Помогнете ми

  • 1 974
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 451
suziS, ти определено ме впечатли. И двете ми деца са родени със секцио и предполагам един ден третото (дай Боже) пак ще е така.

# 16
  • Мнения: 178
Че има риск има, но нека не се пресилват толко нещата. Риск има не само при секцио, но и при нормално раждане.  При втората ми бременност имах една консултация в шести месец с един генеколог, който ми се накара как мога да постъпя така и да не съм махнала бебето/ и то без да съм имала никакъв проблем с берменноста/.  Според мен не всеки генеколог може да има правилното мнение по въпроса. Мое мнение, че ти и съпругът ти трябва да вземете решение, но то да не бъде съпроводено от страх. Просто бъди смела и се радвай на това което ти се случва!!!

# 17
# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526

В крайна сметка помисли, че е по-добре детето ти да има майка, отколкото да оставиш две деца сираци.

От това няма нужда Stop

# 19
ами ние решихме че ако всичко е наред ще го задържа

# 20
  • Мнения: 27 524
Единственият човек, който може да прецени реално ситуацията е твоят гинеколог. Той най-добре ще ти каже дали може или не да износиш второ бебе толкова скоро след секцио.

Абсолютно.   Peace
Останалото е незряло и несериозно. Никоя от нас не може да каже с няколко удивителни , че можеш да задържиш бебето  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 4 451
ами ние решихме че ако всичко е наред ще го задържа
Супер. Grinning

# 22
  • Мнения: 129
ами ние решихме че ако всичко е наред ще го задържа

Таня, по-добре не се доверявай напълно на лекарите. Те като цяло винаги търсят по-лекия вариант, и според мен препоръчват аборти дори и когато не е напълно необходимо. Някой път действат просто по учебник. То за тях аборта е рутина просто. Това с абортите тук в БГ го правят с голяма лекота. Просто са склонни да се презастраховат, и  да не се ангажират с по-сложни случаи. Твърде отговорно е за тях. Не говоря от собствен опит, но знам за доста случаи.
Дано не попаднеш на някой, който само да те наплаши!
Няма по-благословено решение от това да износиш детето, което си заченала. Още повече, че зачеването не е акт на случайността, но това е друга тема ...

# 23
  • Мнения: 412
Таня, имах същата случка, когато баткото беше на 7 месеца. Матката ме болеше и усещах как се разтяга. След консултация с доктор направих аборт - беше опасно за мен самата да бременея толкова скоро. Явно не се бях възстановила достатъчно. Ако ти нямаш грижи и оплаквания- нямаш основания за притеснение. Консултирай се с доктор и дано чуеш това, което ти се иска.   bouquet

И успех.

# 24
  • Мнения: 1 426
Чудесно е, че всичко е наред, радвам се за тебе! А и за нас също, защото ни смяташ за по-големи специалисти от доктора  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 1 541
az te parva 6te rajdam i me e strax no...4yi...o6te ne sam rodila parvoto no popitax genekologa si sled sekcio koga moga da mislia za vtoro-otgovora be6e -sled 1 godina -vseki ima mnenie -moia savet e :Bog ti e dal vtora bremennost -karai si ia spokoino -6tom toi e re6il (BOG)zna4i 6te si rodi6 -toi ne pra6ta na nikoi ne6to  koeto toi da ne moje da ponese!aaaaaaa imam edna poznata i tia e rodila bez problem sled 1 godina pak -otnovo sas sekcio!yspex!az sam s tab i si pazi bebeto)))!

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Много се радвам за теб. Честито и лека бременност Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 5 754
Зададох същия въпрос на моя д-р - "колко време след секцио най-рано може да се забременее" - той отговори "6м, но задължително второто при този случай е секцио пак, а след 2г може и нормално да родиш, след първо секцио."
Но всичко си е много индивидуално, д-ра ти ще прецени най-добре.
И не мисля, че някой д-р ще препоръча аборт само, защото така му е по-лесно.  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 474
Здравейте бъдещи и настоящи майки. Ето каква е моята история.
Преди 8 месеца родих с секцио в Майчин дом, а сега отново сам бременна утре ще ходя при моя доктор но съм в неведение и това ме убива. Дали мога да задържа бебето и дали има някакъв риск, моля ви ако някой е по добре осведомен от мен и знае нещо за такива случаи кажете ми. Аз много бих искала да задържа бебето въпреки че не беше планирано. smile3518
Лекарите препоръчват да има известен период от време /най-често около година/ заради риска от т. нар. "тиха руптура" на матката - т.е. - там където е разреза на матката от предшестващото секцио, съединителната тъкан малко или много се е разрастнала. Точно там с уголемяването на матката от настоящата бременност има реален риск да стане разкъсване без първоначална клинична картина........ има още подробности, НО за това трябва да говориш с гинеколога, защото това си е важно нещо............ Дано всичко стане така, както искаш ти   bouquet

# 29
  • Мнения: 8 999
Всичко зависи от конкретното ти състояние. Аз забременях 6 мес. след първото раждане със секцио. Наложително беше и второто раждане да е секцио, проблеми съм нямала.
Дано всичко е наред и си родиш и второто детенце.

Общи условия

Активация на акаунт