Какво може и какво не да яде кърмачката - ве4е се обърках

  • 7 895
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Моми4ета ве4е се обърках. Освен цитруси, кафета и алкохол, бях 4ела 4е грозде не може, 4е домати и красставици не може 4е предизвиквали колики. Вярно ли е това и то какво ни остава да ядем? Пък сега е сезона на гроздето, доматите и т.н.

# 1
  • Мнения: 1 269
бубче,и аз в началото се бях обьркала-това може,онова не може,спрях да слушам всички и вече повече от 4 месеца кьрмя бебка и ям всичко и кафенце си пийвам и шопски салатки Peace

# 2
  • Мнения: 145
Да ... колкото повече четеш толкова повече може да се объркаш.
Това,което при едни бебета предизвиква колики при други не предизвиква.
На мен педиатърката ми беше казала само за алкохол,кофеинови,газирани и бобови храни да избягвам Simple Smile  всичко друго съм си хапвала без притеснения. Ето една подобна тема :  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128777.0
 Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 389
Ние продължаваме да се кърмим (година и осем месеца) - ами аз не се ограничавам от нищо, в началото все се притеснявах това да не ям, онова да не ям, ама  може ли толкова време вече ограничения, ям от всичко в умерени количества. Ограничих шоколадовите изделия, газираното, пия по мъничко кафенце, но общо взето всичко си хапвам!

# 4
  • Мнения: 1 216
От всичко по малко е ОК.
Избягвай пр. мляко, ягодите и бобените.

# 5
  • Мнения: 629
Аз също доста попрочетох и в различните статии изброените продукти са различни. Навсякъде обаче се повтарят зелевите и бобовите храни (газообразуващи), прясното мляко, ФЪСТЪЦИТЕ, ягоди (силни алергени). Затова аз ги избягвах и за първите три месеца имахме само 7 нощи колики. Но все пак децата реагират различно. Моята реагираше на свинско, зелени чушки и целина. На една приятелка обаче детето изпадаше в ужасни колики от домати. Май само зелевите и бобовите, както прясното мляко, ягодите и фъстъците са доказано проблемни. А от другите продукти може би когато се консумират не големи количества и се редуват проблемите се избягват или свеждат до минимум.

# 6
  • Мнения: 11 003
Първите 4 месеца избягвах само зеле, бобови и прясно мляко. Хапвах много шопски салати и по 3 кафета на ден, а беболината не е имала колики.

# 7
  • Мнения: 4 242
Изключи алкохола, цигарите и наркотиците и давай спокойно с всичко!
До ден днешен не е доказано каква е причината за коликите, така че няма как някой да реши какво пречи и какво не.
Е не прекалявай с кофеина и какаото разбира се, те и теб дразнят какво остава за бебето.
Аз лично от самото начало от нищо не се лишавах, кафе по 1-2 на ден пиех, хапвах зеле, шоколад (малко), боб и леща, всичко за което се сетиш.

# 8
  • Мнения: 1 328
Аз всичко си хапвах, а колики - има няма 10 дни..

# 9
  • Мнения: 966
аз хапвах всичко без бобови,кафе в началото само,какао,шоколад,алкохол

# 10
  • София
  • Мнения: 6 246
Първите месеци не ядях/пиех кафе, газирано, зеле, бобови, фъстъци и ягоди (роден е през април и тъкмо бяха излязли). След това само кафе не пиех. Прясно мляко си пиех (и то по няколко чаши на ден) от самото начало, много ми помагаше за кърмата.
Мисля, че ако на бебо не му понася някоя храна ти сама ще разбереш и ще я избягваш.

# 11
  • Мнения: 1 098
Избягвам зеле,бобови храни, пия прясно мляко,но по малко,позволявам си умерено кафе и шоколад Peace

# 12
  • Мнения: 42
Публикувана от: borianna
Избягвам зеле,бобови храни, пия прясно мляко,но по малко,позволявам си умерено кафе и шоколад
 thumbsup

# 13
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Aз пък си хапвам от всичко, с мярка даже и люто ако имам апетит..не съм забелязаа Вяра да страда...когато бяха коликите до към 2м избягвах бобвите основно лещата и свинското, ама домати хръсках на воля.

# 14
  • Мнения: 872
В началото пиех безкофеиново кафе и не ядях шоколад.Сега вече си пия по 1-2 нормални кафета и не виждам да й влияе по някакъв начин.Мляко пиех по 1 литър на ден за кърма - според проф.Мумджиев(педиатър),в кърмата попадат само минимални количества молекули от белтъка на кравето мляко,които не могат да алергизират,даже напротив;с изключение на децата,които вече имат проявена алергия към белтък на краве мляко.Бобовите не са се отразили на коликите,малката нямаше колики като новородено,повече има сега като я захранвам.Така,че според мен яж и си пий каквото ти е сладко,предполагам,че това ще подейства благоприятно върху количеството на кърмата,отколкото да се чудиш коя храна да избягваш .Е,избягвай твърдия алкохол,де  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт