Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 34 отговора
какво показва пълната кръвна картина?интересуваме ако показателите са в норма все пак възможно ли е да има някакъв вирус   или някаква др болест??
Цитирай
МОЛЯ модераторите да изтрият тази ми тема и да оставят само другата.извинявам се за създадената работа
Цитирай

Не е възможно.При цялостна нормална кръвна картина ,в която всички показатели са в референтните стойности не може да има вирус.Ти от какво се оплакваш и за какво се тревожиш?
Цитирай
имам същите симптоми като на грип,но този грип не ми минава много повече от месец.пих антибиотик 1седмица понеже личната каза че имам хрипове.отидох пак-тя каза че вече нямам и аз x казах-да ама съм в същото състояние-голямо безсилие,умаляване,всяка вечер леко потене,болят ме мусколите и е точно ама точно като при грип,като голяма настинка.като питам личната каквое ,тя мълчи.като й кажа като грип е,тя казва ами да има сега такъв грип и като й кажа "да ама може ли да имам грип повече от месец?"-тя мълчи.казва-"ами на то от критическа и така ще е от сега нататък...".какво от сега натък брате,на 51 съм,има хора много над 60 работят,а аз немогаи вкъщи сама да стоя,щото като ме хване силното умаляване и почвам да чувствам кръвта в краката си и немога да стана даже да ям.АЗ признаците на критическата много добре си ги виждам какви са ми,имам ги.НО какво е това като грип което от много отдавно го имам,но вече се увеличи от 1 месец е много трудно!може ли въпреки изследванията да имам вирус?!
Цитирай

Не може цял месец да имаш вирус. Отиди при друг лекар, да ти направят пак изследвания. Обяснението с критическата ми се вижда доста непрофесионално.
Цитирай
пак кръвна картина ли да искам?незнам какви др изследвания да искам...от какво мага да имам тези симптоми..търсих,но не намерих някъде да се описват точно тези симптоми
Цитирай

какво показва пълната кръвна картина?интересуваме ако показателите са в норма все пак възможно ли е да има някакъв вирус   или някаква др болест??

Ти сама си отговора на въпроса. Явно че има нещо и както го описваш си е като синдром при грип.
 Я да те попитам - какви и колко температуро-понижаважи си пила в този период, парацетамоло-съдържащи, като панадол например?
Цитирай

София

Аз бих отишла на ендокринолог,а после и на невролог.Успех Peace
Цитирай

Аз пък бих си направила ренгенова снимка.Точно така с напълно нормални кръвни изследвания, бе повишени ливкоцити и лимфоцити, без нищо да се чува на слушалка, без силна кашлица и температура изкарах пневмония.Просто вече нямах сили и започнах да се потя. Кажи го на лекаря си.
Цитирай
имам постоянна температура 37 и не по-нагоре..поне колкото пъти я меря е се толкава,само като пих антибиотика беше спаднала и после пак 37.за температурата нищо не взимам.ако имах пневмония вече нямаше ли да разбера?аз признаците от отдавна ги имам, но в последния 1 месец са по-засилени..
Цитирай

Sofia

Направи си една снимка на дробовете за по сигурно.
Цитирай

Точно тази постоянна температура от 37 - 37.1 поддържах и аз в продължение на месец.Това е признак на вирусната пневмония.Направи си ренген.
Цитирай
може ли да имам пневмония години наред без да разбера и просто да се засилва(ако е пневмония)..ако имам пневмония как може да не излезе на кръвната картина?ще кажа на личната за ренгенова снимка,но се чудя и за някакво др изследване-четах ,че в бургас има спироловиден скенер(ако не се лъжа) и незнам на какво  да отида за да се открие какво е..ама и ниско в корема имам малко болки от време на време(не нонстоп,но чести) и се чудя общо ли е или едното е вирус ,а пък другото гинекологично.. някакви изследвания да си правя(при прегреда от гинеколожката каза ,че ми няма нищо,ама на ехографи и такива не съм ходила)....та незнам дали има общо с тоя вирус или е отделно...значи все пак не винаги кръвната картина дава сигурност че нямам вируси и болести?!
Цитирай

pomosht
Цитат
може ли да имам пневмония години наред без да разбера
Не, не може! и доказателство за това е че сега ни пишеш тук! LOL! Laughing

Но сега сериозно - възможна е т.н. "вторична бактериална инфекция" след прекарано вирусно заболяване, а тя може да продължи дълго и със субфебрилна Т. като твоята - 37 - 37-5С.

Затова е важно и да се изследва както кръвната картина, така и с видеозон - евентуално огнище.  Peace
Цитирай
кръвната картина ми е добра(само хемоглобина ми е 118,но е почти в границите на нормалното и не се счита че имам анемия)..какво да изследвам с видеозон(само за корема знам за изследване с видеозон.за корема ли казваш да изследвам или друга част на тялото?).други начини има ли за откриване на тази "вторична бактериална инфекция"?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 34 отговора