Отговори
# 75
  • Мнения: 1 317
Добре те разбирам Simple Smile При мен свекървите са две (родителите на мъжа ми са разведени и баща му е женен повторно) и двете все дрънкат как щели да го гледат, нали съм щяла да им го оставям... Много ясно, че ще им го оставям когато стане по-голям, но като ми го говорят отсега сами си правят лоша услуга, защото отговора ми е : Като стане по-голям може и да ти го оставя, но едва ли ще е за повече от час. Те хората имат добро желание, но не осъзнават, че отсега говорейки ми да съм им го оставяла... аз много ясно, че само от мисълта детето да е без мен повече време изперквам.
Но помощ не съм отказвала, защото бях много стресната първите дни, майка ми живя с нас 1 месец, после бабата на мъжа ми още един и изобщо не съжалявам. Да не говорим, че дори бабата ми липсва не за помощ ами по-скоро за компания, че ме веселеше доста Simple Smile
Така че моят съвет е ако толкоз те дразнят кажи им че ще м оставяш детето, но като стане на 4-5 годинки поне Wink да не се притесняват. И помощ не отказвай, ако имат желание да посвършат нещо из къщата възползвай се ти да си полегнеш, да почетеш книжка...

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 82
Не могат да ти вземат детето без ти да го дадеш. Все пак ти си му майка. Затова не се притеснявай особено щом мъжът ти е с теб. Те да си говорят каквото си искат. Даже ги пускай през ушите си - все едно не си ги чула. Така ще се чувстваш по спокойна.

# 77
  • Мнения: 2 159
ама защо им обръщаш внимание, детето е много малко изключено е да се справят сами с него, дори и да им го дадеш Wink
моята свеки е от плевен и от както се е родила Ема вика как ще я вземе в Плевен за цяло лято, ами аз изобщо не коментирам, защото тя няма да я вземе ако аз не и я дам Mr. Green
ами това е Simple Smile
друг е въпросът, че е много трудно сама да гледаш без помощ - аз съм така
и наистина когато Ема порасне повече да може да ми разказва какво е ставало може и да я оставям за няколко дни, но има време до тогава, за да го мисля от сега Wink

# 78
  • София
  • Мнения: 6 011
Не мисля, че хората влагат някаква умисъл да те наранят или да те дразнят!
Щом казваш, че внучето е много чакано просто искат да му се радват повечко.
Аз винаги отговарям "Добре, като порасне малко!" и въпроса приключва до там. Но всички са напълно наясно, че това наистина ще се случи в доста далечно бъдеще, защото досега не съм оставяла детето на никой и го влача навсякъде с мен. Самата ти ще видиш, че ще имаш нужда от помощ за детето, особено като проходи.
Не се сърди на хората, погледни нещата от техния ъгъл и най-важното-недей да ги нараняваш с някакви категорични откази отсега.

# 79
  • Мнения: 384
 WinkСигурна съм, че ще имам същия проблем, когато се роди бебешорчо, но съм категорична, че няма да допусна да се отделя от мен за продължително време. Убедена съм, че баба му и дядо му ще го гледат прекрасно, но искам да си е близо до мен, колкото и да ми е трудно. Така както са го чакали те, съм го чакала и аз. Като му дойде времето ще намеря начин да им го обясня по-деликатно, но компромиси няма да правя. Това си е моето бебе!

# 80
  • Мнения: 4 451
Май всички минаваме по този път - голямата радост на бабаб и дядо и огромното им желание едва ли не те да отгледат внучето. Не се безпокой! Родителите са тези, които взимат решение по отношение на рожбите си. Сега си изживей пълноценно всеки миг с малкото съкровище и загърби приказките.

# 81
  • Мнения: 6 438
Добре те разбирам Simple Smile При мен свекървите са две (родителите на мъжа ми са разведени и баща му е женен повторно)
Искрено ти съчувствам!

# 82
  • Мнения: X
Деси, режи веднага и от корен. Бабите не са майки, ако се мислят за такива, или най-малко за способни да заместят майката пълноценно значи има проблем.
И тези съвети - да не ги нараняваме, да не им казваме в прав текст, само усложняват нещата. Детето е ваше, решенията вземате вие, гледайте си вашия конфорт. Което значи - казвай и отказвай директно, очертай границите, да не страдаш после. Не се плаши от обидени физиономии. Ще побучат и ще им мине, с теб няма да се скарат ако искат да виждат внучето. Ако пък се скарат - не губиш нищо нали?
Казвам всичко това, защото и аз минавам по този път. И аз се чувствам като матка под наем понякога. Но не съм виновна, че на бабите им се гледат деца, че не са изживели докрай своето някогашно майчинство, че са си давали децата на баби едно време, защото еди кво си....Всеки знае себе си.
На мен лично не ми пречи сама да си гледам детето. По-добре спокойствие и отглеждане както аз искам, отколкото мечешка услуга - гледа, гледа и после съм кълбо от нерви. Колкото повече угаждаш и стискаш зъби, толкова повече отрицателна енергия събираш в себе си. А това се отразява на детето. Затова прехвърляй я на дразнителя тази енергия.

