Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-32 от 32 отговора
Нямам идея за тук ли ми е въпросът,но ме вълнува и искам който е учил,знае или чувал да ми драсне два реда!

Искам да уча задочно психология-къде,как и по-какъв ред мога да сбъдна мечтата си?
« Последна редакция: Вт., 25 Септ. 2007, 16:20 от Маргало »
Цитирай

същата е и моята мечта.
(само да не ме чуе 1/2рата)
Цитирай

Психология има в Търново,Пловдив,Шумен,София.Явявате се на кандидатстудентски изпити и пишете,че първото ви желание е психология /то си  ма и таблица дали редовно или задочно/ и след това изброявате вички останали желания.В сайтовете на тези университети би трябвало да има подробна информация по този въпрос.
Аз завърших Психологя задочно тази година в Шумен.
Ако имате други въпроси,питайте.
Цитирай

Имам благодаря ти! bouquet

Да знаеш случайно дали в Русе има?

Другите въпроси ще ти ги задам на лични!
Цитирай

Извинявам се,а линкове бихте ли ми пуснали тук? 
На университети  bouquet
Цитирай

В свободния университет във Варна също има психология- и бакалавър и магистър. Търси през гугъла сайта .
Цитирай

Ето ти сайта на Великотърновския университет. http://www.uni-vt.bg/1/?p=zinfo&cat=spec&pzid=1&zid= … lid=1&catid=0
 Но за тази година вече си закъсняла  Laughing
Цитирай

bouquet

Да за тази година съм закъсняла,аз май по-принцип съм закъсняла,но.... bowuu
Цитирай

bouquet

Да за тази година съм закъсняла,аз май по-принцип съм закъсняла,но.... bowuu

Ааа, няма такова нещо. Никога не е късно.  Laughing И моя мъж на дърти години се хвана да учи, ама ей го - почти изкара.  Love (а има и колега, който е 48 набор)
Цитирай

Много се радвам на такива хора,дето не си оставят магарето в калта,искам и аз  Peace
Цитирай

СУ. По принцип много неща са в бакиите тук, но за психологията не съм чула лоши отзиви.
www.uni-sofia.bg
http://forum.uni-sofia.bg
Цитирай

В Русе има само магистратура психология
Цитирай

Какво ще рече това?Извинявам се,но съм боса newsm78
Цитирай

Първо учиш 4 години бакалавър обща психология, после можеш да специализираш магистър по психология в дадена област за година и половина - две, зависи.
Цитирай

Къде това?
Цитирай

Аха разбирам..
Цитирай

аз също исках да уча психология и  май месец тази година проверявах в СУ- аз обаче питах за магистратура или някаква специализация, защото за бакалавар си е стандартната процедура, кандидатстуденстки изпити и чакаш класиране-за магистратурата обаче аз няма как да запиша психология, при положение, че съм завършила икономика, за магистратура психология- могат да кандидатстват само такива, които са завършили хуманитарните специалности и то пак се държи изпит!
Цитирай

За Психология и аз ти препоръчвам СУ.
Погледни и в Нов Български.
Цитирай

Мдааа, има изпити при нас и за магистратура, и за бакалавър. Ако те интересува СУ - можеш да питаш за всичко във форума, който ти дадох, в раздел Студенти най-добре. В СУ психология се кандидаства с изпит по език или литература.
Цитирай

В СУ и НБУ. Аз съм завършила в СУ, по мое време обаче нямаше задочна форма, мисля, че и сега е така. В НБУ е много добра програмата също. В City University има интересна програма по Приложна психология, но е на английски език.
http://www.cityu.bg/Bachelor.aspx
Цитирай

Къде това?

В РУ, миналата год. поне имаше. Аз като оглеждах са специалности (магистр.). Не че съм си взела дипломата за бакалавър, де  Rolling Eyes
Цитирай

НБУ. Но ще се скъсаш от учене на математика и статистика. Но си заслужава.
Цитирай

Ще използвам темата, за да питам и аз нещо  Embarassed
Tрудова и организационна психология равно ли е на Управление на човешки ресурси (HR)? Или поне има ли нещо общо?  newsm78
Цитирай

Не знам дали е съвсем равно, но има много общо, да. Братовчедката на мъжа ми иска да запише тази магистратура и тя каза, че се занимават обстойно с това. Една от рикрутърките в предишната ми работа я беше завършила. Освен това, когато аз бях на изпит по педагогическа психология при преподавател на магистратурите, имаше един момък от тая магистратура, който нещо не си беше научил и професорът му каза " Вие излизате мениджъри в Управлението на човешки ресурси, а не можете да научите ****** (нещо си), не мога да ви пусна, колега". Та явно има общо Smile
Цитирай

Трудова и организационна психология не означава съвсем HR, защото психологията е само част от HR. Не зная психолозите да учат икономически дисциплини в тази специалност.
И има мноооого голяма разлика между първото менджмънта. Може да има мениджър HR, но едва ли това му е единствената специалност.
Цитирай

Къде това?

в Русе има филиал на ВеликоТърновския университет и там има магистратура психология
Цитирай

Леле мале, и там ли имат филиал?
Вече ще броя градовете и селата, където нямат.
Цитирай

Трудова и организационна психология не означава съвсем HR, защото психологията е само част от HR. Не зная психолозите да учат икономически дисциплини в тази специалност.
И има мноооого голяма разлика между първото менджмънта. Може да има мениджър HR, но едва ли това му е единствената специалност.

Хайде и аз да се намеся като завършваща точно тази магистратура в СУ съвсем скоро Wink

По принцип трудовата и организационната психология е насочена към психологическите аспекти на HR мениджмънта на всичките му етапи - подбор на персонал, въвеждане, мотивиране, освобождаване и пр, това съвсем обобщено и накратко. Да, икономиката също е важна, за да се управлява човешкия капитал ефективно, затова и програми като нашата в СУ включват базови икономически курсове - Икономика на труда, Социално-икономически аспекти на заетостта и безработицата, и др. Те дават обща икономическа култура, разбира се, а не заместват икономическите познания. Както казах обаче, акцентът е върху психологията (което е разбираемо). Ще добавя, че нашата програма в СУ е много широка - освен базови курсове по HR, трудова психология, организационна диагностика и консултиране, се включват и общи курсове от областта на стратегическия мениджмънт, PR и рекламата. Де факто, в този си вид, програмата подготвя по-скоро специалисти за стратегическо управление на човешките ресурси, а не за оперативните нива.
Не искам да давам съвети, но както субективното ми мнение, така и обективните наблюдения са, че СУ и НБУ (особено магистърските програми на НБУ) са университетите в БГ, където реално се учи сериозно психология. Не визирам колеги-изключения от другите ВУЗ-ове, говоря за качеството на преподаване, изискванията, т.е. това, което се нарича образователно ниво. Надявам се постът ми да е от помощ Wink
Цитирай

Шехина,
много мерси за информацията. Това е нещо ново за мен. Може би съм много повлияна и от икономическото си образование. Все пак, там сме се занимавали 50% с пари и 50% с хората.
За НБУ зная, че има такава специализация след трети курс.
Цитирай

Шехина, искам да те попитам, тази магистратура в СУ само редовно обучение ли е? Кога са сроковете за записване за тази година, или вече минаха?
Цитирай

Аз завърших психология задочно във ВТУ.
Дипломирах се 2001 година. Ние учихме 9 семестъра.
Преподавателите са основно хоноровани от СУ.
Лично аз кандидатствах с история, защото в средното училище бях паралелка история и английски. Мечтата ми беше да уча психология, но за съжаление и до днес не мога да намеря добре платена работа в тази област. Била съм в неправителствени организации, в домове за сираци и подобни. До преди 2 години бях убедена, че ще запиша магистратура психология,но с течение на времето се отказах. Сега съм се насочила към маркетинга и рекламата.
Въпреки всичко психологията е невероятна наука, така те грабва и е толкова интересна, че в никакъв случай няма да съжаляваш, дори и да не ти стане професия.
Цитирай

Шехина, искам да те попитам, тази магистратура в СУ само редовно обучение ли е? Кога са сроковете за записване за тази година, или вече минаха?

Пухи, да, само редовно е и срокът за подаване на документите е до днес - 28.09, до края на работния ден Peace Повече за програмата виж тук Hug
Цитирай

Сестра ми завърши бакалавър психология в Великотърновския(99г), и задочно магистър( преди няколко години) в СУ. До днешна дата не е работела по специалността си( поради липса на работни места).
Цитирай

1-32 от 32 отговора