Синдром на Реино?

  • 16 561
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Добре, а къде е ТЪНКАТА ГРАНИЦА  между вечностудени ръце и Синдром на Реино ? Подуването и посиняването ли ?

# 31
  • Мнения: 1 495
svetla , ами не знам да ти кажа , но когато аз отидох на лекар (и по - скоро майка ми настояваше да ме заведе) като ми измериха температурата  на ръцете и лекарката веднага каза - това е Рейно. Сега те си имат показатели , по които разграничават кое е просто студени крайници , кое е Рейно. Та така де, може би лекар трябва да уточни това. Иначе аз като чух това Рейно и ми се стори егати тежката болест. Направо се разплаках. Сетих се , че една приятелка я имаше тая болест и беше доста уплашена ама аз не знаех какво представлява точно. Само я виждах как ходи с ръкавици все, и ръцете и бяха адски подути и синкави.

# 32
 Момичета, да ви кажа, това с лекарите и диагнозите си е доста плашещо и в повечето случаи не е необходимо, все пак тази болист зависи до голяма степен от стреса и психическото състояние, затова ако ви наплашат с разни тежки диагнози, не вярвам да се постигне успех в лечението.
Да, може и да се регистрирам, но всъщност аз не обичам да пиша във форуми, просто си търсех повече информация за заболяването. При мен ръцете са засегнати дотолкова, че през цялата зима се редуват измръзвания, когато прекарам повече време навън на студа и после като се стопля и ако пия червено вино особено, стават кърваво червени и то само пръстите и много горещи, тоест кръвоносните съдове рязко се отпускат и кръвта нахлува в пръстите, което е придружено и със сърбеж и бодлички, но съм му свикнала. Като цяло ръцете ми ту са студени, ту горещи, това е и проблемът. А и смятам, че не е пряко свързано със сърцето, периферната нервна система зависи от хипоталамуса, жлеза в центъра на мозъка, коята регулира чувствата за студ и глад, ситост и като цяло метаболизма. С две думи, от нея зависи всечко в организма, тя е като везна за равновесие на функциите, затова и ако се засегне по някакъв начин, най-често при пубертета под влияние на различни фактори, настъпват необратими поражения като това. А през пубертета както знаете хормоните се разбъркват здравата и всяко външно влияние се отразява, при всеки и индивидуално. Но ако си имаш заложено в гените това заболяване и ти е слабото място, те удря там. Вегетативната нервна система е замесена в случая, повече отколкото сърдечно-съдовата. Те, разбира се, са свързани, затова и като се притесним или засрамим, се изчервяваме. При мен например това винаги е било ясно изразено и никога не мога да скрия чувствата си, изчервявам се при всяка по-силна емоция, дори понякога усещам как лицето ми пламва за секунди, сякаш изведнъж цялата ми кръв се качва в главата. Това е защото съм много нервен темперамент, предполагам, че това също допринася за свиването на периферните съдове. Аз както казах, ще се пробвам с билки и ще ви кажа какъв е резултатът. И честит първи сняг! Все пак трябва да му се радваме, доколкото ни е възможно!

Общи условия

Активация на акаунт