# 83
  • Мнения: 625
Ау и аз много се стреснах от заглавието:)Споко мила! Според мен те само така си говорят. Joy hahahaЕдин ден ще ги търсим бабите......Да са ми живи и здрави и двете Praynig

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Заглавието ми прозвуча така,като че ли някой иска да ти ОТНЕМЕ детето.А майките като мен,дето няма кой да ги отмени за час дори и трябва да търчим навсякъде с бебетата(независимо от времето),ние какво да кажем...Нека да ти помагат хората,щом имат желание.Моите свекър и свекърва дойдоха да си видят внучето за първи път,когато то беше на два месеца Shocked,а живеем в един град.Така че споко!

# 85
  • Мнения: 2 960
Деси ,заглавието -"искат да ми вземат детето" -звучи меко казано ужасяващо.
  Второто ,което искам да ти кажа е че в никакъв случай не трябва да си даваш сладкото бебе да го гледат  свекър и свекърва.Различно е ако са пред очите ти и ти помагат през деня ,за да си свършиш работата,да се разходиш ,да излезеш с приятелка на кафе. Но иначе в друг град -това бебенце на пет месеца ....направо да не си посмялаааааа да го даваш. Трябва майката и бебето да са заедно и да чувстват присъствието си. Та то до скоро е било в коремчето ти....катогорично НЕ да ти го гледат далеч от теб ,категорично ДА да ти помагат и да го гледат ,но при теб-пред очите ти дето се вика!!!
Това е от мен и успех с отглеждането на сладкото  easter малко същество.

# 86
  • Мнения: 756
Въобще и да не си помислят ,че ще ти го вземат- ама и ти токава заглавие си написала изплаши ни всички .Не им се връзвай въобще на тези приказки-моите родители си правят планове до го вземат в България за няколко месеца , ама това няма как да стане , дори ако трябва и да не се видя повече с тях.Важното е ти да си гредаш детето по начин , който ти смяташ за добре -аз допуснах грешка да искам помощ след раждането и после ми се върна тъпкано -те разберат повече , ама както са ни гледали и както са гледали тях ....изправиха ми се косите .След като се прибраха на бебчо му беше много трудно да свикне на новия си режим - да не спи в ръцете ни ...много плакане и безсънни нощи .Внимавай колко ще ти помагат

# 87
  • Мнения: 545
А може би, когато Лили порастне малко повечко, ще ти се прииска да останеш насаме с мъжа си, да се отделиш за малко от нея, да поергенуваш. Това не е скандално, а се случва на всички - да гледаш сам дете е повече от уморително и който не го признава лъже. Нека да го погледат баба му и дядо му, а ти ще си починеш и разнообразиш. Освен това детето има нужда да общува и  с други свои роднини-общуването с баба и дядо остав аследи за цял живот. Моята баба е вече починала, но аз още помня нейните палачинки, разходките ни с нея сред природата и мириса на кафето й с мляко рано сутрин на село. Тези спомени са част от детството ми. Майка ми не се разбираше хич с баба ми, непрекъснато се караха, но никога не е ограничавала контактите ми с нея и според мен е постъпила правилно.
Аз съм на същото мнение. Сега с нетърпение чакам майка ми да я вземе за един ден, а ако свекървата я поиска - няма проблем (ама тя си знае интереса, за кво й е това гайле!). Все пак става въпрос за един ден, де. Даже съжалявам, че майка ми работи, иначе щях да я офертирам да я гледа, пък аз да тръгна на работа, че в къщи изпушвам #Crazy Честно казано, мисля, че в случая те просто така си говорят и си изразяват радостта по този начин, като си представят, че си отглеждат детето "без мама и тати". Един вид, че ще я гледат като принцеса и по-добре от мама и тати. Това са просто приказки, за които подобно заглавие на темата не си заслужава. Никой няма да ти я вземе, ще дойде време, когато ще ти се иска да е така. А за въпросите за захранването - уф, що въпроси имаше при мен, ами защо не пие вода и прочие и съвети. Пускам си ги покрай ушите и така.  Hug

# 88
  • Мнения: 336
Абе как ще ми гледат детето, бе , вие добре ли сте?!?!?!?!?Ако ме слушат  и поне малко се придържат към начина, по който аз гледам бебето, добре , ама като си правят квото си знаят, как да ги оставя. Ако се разбираш с тях и ти помагат, няма проблем. Но аз лично и да се разбирах, не мога да си представя да си остава детето на когото и да било. Дори на моята майка (която за всичко ме пита, за да не променя навиците на детето) не бих го оставила, какво остава на свекито(дето не ми помага , а повече ми пречи).  Предпочитам да си го гледам сама. Таткото и него почти го няма, така че сме си само двете с бебо. Досега не ми е било проблем. Не вярвам и да стане, макар всички да ме убеждават в противното.

# 89
  • Мнения: 503
Живеем в свободно време и всеки сам взема  решения относно това как да се стече живота му,
а и не мисля ,че на сила някой може да ти вземе не друго а точно детето.
Абсурдно е това.
Ако хората не са тесногръди,не биха се обидили и не би произтекъл конфликт от това да
изразиш мнението си относно собственото си дете!.
Кажи им в съвсем прав текст да не хранят такава илюзия и приключи.

Е такова нещо не бях чувала Rolling Eyes

Лек и усмихнат ден!

Общи условия

Активация на акаунт