Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Мили мами, нашето момиченце се научи да заспива единствено ако  суче, дори през деня.  Така се получава едно непрекъснато кърмене – веднъж папкане, после приспиване и пак отново. Има ли мами, преодолели този навик и ако да – дайте съвет как да стане тази работа.

Освен това все по-често нощем се буди, за да суче ( не е от глад, защото не иска да пие АМ от шишето, а плаче докато не я взема да я накърмя, след което суче 5 мин. и заспива). Така през изминалата нощ се буди през половин час и вече съм в паника как ще я караме.  Поооомооощ!!!

# 1
  • Прага/Чехия
Биберон-залъгалка не иска ли?Стефания все още така заспива само,без бибата сме за никъде.

# 2
Мили мами, нашето момиченце се научи да заспива единствено ако  суче, дори през деня.  Така се получава едно непрекъснато кърмене – веднъж папкане, после приспиване и пак отново. Има ли мами, преодолели този навик и ако да – дайте съвет как да стане тази работа.

Освен това все по-често нощем се буди, за да суче ( не е от глад, защото не иска да пие АМ от шишето, а плаче докато не я взема да я накърмя, след което суче 5 мин. и заспива). Така през изминалата нощ се буди през половин час и вече съм в паника как ще я караме.  Поооомооощ!!!

Все едно аз съм го писала. За сега е рано, но имам чувството, че никога няма да се отбие.

# 3
не, от 2 месеца не иска дори да помирише бибата...даже шишето не иска, освен ако не е много гладна- така вода и чайчета почти не пием

аз не искам да се отбива...

# 4
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
И Селин е така! Аз така си я свикнах, но за сега не ми пречи! Нощно време не се буди! Снощи установих, че с биберона пак заспива, но като го изпусне и пак се буди! Та незнам до кога така!  newsm78
През деня заспива и в кошницата за кола, като я люшкам или пак на гърда! Joy

# 5
  • София

Божееее!!!!!!!!!!!!А ние от сега сме така!!!!!!!!!!Колко ли още има???????????

# 6
  • Варна
Не знам дали можеш да я отучиш. Аз не съм и пробвала, но дъщеря ми е така с тази разлика, че е на АМ и си търси шишето с млякото. Вече е на 1 година и 1 месец, но все още заспива само и единствено, ако суче baby_neutral.

# 7
И аз не искам да я отбивам все още. Само на гърда се успокоява. Понякога успявам и с биба, но много рядко и то само в полусънено състояние като веднага заменям гърдата с бибата. А като дам шише с вода например веднага започва да и се гади от биберона, дано не ми се наложи да дохранвам, че не знам как ще стане.

# 8
  • Велико Търново
Търпение му е майката Peace
Божидара си заспива съвсем съма след като се отби на 11 месеца!

# 9
  • Sofia
Ами не й давай. Хвани някой да седи с нея, когато не е време за ядене. Или дои и й давай манджата с шише. Във всеки случай, ако се поддаваш на "изнудването", може и до гимназия така да си карате. Но не бой се, де - момиче е, като вземе да се заглежда по момчета, ще се откаже сама...

Не, сериозно. Няма да стане по нейно желание.

# 10
Моето дете е на 2 години и само така заспива-сучейки.Когато го приспива друг няма проблем,не ме търси.
Може би му никнат зъби и затова те търси по-често и през нощта.
Опитай в количката или на люлка да я приспиваш,ако толкова ти пречи и притеснява Peace.

# 11
  • Пловдив
няма нищо лошо в това да заспива на гърда бебето. ще се убедите с времето, че така е най - лесно и приятно.
все пак ако искаш може да помолиш мъжа си да я приспива понякога - може да й пее тихо или да й мърмори и след като посвикне да започнеш и ти да я приспиваш без да суче. а що се отнася до нощното будене определено ми е по-добре да й дам да посуче за 5 мин. отколкото да се чудя как да я приспивам по друг начин с часове. дали ще се буди или не, не зависи от кърменето. при всички случаи смятам, че е недопустимо да насилваме децата си заради собственото си удобство и да им отказваме кърмене когато имат нужда от това.

# 12
  • Велико Търново

Не бъди толкона сигурна Naughty

# 13
Преди време имах същите вълнения:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=210115.0

Не е вярно,разбира се.Единственото несигурно нещо е на каква възраст детето само ще се "откаже" от този начин на заспиване.Моят син отсега има едно-две заспивания,при които пуска гърдата и заспива самичък.

# 14
  • София
И ние бяхме така. Беше кърмен на поискване. Не искаше биберон-залъгалка, нито шише с вода или сок - само гърдата и така. Аз се предадох. Така е до самото отбиване. Ние поне не му намерихме цаката. Вече е на 1,11 год. и още е така нощем. Преместихме креватчето му до нашето легло, за да може да се самообслужва. Иначе нощните ставания направо ми пиеха кръвчицата.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт