Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 7 до 18 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора

София

Може ли да е проблем бързото израстване на децата?
Става въпрос за чисто физическото израстване в сантиметри и килограми. При нас това лято беше направо зашеметително - особено за баткото. Малкия държи едни килограми от почти година, гледам че сестрата му е надписала малко при напускане на градината, но кантара у нас не лъже. На сантиметри е дръпнал малко защото изглежда още по-слаб. Но с баткото нещата просто са невероятни - имам чувството че за два месеца е дръпнал страхотно на сантиметри, а и на килограми не е вече малкото момченце от миналото лято. Номера на маратонките му е вече колкото моя  #Crazy #Crazy #Crazy От началото на лятото е повече от 5-6 см нагоре. От една страна се радвам много, от друга се притеснявам, защото някъде бях чела че при такова шеметно израстване понякога се получават проблеми със стави и кости. Как са вашите десетгодишни момчета и момичета с растежа?
« Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 17:39 от Lennyh »
Цитирай

Аз бях писала към края на учебната година, че моята нещо има застой в растежа. И то последните две години. Преди това беше все доста над нормата за възрастта си, но последните две години едвам с 2-3 сантиметра порастваше.
Сега обаче, през лятото само, порасна с 3 см. Дано до края на година прибави още някой сантиметър. Не ми се ще да е дребос като мене  Smile
Иначе на килограми не наддава много. Около 33 е. Което за нейните 141см. не ми се струва лошо. Като се има предвид, че заради плуването всичко е мускул. Грам тлъсто няма  Smile

Иначе приятелчето и с което са набори и което е с 4 месеца по- голямо, но зимата беше малко по-ниско, това лято забелязах, че е израснало доста над нея. Едно 7-8 сантиметра е дръпнало за няма и година. Може пък при момченцата сега да започва по бърз растеж  Thinking

А за краката не ми се говори. Вече 35 номер и купувам. Дано там растежа поспре, че все пак е мадама  Smile
Цитирай

София

Лети, аз сега понеже сменям летни и зимни дрехи направо изумях да ти кажа. Нали са си все край мен и някак си неусетно порастват. Но зимните му миналогодишни фанелки с дълъг ръкав са все едно на брат му  Crazy Crazy Crazy Ръкавите са му като 7/8, крачолите на дънките същата работа. В стария апартамент ги мерех на една врата, но тук касите са метални и трудно се драска по тях. По мои сметки от началото на лятото Боби е издърпал нагоре повече от 4-5 см / дори ми се струва че са повече/.  Жив и здрав да е естествено, сега се замислям че това лято започна да яде като ламята Спаска - нещо средно между Алф и Гарфийлд. В началото си мислех, че защото съм на диета и се дразня от всичко живо дето яде покрай мен. Но сега като видях.... ясно че си е имало нужда  hahaha hahaha
Ако продължи така още две три години ще трябва да се качвам на столче да го съветвам - отиве ми авторитета  35 hahaha
Цитирай

София

И аз стигнах до този извод при поредната чистка на гардероба на дечурлигата. Много от дрехите на малката/10г/бяха къси и тесни Shocked,а бяха купени в началото на лятото. Но най-изумена останах от растежа на ходилата Laughing Laughing.Обувките,които бяхме взели през юни изобщо не и станаха.Последно купих 35-ти номер,а вчера 36.5-37 номер Shocked
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

25кг. (с дрехи и обувки) и 143см.
Носи 33-34 номер.
Това е щерката. Тя винаги расте само на височина и мнооооооооооого рядко на кг.
След 3 седмици става на 10г. Перфектно си менкаха с брат си (4г.) късите панталонки и клинове лятото  Mr. Green

Та Лени, искам да кажа, че все пак ти отлеждаш 2 момъка. Няма начин да не растат. Те ще стават все по-бързо големи и силни мъже.  bowuu bowuu
Цитирай

в провинцията

Моята 10-годишна дъщеря е 155 см, 43 кг и носи 38 номер обувки. Като си помисля, имам колежки с нейните размери...
Цитирай

София

Успокоихте ме! Аз се радвам, че растат.Много искам да станат високи и здрави, просто останах много изненадана че дрехи купени в началото на лятото все едно не са купувани за тях, но ето и vitca казва че при тях е същото. Smile Smile Smile Да са ни живи и здрави дечица дрешки ще купуваме. Като се замисля това лято едната ми племенница 6-ти клас си тръгна от нас с цяла торба дънки и поли  Laughing Laughing Laughing от мен които и бяха съвсем тамън. Обувки вече и да искам не мога да и давам защото е вече с 39-ти номер. Та какво съм се зачудила и аз  hahaha hahaha hahaha
Цитирай

Лени, и на моята крачолите и ръкавите на доста дрехи купени пролетта или миналата есен са окъсели. Аз имам лошия навик да купувам по много дрехи и май ще се наложи да намаля количеството, защото почнах да давам на племенницата ми почти не обличани  Smile
А това с голямото ядене явно е предвестник на започването на бърз растеж. И племенника ми от известно време яде като невиждал и видимо дръпна в ръста.
Цитирай

в средата на мъглата

моята е 145 см,44кг и носи 38 номер за разлика от каката която носи с един номер по малки дрехи и обувки
Цитирай

usa

От една страна се радвам много, от друга се притеснявам, защото някъде бях чела че при такова шеметно израстване понякога се получават проблеми със стави и кости. Как са вашите десетгодишни момчета и момичета с растежа?

и аз съм чувала такова нещо - че бързият разтеж натоварва ставите. но пък съм чела също, че през лятото децата растат повече отколкото през другите сезони, защо ли е така? може би по-голямата физическа активност стимулира? или свободата и повечето удоволствия?
обаче на моята десетгодишна няма да и казвам мерките, че ще се загуби сред вашите  Thinking. дребничка ми е тя, и обувките и се губят сред тези на приятелките и като ги наредят пред вратата...
Цитирай

Smallville

И аз това се чудих до скоро,дали този бърз растеж е в реда на нещата,но като ви чета явно навсякъде е така,е почти....
Моето момиче е почти на 11г.,но е 156 см,(аз съм толкова висока),44 кг, носи 38 ми номер обувки и от март месец е с цикъл.
Както и да го гледаме за мен си е бързо развитие,но какво можем да направим,освен да се молим да са живи и здрави
Цитирай

Става въпрос за чисто физическото израстване в сантиметри и килограми. ..

Да, може, съпругът ми  в следствие на такова има сърдечни проблеми. Само дето нищо не може да се направи, за да се стопира такъв един бърз растеж.
Вие пишете тук за 10 годишни, а какво да кажа аз, като майка на син на 7,5 години, висок 1,43 см., с тегло 45 кг. и обувки 38 номер? Само дето няма какво да направя. Храненето е умерено, три пъти дневно, определено не преяжда, не се тъпче с вафли и шоколад. Просто и аз и баща му сме също големи, с генетиката не може да се спори, нито можеш да я убедиш в нещо.
Цитирай

София,Младост

Бързото израстване може да им донесе някой и друг дискомфорт като болки в краката или задъхване.Но почти всички сме минали по този физиологичен път.Специално за девойките те израстват много бързо някъде около 11 си година, след което идва цикъла и растежа почти замира.Голямата ми дъщеря между 11 и 12 г. порастна с 8см.,7кг. и почти 3 номера.Сега половин година вече е 166см,55кг и 39номер.Като изключим големия крак ,аз съм със същите размери и не смятам ,че тя ще расте още.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Judy, спкоко  Stop
Съседчето е 50 кг. на 145см. Сега е във 2-ри клас. Демек е на 8г. и почти 4м. Носи 37-38 номер.
Да ти кажа - наистина от генната си локвичка никой не е изплувал, но не съм съгласна, с тези мерки на тази възраст.

Та в тоз аспект на размисли и страсти, до каква възраст се расте? Знам, че за момичета и момчета е различно, но кой какво си спомня?

Лени, нали не се сърдиш   bouquet, че ти ползвам темата за моя въпрос?
Цитирай

Растенето до... възраст също е различно. Някои момчета порастват и в казармата, нищо, че вече такава не е налице, възрастта си е възраст и без нея. Ние с тези темпове не вярвам скоро да спрем да набъбваме, все пак сме само на 7,5 години и само във ІІ клас. Боже, ами имаме поне още 10 години растеж... Момчетата растат до по- голяма възраст по принцип и по статистически данни от момичетата. Последните се развиват по- бързо и по- рано спират да го правят, а ние, с младежите чакаме повече време за края на растежа.
Знаете ли как се търсят обувки № 38 за момче? В детските магазини няма такава номерация, а мъжките предлагат хубави мъжки обувки от № 40 на горе.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора