Торта за първи рожден ден

  • 5 364
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 564
  Здравейте момичета!

Другата седмица малката навършва годинка и ми се ще да приготвя торта, от която и тя да може да си хапне. Т.е да е с подходяща за нея съставки - примерно може да има жълтък, но не и белтък, прясно мляко, какао и др. такива. Мислех си нещо за бисквитено- плодова?? Въобще има ли такова нещо?? :о) И понеже хич ме няма в кулинарията, затова се обръщам към вас за идейки :-[
Ще съм благодарна за всякаква помощ Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 187
Преди време тук бях видяла бисквитена торта направена като влакче. Беше много идейно и красиво. С различни цветове кремчета, украсена с шоколадови пръчици, бонбони "Бони-бон"... много шарено и свежо.
Между другото - принцесата ти е страхотна.  Hug

# 2
  • Мнения: 7 914
Преди време тук бях видяла бисквитена торта направена като влакче. Беше много идейно и красиво. С различни цветове кремчета, украсена с шоколадови пръчици, бонбони "Бони-бон"... много шарено и свежо.
Между другото - принцесата ти е страхотна.  Hug
klamerche
можеш ли да дадеш линк? Thinking

# 3
  • Мнения: 4 451
Тази торта с героите от Мечо Пух много ме впечатли:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222155.240
Между другото в тази тема има страхотни идеи. Grinning

# 4
# 5
  • Мнения: 564
Мерси момичета  Hug
Тортите наистина са страхотни, но може би ще запазя тези идеи за следващия рожден ден   Thinking
Зсаега ми се струва, че съставките са неподходящи за беболината. За тази година ми трябва нещо по-простичко и максимално 'натурално'  Wink
Кламерче, благодаря от името на принцесата  Blush

# 6
  • Мнения: 22 867
Bobeto, можеш да използваш за блатове бисквити, такива, каквито даваш на детето, натопени в прясно мляко или компот. За крем - извара, разбита със захар и пасирани плодове - правиш го на вкус, или пък плодово пюренце или по-гъсто кремче. Оформянето и украсата са вече по твой избор.





Костенурката е от готови рула, слепени с крем от бита сметана, желатин, захар, шипков сироп или сок от лимон,банан, лим.кора,орехи. Можеш да направиш сместта с извара, пасирани банани на твой вкус.
Камиончето е от бисквитки, слепени с детско пюре, бялото е разбита извара.

А можеш и направо Барби да и спретнеш - в купа правиш смес от бисквити, масло, плодово пюренце - по-гъсто на консистенция, за да се стегне в купата. после слагаш от кукла горната част, а "полата" украсяваш по избор. Опитай с продукти, които даваш на детето, мисля, че ще направиш подходяща тортичка.

Може и кръгла тортичка да оформиш с блатове от бисквитки, отгоре украсена с плодове.

# 7
  • Мнения: 7 914
той нашия 1-ви Рд е далеч, ама аз отсега мисля какво да спретна Crazy.. и това с влакчето е супер идея Party Party особено с колелата Party Party

# 8
  • Мнения: 247
Bobeto, можеш да използваш за блатове бисквити, такива, каквито даваш на детето, натопени в прясно мляко или компот. За крем - извара, разбита със захар и пасирани плодове - правиш го на вкус, или пък плодово пюренце или по-гъсто кремче. Оформянето и украсата са вече по твой избор.





Костенурката е от готови рула, слепени с крем от бита сметана, желатин, захар, шипков сироп или сок от лимон,банан, лим.кора,орехи. Можеш да направиш сместта с извара, пасирани банани на твой вкус.
Камиончето е от бисквитки, слепени с детско пюре, бялото е разбита извара.


super Simple Smile Hug

# 9
  • Мнения: 5 228
За първия рожден ден на дъщеря ми направих бебешка бисквитена торта. Кремът направих от сок от компот от праскови и натурално нишесте, захар и накрая добавих няколко лъжици адаптирано мляко (сатна нещо като кисЕл). В тортена форма наредих бисквитите (можеш да ги напоиш със сок от компот, за да омента повече), отгоре крем, пак бисквити и пак крем. Заваси от вкуса на бебето, можеш да сложиш и пласт пасирани праскови. От праскови от компот направих украсата - тортата беше мече, ушите направих от половинки праскови, очи и т.н. с шарени пръчици. Стана много хубава и никой не ми вярваше, че аз съм я правила.  Simple Smile Следобяд ако искаш ще потърся снимки, че сега съм на работа.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Правя една бисквитена торта с обикновени бисквити и вместо клем слагам подсладено кисело мляко. Нареждам всичко в тортена форва, като на всеки ред бисквити и мляко слагам много плодове (обикновено банани и праскови). Когато свърша оставям в хладилника за няколко часа за да `попие млякото в бисквитите. На финала украсявам отново с много плодове и леко желирам отгоре за да не потъмнеят плодовете. Направих тази торта за първият рожден ден на дъщеря. Става много лека и вкусна, като плодовете търпят всякакви вариации.

# 11
  • Мнения: 564
Бенмари, Фукла, Шарли - страхотни идеи! Много благодаря, момичета  Hug
Вече ми е ясно каква ще е същността Simple Smile остава да доизградя концепцията как да изглежда  Laughing
Бенмари, много е готина костенурката, много идейно  Wink

Фукла, ще се радвам ако имаш възможност да пуснеш една снимчица и на вашата торта   bouquet
Благодаря ви Simple Smile

# 12
Ехоо, привет
нашата торта беше от обикновени бисквити с крем ванилия на Dr. Oetker, отгоре и отстрани с плодове - киви, банани, портокали
Поздрави на принцесата и от Ян Wink

Общи условия

Активация на акаунт