, ами по цял ден се разхожда с нея, че и с нея заспива Crazy По този начин си чеше набъбналите венци.
За протокола - има 6 зъба.
Нали не твърдиш, че това са вече създадените й хигиенни навици? Wink
Със същия кеф ще дъвче и четката за дрехи (примерно) Wink Laughing

# 27
  • Мнения: 1 992
...всяко докосване с четката за зъби
за тях сигурно е свързано с непосилни болки,
че нищо чудно да се ролучи и обратен ефект-
да намрази четката за зъби за винаги...

Напротив! Не само че не я е намразила, ами по цял ден се разхожда с нея, че и с нея заспива Crazy По този начин си чеше набъбналите венци.
За протокола - има 6 зъба.
Нали не твърдиш, че това са вече създадените й хигиенни навици? Wink
Със същия кеф ще дъвче и четката за дрехи (примерно) Wink Laughing


Никъде нищо не съм писала за създадени хигиенни навици Wink Посочих пример, че детето ми не е намразило четката заради набъбналите си венци.

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Ами въпрос на лична преценка.Ти решаваш кога да почнеш  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 580
Цял ден мисля и да ви кажа честно нещо не ми се връзва да се мият зъбите откакто пораснат  на детето.Дъщеря ми имаше два зъба на 6м.на 6 и половина имаше 4 и така страшно бързо и пораснаха.А и това защо е необходима да и давам да гълта паста за зъби че било тя и безвредна достатъчно химикали поглъщат съвременните деца.Доста са ми чуденките не искам никого да обидя или някой да се почувства засегнат просто разъждавам пред вас.

# 30
  • София
  • Мнения: 3 672
Цял ден мисля и да ви кажа честно нещо не ми се връзва да се мият зъбите откакто пораснат  на детето.Дъщеря ми имаше два зъба на 6м.на 6 и половина имаше 4 и така страшно бързо и пораснаха.А и това защо е необходима да и давам да гълта паста за зъби че било тя и безвредна достатъчно химикали поглъщат съвременните деца.Доста са ми чуденките не искам никого да обидя или някой да се почувства засегнат просто разъждавам пред вас.
Изобщо не се притеснявай Peace- сама преценяваш кое е най-добро за детето ти.
В предишния си пост съм обяснила че моя е на 2г. и едва наскоро започнах да му мия зъбите.Още го правя аз- докато е с мен в банята ме гледа с любопитство и се опитва да ме имитира.Не можах лесно да го накарам да си стисне зъбките и да ги измия,но след ден- два,свикна и иска да го прави.Естествено не може да изплюва пастата,но затова съм взела и такава,която може да се гълта.Аз колко паста съм изяла....а нищо ми няма/майтап/.
Реши сама кога и как искаш да започнеш и изобщо не се притеснявай-не е късно-казвам ти личния си опит:моите ги мия едва от 6 годишна,а нямам проблеми/само 2-3 малки пломби от кариеси/
Успех Hug

# 31
  • Мнения: 5 362
Да,и аз мисля,че ви е време.Имате достатъчно зъбки за миене.На децата им харесва това занимание,а и си изграждат хигиенни навици покрай играта с четката и пастата.
Ние ползваме паста "Ненедент".

# 32
  • Мнения: 247
АКо може да се намеся и да попитам при бебе, което суче и нощем, има ли смисъл да и мия 3-те зъба?
Ми как не!!!  Shocked
Дори си закъсняла да му създадеш хигиенни навици... Joy Joy Joy
Майтапа настрана, но аз не виждам
смисъл да се мият двете зъбчета на бебе,
което и идея си няма от нищо още....
Дори, според мен е по- лошо-
венците са толкова набъбнали и болезнени,
а всяко докосване с четката за зъби
за тях сигурно е свързано с непосилни болки,
че нищо чудно да се ролучи и обратен ефект-
да намрази четката за зъби за винаги...


При нас се получи нещо подобно в началото с желание ги миехме,но около 2.5 годинка изведнъж започна да не иска и сега е пищене и истинско истезание ако насила го накарам да ги мием.Въпреки книжките и филмчетата с образователна цел

Общи условия

Активация на акаунт