Проходилка

  • 2 644
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 532
Ортопеда каза - след 6 1/2 месец.Това на контролния преглед , след като установи , че всичко и е ОК.А дали ще я слагаш си е твоя работа.

# 31
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Аз лично съм ползвала. Определено си е облекчение и можеш да свършиш някаква работа. Обаче като я откаже  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out то е едно водене, едно обикаляне хем не може да ходи, хем  напира, това беше най-кошмарният ми период #2gunfire  #2gunfire

# 32
  • Мнения: 128
polzvah sled sedmia mesec, dovolna sum 4e beb4o mnogo se radva6e ot vuzmoznastta da hodi sam. be6e mu zabavno.

# 33
  • Мнения: 5 622
Аз започнах да слагам Габриел когато стана на 6 месеца и една седмица,тоест от близо 2 седмици.
Аз по принцип не съм привърженик на проходилките,но понеже той е много крив и вечено мрънка и реве,това е някакво забавление за него,понеже е нещо ново все още Wink
Когато го водих на профилактичен преглед на ортопед,когато беше на 3 месеца,той каза,че може да го слагам да сяда от навършен 5-ти месец,а в проходилка от навършен 6-ти.

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: magi99
...Щерката за първи път я сложих на 5 месеца....


и аз така  Bulb , но синът ми не я долюбваше много таз проходилка  Imp
Извод:зависи си от детето  Flutter

# 35
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Laughing доста дълго се задържа форумът без тази Тема.
Време беше Laughing хайде сега за гърнето една, че вече ще стане близо седмица без такава и ми липсва Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 512
Копирам си мнението от една друга тема:

Щом не й харесва- отложете проходилката. Повечето ортопеди днес са на мнение, че проходилката може да повлияе негативно на развитието на двигателната система на детето- напр. неправилна стойка, изкривени стъпала, стъпване на пръсти.
Има и още нещо- ако е оставено само в паяка, без наблюдение, детето може да достигне някои опасни места и предмети.
Според мен проходилката е по- скоро улеснение за мама  
Моята шушонка никога не е слагана в проходилка, сама започна да е изправя и стъпва, ходи, хваната за ръка. Самостоятелното прохождане е въпрос на време.
Най- важния принцип, който спазвам, е детето да се развива напълно естествено, без да го пришпорвам за каквото и да е.

оff: Лио, ей сега пускам една... Stuck Out Tongue

# 37
  • Мнения: 544
Цитат на: ale_x_andra
Повечето ортопеди днес са на мнение, че проходилката НЕ може да повлияе негативно на развитието на двигателната система на детето.. [/size]


Д-р Драганов е абсолютно против ползването на проходилка!

# 38
  • Мнения: 1 512
Цитат на: angelica
Цитат на: ale_x_andra
Повечето ортопеди днес са на мнение, че проходилката НЕ може да повлияе негативно на развитието на двигателната система на детето.. [/size]


Д-р Драганов е абсолютно против ползването на проходилка!


Да, зная за д-р Драганов. Аз също съм против.
Внимавай, когато цитираш и чети написаното преди теб. Не вмъквай допълнителни думички и фрази, става ли?

# 39
  • Мнения: 1 289
Ами Ради никога не е слагана в проходилка. На 7 месеца пропълзя, а на 8 започна да се придвижва права като се държеше по мебелите. От 3 седмици ходи спокойно сама без да я държим. Тръгна, когато тя реши че и се ходи права. Още понякога си пълзи, но не виждам нищи лошо в това.

# 40
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
аз залагам на най-малко 4стр. Mr. Green

# 41
  • Мнения: 6 315
Цитат на: angelica
Цитат на: ale_x_andra
Повечето ортопеди днес са на мнение, че проходилката НЕ може да повлияе негативно на развитието на двигателната система на детето.. [/size]


Д-р Драганов е абсолютно против ползването на проходилка!


Извинявам се за офф-а, но си избодох очите да намеря това НЕ в поста на александра и никъде не го видях. Съвременните ортопеди отричат проходилките.

Аз бебо не съм го слагала, въпреки че имам проходилка. Не намирам за нужно. той сега умира от кеф да се изправя сам и се катери по мен докато не стане и започва да се подрусва на крачетата си. Много е сладък. Искам сам да си проходи  Mr. Green .

# 42
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: Margarita
Извинявам се за офф-а, но си избодох очите да намеря това НЕ в поста на александра и никъде не го видях. .


и аз така Rolling Eyes ама реших, че повредата е моите очи Flutter

# 43
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Аз изполавам проходилката.От 7м слагам бебо в нея много му харесва ,незнам дали заради нея не е пролазил още или просто  ще прескочи този еволюционен етап ама това е :  и сега китката ми е стегната с ластичен  бинт(не е точно бинт ама забравих как се казваше) пък незнам ако я нямаше проходилката,така че всичко си е индивидуално, но определено след 6м трябва да се използва

# 44
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: galina-p
но определено след 6м трябва да се използва


"трябва" ,да. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт