Въпроси за скъсената юздичка на езичето.

  • 2 552
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 271
Ама боли ли го после детето? Ще може ли да яде нормално?  newsm45

# 16
  • София
  • Мнения: 84
И ние имахме същия проблем. При нас е наследствен - скъсена юздичка под езика. НА 6 месеца го водихме при стоматолог хирург и той каза че ни е рано. На година и 2 месеца го заведох на лекар уши нос и гърло и му го срязоха. Незнам дали лекарката беше много опитна или самата процедура е лека но всичко приключи за 2 минути. Нико дори не се усети и не успя да се разплаче а той си е ревлив по-принцип  Laughing Нямаше упойки или други такива неща. Не му се отрази на хранене или пък на каквото и да е което да покаже че го боли повече. Само един два дни мажехме с онова гадно зелено лекарство от което изглеждаш като вампир  Twisted Evil

# 17
  • София
  • Мнения: 2 271
При нас проблема също е наследствен - таткото и цялото му семейство са били така. Зная че това е разпространено, просто искам да съм подготвена. Като чета сега на нас май още ни е рано за тази манипулация, но от друга страна имам чувството, че детето се мъчи и въпреки, че не го осъзнава, това му пречи, например като яде пюре с лъжичка.
Има ли проблем ако го направим сега, или трябва да изчакам още малко.

# 18
  • Мнения: 194
Днес на синът ми му срязаха юздичката под езика във ВМИ-болницата в Пловдив.Заедно с това решиха и проблема с фимозата-той е на 1г. и 2 мес.но пишката му изобщо не можеше да се забели,въпреки опитите ни още от 3-4 мес.възраст.Направиха му пълна упойка и всичко мина за 20-тина минути.Той се събуди веднага след излизането от операционната и след 2 часа ни изписаха.За сега единствено пишокът създава проблеми,но само докато пишка-изглежда,че му щипе.На езичето нищо му няма,може дори да се храни спокойно,след всяко хранене му давам няколко глътки чай от лайка по препоръка на лекаря.Надявам се да може вече да поема и по-груба храна,защото преди много се давеше и смятам,че юздичката му е пречела,а да не говорим,че сигурно щеше да даде и сериозно отражение на говора му в бъдеще.За това е важно това да се оправи навреме,преди детето да е проговорило и да е добило учленителни навици.Мами и татковци,искайте си направления за консултация с детски хирург и на позволявайте на джипитата да се правят на приятно разсеяни Naughtyкакто се опита да направи моята с лежерното обяснение,че едно време юздичките се режели,ама сега вече не било така,че можело да не ходим при хирург и не било проблем засега.Добре,че не се хванахме на тази въдица!Какъв смисъл има да се чака детето да почне да фъфли и тогава да се вземат мерки?Да не ви казвам пък колко пъти трябваше да се връщаме при нея за някоя хартийка,която е забравила да ни даде.Дори и днес ни направиха компромис в хирургията и ни приеха без талона за хоспитализация,които тя е забравила Twisted Evil,като се уговорихме да го занесем при контролния преглед.Накрая искам да ви кажа,че съм изключително благодарна на лекарите от детската хирургия на ВМИ-Пловдив за професионализма и доброто отношение!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз също съм на мнение,че джипитата само се правят на разсеяни - моята ми каза, че това не е проблем и дори може да се оправи ако детето пие сокче със сламка - така щяло да се разтегне и да се оправи smile3512
Такива глупости говорят понякога, че аз, дето не съм специалист им се смея...  smile3532
Кажете какви документи са необходими за тази интервенция, за да не ме връщат, че и без това нещо ме дразни личната ми .... и само това остава, за да и вдигна скандал  smile3513 newsm61

# 20
  • София
  • Мнения: 84
Аз пък искам да похваля нашия педиатър - д-р Везенков. Именно той ни насочи към стоматолог заради скъсената юздичка, когато бяхме на 6 месеца. Иначе за самата интервенция по срязването не търсихме талони и други подобни а просто си платихме 10лв. за да не се налага да се връщаме по 100 пъти за някоя забравена хартийка.

# 21
  • Мнения: 5 393
Дежо- и аз и малкия ми брат сме го имали това-майка ми каза че ни е водила на УНГ дофтор-за мен не знам на брат ми на 6месеца го е завела.

# 22
  • Мнения: 194
Лара,първо взехме направление за консултация с детски хирург,който прецени,че трябва да се среже и насрочи дата .Джипито трябваше да даде направление за изследване на кръв и урина,талона за хоспитализация и мед.заключение дали детето е здраво в момента и дали не проявява някакви алергии.Такива бяха изискванията от хирургията.Може би ако ставаше въпрос само за езика,нямаше да ни искат всички тези бумаги,но нали му премахнаха и фимозата,та може и да е заради нея.Питай личната и бъди настоятелна,защото както ти трябва да си плащаш осигуровките,така и тя трябва да си гледа работата,нали?Желая ти успех!

# 23
  • Мнения: 356
Преди една седмица на малкия също му откриха, че има юздичка между горната устна и горните два зъба. Педито каза, че е много тънка и може да се скъса от самосебе си и да не бързаме с интервенция. Ще поизчакам пък ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт