Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Там където се установих...при реката

Момичета,моля споделете! По кое време ви се регулира кърмата и как разбрахте това?Имали ли сте и проблеми с количеството и след това?
« Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 09:56 от loli4ka »
Цитирай

София; Дружбето

На месец и половина гърдите ми престанаха да се препълват и да ме болят. Стояха като празни, но в момента в който бебка засуче, се пълнеха
Цитирай

София, на брулени хълмове

Вече не помня точно, но май след около 2 мес. вече гърдите ми не се препълваха и отново стнахапо-меки. Усещах ги препълнени и твърди единствено, ако по някаква причина е имало по-дълга пауза между кърменията. Регулирането на кърмата става по-бавно, ако след всяко кърмене се изцеждаш, ако обаче цедиш единствено, ако усещаш гърдите си пълни и то цедиш по малко, а не до край тогава кърмата се уреголира по-бързо.
Цитирай

Шумен

Чак на третия месец- и сега продължавам да имам много, но разредихме кърменията затова Smile
Цитирай

всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин

При мен към края на втория месец. Гърдите ми омекнаха и без да е сукнало детето не потичат.
Цитирай

Гърдите ми омекнаха към края на втория месец. Препълват се и са напрегнати само нощем или ако през деня Рая направи по-голяма пауза между храненията.
Цитирай

loli4ka, забелязвам, че и при теб като мен не е постоянно количеството кърма. Ти беше писала, че 3-4 дена има, 3-4 -няма, а при мен е днеска има- утре няма. И аз не мога да разбера що е това регулиране на кърмата newsm78. Вероятно се има предвид омекването на гърдите, а това създава такова чувство за несигурност дали въобще ще потече нещо. И все пак при мен има моменти в които чувствам гърдите си малко по-пълни и само тогава мога да съм горе-долу уверена, че бебка ще се наяде. За жалост тези моменти ми се виждат много редки. Вече съм почти напълно уверенаи че пълнолунието влияе на количеството кърма - в отрицателна посока. Ето, тези дни има пълнолуние и на мен пак ми намаля.  Rolling Eyes
Цитирай

Бургас

Някъде след първия месец се случи. Гърдите ми поомекнаха, не бяха напрегнати, както съвсем в началото. Позаинтересувах се /щото аз обичам да се шашкам за всичко/ и разбарх, че е точно това, за което ти питаш. После проблеми с кърменето имах на два пъти. Към четвъртия месец Петър започна да спи по много и страшно много разреди кърменията в следствие, на което къйрмата ми рязко намаля, нооо се преборихме за седмица с много кърмения на всеки два часа, включително и нощем. А после в началото на седмия месец, когато на Петър му избиха първите две зъбчета и то едновременно.Беше станал адски нервен и изглежда от раздразнение и болка отказа да суче......аз обаче поддържах лактация с цедене, като изцеденото количество му го давах с лъжичка. Преодоляхме и този период и сега всичко си е наред.
Мисля, че в развитието си децата ни преминават през най-различни периоди, така и кърмата се влияе от тях, но до колко, това зависи само от самите нас и най-вече от нашето желание за постоянство.
Цитирай
При мен това стана много бързо - още на втората седмица след раждането гърдите ми  се успокоиха и спряха да се препълват с мляко. След всяко сучене на бебо започнах да ги чувствам меки, спокойни  и отпуснати. Именно по тези признаци разбрах, че вече няма нужда да ги МАСАЖИРАМ , а не да ги изцеждам - защото това с изцеждането си е мъка и не е толкова резултатно, колкото масажирането!
   Ако те интересува нещо повече - пиши на лични!
Успех!!!
Цитирай

София

Докато цедях след всяко кърмене се препълваха! Когато спрях тази хамалогия за около седмица всичко се регулира! Сега се препълват само когато бебо удължи нощният си сън.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.