Миене на зъби

  • 1 473
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 644
Цял ден мисля и да ви кажа честно нещо не ми се връзва да се мият зъбите откакто пораснат  на детето.Дъщеря ми имаше два зъба на 6м.на 6 и половина имаше 4 и така страшно бързо и пораснаха.А и това защо е необходима да и давам да гълта паста за зъби че било тя и безвредна достатъчно химикали поглъщат съвременните деца.Доста са ми чуденките не искам никого да обидя или някой да се почувства засегнат просто разъждавам пред вас.
Изобщо не се притеснявай Peace- сама преценяваш кое е най-добро за детето ти.
В предишния си пост съм обяснила че моя е на 2г. и едва наскоро започнах да му мия зъбите.Още го правя аз- докато е с мен в банята ме гледа с любопитство и се опитва да ме имитира.Не можах лесно да го накарам да си стисне зъбките и да ги измия,но след ден- два,свикна и иска да го прави.Естествено не може да изплюва пастата,но затова съм взела и такава,която може да се гълта.Аз колко паста съм изяла....а нищо ми няма/майтап/.
Реши сама кога и как искаш да започнеш и изобщо не се притеснявай-не е късно-казвам ти личния си опит:моите ги мия едва от 6 годишна,а нямам проблеми/само 2-3 малки пломби от кариеси/
Успех Hug

# 31
  • Мнения: 5 362
Да,и аз мисля,че ви е време.Имате достатъчно зъбки за миене.На децата им харесва това занимание,а и си изграждат хигиенни навици покрай играта с четката и пастата.
Ние ползваме паста "Ненедент".

# 32
  • Мнения: 247
АКо може да се намеся и да попитам при бебе, което суче и нощем, има ли смисъл да и мия 3-те зъба?
Ми как не!!!  Shocked
Дори си закъсняла да му създадеш хигиенни навици... Joy Joy Joy
Майтапа настрана, но аз не виждам
смисъл да се мият двете зъбчета на бебе,
което и идея си няма от нищо още....
Дори, според мен е по- лошо-
венците са толкова набъбнали и болезнени,
а всяко докосване с четката за зъби
за тях сигурно е свързано с непосилни болки,
че нищо чудно да се ролучи и обратен ефект-
да намрази четката за зъби за винаги...


При нас се получи нещо подобно в началото с желание ги миехме,но около 2.5 годинка изведнъж започна да не иска и сега е пищене и истинско истезание ако насила го накарам да ги мием.Въпреки книжките и филмчетата с образователна цел

Общи условия

Активация на акаунт