Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 216 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте Very Happy,имам питане за сребърните съдове.  Баба ми подари много стари сребърни съдове. Много са красиви,но не знам как се почистват и имам няколко въпроса:
- С какво се почиства сребро? Чувала съм ,че със сода за хляб или с паста за зъби ,но как?
- Една тавичка за торта се нуждае според мен от нова баня? Дайте идея къде да ги занеса евентуално? Скоро не съм обръщала внимание, къде има такива ателиета?
Предварително Благодаря   bouquet
Цитирай

София

Среброто чистя с ЦИФ вече - поне не го надрасква. Иначе можеш и с вълнен парцал. Виждала съм препарати за почистване на сребро и посребрени съдове в индийските магазини. Имам такъв за посребрени - мирише ужасно, но чисти добре. Не зная къде биха могли да направят нова сребърна баня на някой съд обаче.
Цитирай

Старата столица

Смесвам паста за зъби и сода бикарбонат.Намазвам хубаво среброто и търкам.
Когато ме мързи да търкам,слагам във вряща вода сода,пускам среброто вътре и го държа 5 мин.
И по двата начина се почиства много добре Wink
Цитирай

София/Варна

В магазини Бонжур има различни препарати за почистване на сребро, също и специални кърпи за сухо излъскване
Цитирай

Аз почиствам среброто си като на влажна, памучна кърпа сложа малко сода и търкам Peace
Цитирай

София

В Метро има едни кърпички които са за почистване на сребърни съдове. (намират се при кърпичките за почистване на керамичен плот и хладилник) - за плот са в червено пакетче, за хладилник в синьо, а за сребро в сиво
Цитирай

И аз купих от сивите кърпички в Метро, май са на Scotch Brite, почистих с тях сребърните прибори и съм много доволна - не са идеални, защото имат релефни детайли (които останаха черни), но все пак равните повърхности са супер и е много красиво.
Цитирай

Sofia

Паста за зъби - със сигурност не надрасква среброто - със содата може и да го повредите.
А ако има и камъчета или инкрустации с друг материал, не го варете в никакъв случай!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.