Готик, лак, кожа и мрак

  • 22 847
  • 302
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 818
Аз вероятно ще съм само на детската част по обясними причини Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 2 671
Някой питаше за Клас - те щели били да се събират отново, даже имат ново парче
всъщност тяхната музика така и не успя да достигне до мен, винаги са ми били като фон...

това за зодиите не го разбрах, но сигурно защото съм един отвеян Водолей  newsm78

Абигейл, аз мисля след като прибера Щурчо от детското да се върна на хелоуинското парти, така че ме бройте.

Интересно ми стана от написаното от Мактуб за децата и музиката, която слушате... моето е твърде малко и много-много не се съобразявам, да не говорим за баща му, какво му пускаме.

# 47
  • Мнения: 11 307
Яяя  Grinning
Безнадеждност моя любима...
Тамън онзи ден си пеех "Аз съм малко момиченце...."...
Напоследък рядко ги слушам, заради децата... няма как да им пусна такава музика....

Понякога ми е странно как видях това, което видях в толкова "депресираща" музика...



Аз съм скорпион  Mr. Green
И аз съм от скорпионите, обаче съм решила да възпитавам моя вкус у тях.
От няколко дни върви в колата "Стената" на Флойд. Малко трудно смилаема музика си мислех аз.
Трънки и глогинки - слушат я с кеф, вече дори припяват с детския хор "Аnother brick in the wall" Joy
След Флойд съм решила да мина директно към готика. И без това ги минах преди това през айриш фолк.

# 48
  • Мнения: 2 818
Конкретно говорех за Нова Генерация, заради текстовете... иначе музиката не ме притеснява толкова, макар че предпочитам да слушат Ирфан например.
Но виж за Флойд не съм се сетила да слушаме  Grinning

# 49
  • Мнения: 2 907
Еха, радвам се, че дойдоха нови хора. Добре дошли в темата!

Значи така, правите парти за деца дори  Wink Уау!
Аз на Халоуин също мисля да отида "на танц". Чудя се коя от лачените ми дрехи ще ми стане. Доста фрустриращо е... То са поне 10 кила задник и корем в повече отпреди!

Румиа, виждам, че явно си вътре в софийската сцена, та разкажи малко. Как се развива? Има ли много груфтита? Пълни ли са партитата или е все още ъндърграунд?

Аз да ви кажа, че слушам музика с детето, било то Сопор Аетернус или Пчеличката Мая.
Като казах Сопор, хайде един бърз поздрав : СА

# 50
  • Мнения: 2 907
И още една прекрасна песен на Сопор, която за мен има огромно сантиментално значение, оттам и отделния пост : Почерпка

# 51
  • Мнения: 314
Здравейте : )
Не обичам  да се определям като почитател на някакви определени стилове, защото харесвам всяка музика/изкуство което ме кара да се замисля,  да чувствам  или да открия себе си.
Първият ми досег с по-дарк музика беше с DM  в началото на 80-те.
Обожавам някои песни на Нова генерация, текстовете са невероятни. За моя радост открих доста в youtube, включително и запис от един концерт, на който ако не се лъжа съм присъствала...

Извинявам се, че малко отклонявам темата, но така и до днес не успях да намеря отговор на въпроса как умря Д.Воев. Не че има някакво значение.

почина от рак

Харесвам Dead Can Dance, незнам дали се вместват точно в идеята на тази тема, по-скоро не, но все пак един поздрав от мен:
http://www.youtube.com/watch?v=LtNFQ7RJbaQ

И аз съм скорпион  : )

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 15:54 от anita_

# 52
  • Мнения: 2 907
Тъмни поздрави на Анита и добре дошла!

Знаеш ли, Анита, аз също слушам много музики. Отворих темата под точно това заглавие за да намеря сходни души точно в тази област. Иначе аз мога да говоря за всякакъв рок, откакто рок светува  Mr. Green Например точно в момента слушам моя любим Дейвид Боуи. А снощи си легнах с Пи Джей Харви...

ДКД са класика в жанра, на правилното място си  Sunglasses На 2.11 Лиза Джерард има концерт в Страсбург, аз не мисля да ходя понеже имам анагжимент него ден. Сега малко съжалявам, подсети ме за стара моя любов.

ДКД    bouquet

А чухте ли новия Дейв? Празник за душата, по-яко и от ДМ! Препоръчвам горещо!!!

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 16:50 от mystic

# 53
  • Мнения: 2 907
Специално за Бубка и всички обичащи ДМ, ето линк към новия Дейв, има 4 песни - прекрасни!

ДГ

# 54
  • Мнения: 314
мерси, mystic

jj okocha : Björk е невероятна Heart Eyes

И още малко Dead can dance:
Anywhere Out of the World
Species of the Dead
да ме извините, ако ставм досадна  Mr. Green

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 18:31 от anita_

# 55
  • Мнения: 2 907
Към Бьорк нека ви предложа и още две исландски групи - Сигур Рос и Мум. Исландската музика ме кара да плача...Толкова ужасно тъжна...Красиво.

Sigur Ros
Mum

# 56
  • Мнения: 3 447
Например точно в момента слушам моя любим Дейвид Боуи.
Поздрав  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 2 907
Охо, Дона, май лов! То сега за Боуи стана дума, че и за Линч...темата ще я направим много страници ако започна да говоря за тези двамата. Дейвид Боуи е моята юношеска сексуална фантазия. Аз му се възхищавам като творец и мъж. Рядко съм задържала такава дълга любов като тази към него  Laughing Пускай ТАЗИ ПЕСЕН на максимум и медитирай! Аз на тази песен се размазвам....

И хихик, няма общо с готик, но мистик много обича и глам-рок. И много рок. Друга тема  Wink

# 58
  • Мнения: 3 447
Дейвид Боуи е моята юношеска сексуална фантазия.
От "Лабиринт", нали  Grinning

# 59
  • Мнения: 2 907
Мне, не от Лабиринт, от музиката му. Но си права, че много момичета бяха влюбени в него от филма. Аз съм едно мрачно и гламиризирано същество, което слуша страшно много неща. И живее в тях. Боуи беше наравно в моята младост с Лед Цепелин, Пинк Флойд и много, много други. Другата ми страна беше ню-уейва. Мракът. Като се замисля, мрак е имало във всичко, което съм слушала и слушам. А мрак за мен означава меланхолия, носталгия, тъга и романтика...

Общи условия

Активация на акаунт