Бирената мая

  • 2 518
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Помага ли ви бирената мая като лактогонно средство и колко пъти на ден и по колко я приемате?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 289
Първия път ми помогна чувствително. На Сома - 3х2, можи до 8-9 на ден да стигнеш.

# 2
  • Мнения: 629
На мен ми помага, но с половин идея  Sad. Взимам 3 пъти на ден по 2 таблетки.

# 3
  • Мнения: 4 242
Помага да. Освен че е добро лактогонно средство е и много полезна, пречиства кръвта, косата, ноктите и кожата на стават чудесни, успокоява нервната система, добра хранителна добавка. Иначе казано нищо лошо не може да се каже за нея!  Peace
При нужда 3x 2-3 е добра доза, може и по малко ако се взима профилактично, а ударната доза е 3х 4-5 .

vmitkova , не може да се разчита само на нея, тя е помощно средство, както всички останали, честото кърмене е разковничето!

# 4
  • България
  • Мнения: 3 617
От къде се купува?

# 5
  • Мнения: 4 242
Има я във всички аптеки. Голямата разфасовка на Сома от 125 таблети струва около 4лв.

# 6
  • Мнения: 629
Мери, аз не твърдя, че бирената мая е някаква панацея и не очаквам чудеса. Просто споделям, че при мен ефектът го има, но не е кой знае какъв. Чувала съм за майки, които се препълват от нея, а имам и приятелка, при която ефектът беше абсолютно и тотално нулев. Явно си зависи от човека и организма.
А що се отнася до честотата на кърменето и цеденето съм напълно съгласна. Колкото повече-толкова по-добре. То даже май повече действа отколкото всякакви лактогони  Grinning.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 238
Мисля, че имаше ефект. Аз я пиех след раждането и заради ефектите й, описани от Мери.
Сега като родя пак ще пия.

# 8
  • Мнения: 10 975
По-рано съм я пила за хубава кожа, нокти и коса - върши работа. Peace
За кърменето не съм пила нищо, освен лактогонен чай и много вода.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
А тези,които са я пили ще споделят ли как се отразява на килограмчетата?Аз се страхувам да я пия за да не се напомпам още повече.

# 10
  • Мнения: 10 975
Отваря апетит и то много. Sick Всички, познати, които са я пили, са го усетили, аз също. Confused
Затова за кожа и коса пия ленено семе на капсули или рибено масло - те са много по-ефикасни от бирената мая и от тях не се огладнява. Даже се препоръчват за кърмачки. Peace

# 11
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
А рибеното масло по колко се пие?

# 12
  • Мнения: 4 242
От рибното масло по може да се напълнее (дори го предписват на злояди деца), не съм съгласна за бирената мая, пия я вече 3 години, когато не прекалявам с яденето отслабвам (не говоря за гладуване), когато се отпусна си пълнея, това няма общо с маята според мен.
vmitkova смея да твърдя, че тук за преливането или недействането по скоро вече има роля психологическия ефект Grinning Бирената мая действа леко лактогонно, както и всички останали средства, ако има препълване, то е заради увереността на майката че с помощните средства ще се оправи положението, и най- вече спокойствието което и вдъхват, че прави нещо по въпроса. На времето по същата тази причина са измисляли какви ли не лекове, кои от кои по неприятни или горчиви, но мисълта че майката взима нещата в свои ръце, че се мъчи, но за добра кауза й дават увереност и спокойствие, и кърмата и се увеличава. Доказано е дори, че храни които нямат никакво лактогонно действие действат лактогонно, стига да доставят удоволствие на майката или просто ако тя вярва, че именно тази храна ще и помогне да си увеличи млякото.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 289
На мен също не ми се отразява на килограмите, и на апетита. Вземам я вече втори път.
Дори в момента свалих 2 кг - но от неприятности - не ви го пожелавам Иначе изглеждам по-добре естествено Laughing

# 14
  • Мнения: 5 581
Пила съм бирена мая,при мен ефекта се усеща след 1-2 дни,като спра,понамалява кърмата.За мен няма по-добър стимулант на лактацията от самото дете. bombs

Общи условия

Активация на акаунт