Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
Цитат
елидик, много отдавна документи се подават в началото на годината
Не във всяка, в нашата тази година запазиха реда на вече подадените молби. Януари просто ги преподписахме. Но беше за последна година. Следващият януари и ние отново ще се редим на опашка.
DessiJ, говорих със сестри, с учителки, с директор. Нямам предимство, защото баткото вече е в училище. Дразнещо е, защото звучи като да си си ги породила....
В други градини такива в моята ситуация пък са с предимство - които са ИМАЛИ деца, а не само ИМАТ в градината.В трети - влизат с предимство в яслите 2005 пред 2006 набор.
   Отново ви повтарям, нищо против вас и децата ви, да са ви живи и здрави. Чудесно е, че сте повече. Проблемът не е в мен или във вас, проблемът вероятно е в липсата на места, в закриваните  преди години градини.
 Но пък в рамките на цялата тая борба за предимства, сега и предимство за близнаци....освен за породени, за живеещи в околните блокове /ще ги питам тези от МАнастирски ливади, като една градина нямат в квартала/ ит.н.- та в тоя смисъл простете ми, ама направо се чувствам дискриминирана и излъгана, защото не съм родила близнаци, защото не съм родила децата си едно след друго и т.н.
 Thinking

нали казах, въпрос на семейно планиране Grinning, чувствай се мината, ако прецениш. Аз се чувствах мината пък заради това, че сключих брак, че се дипломирах навреме, иначе още предимства щях да ползвам.
Както виждаш, правила няма- категорично беше отменена валидността на молби от предна година, но ето- пъхнали сте се между капките.
Моят съвет е да говориш лично с директорката, реално тя има последна дума при приема на децата. И наистина нито ел. система, нито списъци са меродавни пред нейното осмотрение.
Успех и дано ви вземат където сте намислили.

# 16
  • Мнения: 234
Цитат
И наистина нито ел. система, нито списъци са меродавни пред нейното осмотрение.
Аха, ей затова става въпрос.

Добре, мисля да се попочувствам мината, щом може; досега само обидена и огорчена го раздавах.  Wink.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 022
Поздравления и от нас за постигнатото! Мисля, че всяка стъпка в тази насока е изключително ценна, дори и да не работи електронната система идеално в началото. ще се оправи, но... важното е, че се прави нещо в правилната посока. Благодаря ви за усилията, момичета.

А за това, че е добре да има предимства при близнаци, тризнаци и т.н. - ами опитай се да намериш детегледачка за близнаци и тогава пак ще си говорим по тези въпроси.

Поздрави   bouquet

# 18
  • Мнения: 3 336
Това за манастирски ливади сега го прочитам, само да добавя, че отдавна не се гледа район по местоживеене и догодина пак няма да се гледа. Просто не са достатъчно яслите и градините, за да бъдат районирани.Поне за София.
Иначе за молби от други години - за тази година е било заварено положение в много градини са признавали старите молби, но от следващата година няма да се признават вече, така че не трябва да се разчита вече на това.

# 19
  • Мнения: 234
Не ви е лесно, не споря. Но защо си мислите, че ако децата са две, не плащаш на детегледачката за двама...
Приключвам полемиката, не искам с никой да се карам. Но всеки си гледа от неговата камбанария....
А това за района - по принцип не се гледа, но в много градини също е предимство, и то спуснато лично от Б. Борисов. Има го на вратата на ОДЗ-то, заедно с другите предимства.

# 20
  • Мнения: 3 336
Не ви е лесно, не споря. Но защо си мислите, че ако децата са две, не плащаш на детегледачката за двама...
Приключвам полемиката, не искам с никой да се карам. Но всеки си гледа от неговата камбанария....
А това за района - по принцип не се гледа, но в много градини също е предимство, и то спуснато лично от Б. Борисов. Има го на вратата на ОДЗ-то, заедно с другите предимства.

Явно зависи от директорката, в нашата няма такова нещо, лично съм питала директорката преди да избера градината.

Иначе за детегледачката, не е въпроса в заплащането, а в трудността да се гледат 2 малки деца на една и съща възраст едновременно. Като са на различна възраст на едното поне можеш да му обясниш и то да разбере. Бавачките само като чуят думата близнаци и бягат като дявол от тамян Rolling Eyes А пък тризнаци ако чуят сигурно няма да си направят труда и да ти откажат, а направо ще затворят телефона Laughing

# 21
  • Мнения: 234
За това говоря, явно има предимства, ама те не са еднакви навсякъде. Абсурд е да се ориентираш. И да намериш това ОДЗ, в което ти да си с нужните ти предимства.

# 22
  • Мнения: 373
Аз бих искала да попитам освен близнаците и децата с вече приети братчета и сестричета , кои други се ползват с предимство ?

# 23
  • Мнения: 3 336
Аз бих искала да попитам освен близнаците и децата с вече приети братчета и сестричета , кои други се ползват с предимство ?

Деца с увреждания и деца с родители с увреждания, като ако не представи после при записването човека документи за това, отпада от класирането.

Всичко друго е по преценка на директорката. Peace

# 24
  • Мнения: 373
Благодаря за отговора ,а учащи родители и очакващи второ дали влизат в списъка с предимствата или и това е по преценка на директора?

# 25
  • Мнения: 3 336
Благодаря за отговора ,а учащи родители и очакващи второ дали влизат в списъка с предимствата или и това е по преценка на директора?

По преценка на директора. Само гореизброените 3 неща ще се приемат официално за предимство при класиране.

# 26
  • Мнения: 373
Много благодаря за инфото   bouquet

# 27
  • Мнения: 288
.. точно се връщам от нашата детска кухня /общ.Витоша/  .. подадох заявление .. и ми казаха .. да започна да се обаждам в началото на м.МАРТ.2008  Shocked .. дали щели да успеят да ни включат .. малко ми е смешно .. и тъжно .. но ...... явно човек преди "акта за раждане"  Laughing като се майтапеха в едно шоу преди години .. трябва да си е записал детето /незаченато/ .. в кухня .. ясла .. градина .. училище .. колеж .. и т.н. ..

# 28
  • Мнения: 1 174
Всичко това е ужасно възмутително и абсурдно,в каква държава живеем само,малеееее.............постоянно да се говори за ниска ръждаемост,а майки да се карат,да висят на опашки по цели нощи за да запишат децата си на ясли или детска градина. ooooh!
А за детската кухня записах децата веднага щом им излязоха актовете за раждане и едвам 9-тия месец влязоха в списъка за взимане,за малко да трябвше да ги запиша преди да се родят newsm78

# 29
  • Мнения: 3 336
.. точно се връщам от нашата детска кухня /общ.Витоша/  .. подадох заявление .. и ми казаха .. да започна да се обаждам в началото на м.МАРТ.2008  Shocked .. дали щели да успеят да ни включат .. малко ми е смешно .. и тъжно .. но ...... явно човек преди "акта за раждане"  Laughing като се майтапеха в едно шоу преди години .. трябва да си е записал детето /незаченато/ .. в кухня .. ясла .. градина .. училище .. колеж .. и т.н. ..

Радо, смей се, душа, но на мен като станаха на 3 месеца първото ми излизане извън пазаруването беше, за да отида да ги запиша за детската кухня и за градини. За градини бях позъкасняла /месец април/, но за кухнята ми казаха ,че съм дошла тъкмо навреме и точно като станаха на 10 месеца започнахме да взимаме храна Wink Явно сме в една община, голям наплив е тук ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт