Възмутена съм направо!

  • 1 509
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Не само от пенсионерите, а изобщо от всички нахалитети в градския транспорт.Какво се блъскат в хората, все едно ще изпуснат спирката.Поне да се извинят като те ударят или блъснат, това държание българско никъде го няма.Лошото е, че пътувам за работа всеки ден и това започна да се превръща в ежедневие.Чудя се дали следващият път да не се разкрещя и да тегля една псувня на този, който тъй нахално се блъска.Та в този ред на мисли, те нямат милост дори към бременните жени и майките с деца.Колко пъти съм била свидетел, майка иска д свали количката си, а мъжете здрави и прави се правят на дръж ми шапката, стигна се до това жени да й помагат.срамно направо.вие как бихте реагирали в такива ситуации?

# 1
  • Мнения: 7 474
Както каза щерката един ден на мъжа ми- качили сме се на влакче на ужасите  Confused

И да викаш хората и манталитета им няма да промениш, само ще си отровиш нервите Confused
Все пак можеш да пробваш с някоя учтива забележка, може и да се трогнат  Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз съм възмутена в частност от жените /и млади и стари/. Мъже са ми отстъпвали и помагали за количката - жени не Naughty

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 16:29 от Лекси

# 3
  • Мнения: 4 298
Аз викам  ooooh!

# 4
  • Мнения: 1 426
Да, и на мен взе да ми прави впечатление, че жените напоследък масово ходят с каменни физиономии и стъклен поглед и се опитват да те прегазят - било то в трамвая, в магазина или с колата на пешеходната пътека. Даже почвам да се стряскам, че сигурно и аз съм станала такава, но не се усещам, щото не се виждам отстрани...   Confused

# 5
  • Мнения: 2 716
Смея се.
Когато мога, помагам.
Спрях да се възмущавам.
Дразнят ме само гратисчиите.

# 6
  • Мнения: X
Мдааааа, вчера припаднах в градския транспорт, добре че беше контрольорката да ме види.........е, днес бях с колата.

# 7
  • Мнения: 4 298
Тези дни бях седнала на една пейка в градинка, да изчакам мъжа ми. Идва млада майка с дете на около 3-4 г. Без дори да попита елементарно, дали може да седне при мен. Просто учтивост е, тя се настани. Като първото нещо, което направи е да трясне на пейката раницата на детето, с която ме удари. Такива "Извинете и т.н", нямаше. После започна едно бутане...
Диалогът с детето беше " Трябва да се науча да ти правя палачинки. То пържените филии не са голямо постижение", " Не трябва да се яде горещо, изчакай да изстине. Не е хубаво да се яде горещо и студено, защото ще ти се развалят зъбите и стомахчето". Детето казва " Ама аз съм яла горещо", на което майката отвърща "Ми да, защото са прости, в градината ви всичките са прости!".  Laughing Не след дълго се освободи друга пейка, а въпросната дама се премести Whistling

# 8
  • Мнения: 18
Аз обичам да йм правя забележки като учителка- бавно, ясно и назидателно Simple SmileSimple SmileSimple Smile
 Peace

# 9
  • Мнения: 2 401
Аз съм възмутена в частност от жените /и млади и стари/. Мъже са ми отстъпвали и помагали за количката - жени не Naughty

Я па ти  Laughing. На мен мъж никога не ми е отстъпил или помогнал при бременностите. А, само един единствен път, и мъжа беше чужденец!
Иначе за бутането по транспорта, веднъж сядайки на свободна седалка седнах на чанта, защото отзад една бабка си беше хвърлила чантата от 3-4м. докато аз се надупвам да седна.  Laughing  Няма оправия с това.

# 10
  • Мнения: 6 417
Баба с бастун стана за да ми направи място като бях бремента. Ужас направо  Shocked

# 11
  • Мнения: 2 563
започна да се превръща в ежедневие

Започна? Че то винаги си е било така. Никаква култура няма българинът в градския транспорт.

# 12
  • Мнения: 27 524
Колко пъти съм била свидетел, майка иска д свали количката си, а мъжете здрави и прави се правят на дръж ми шапката, стигна се до това жени да й помагат.срамно направо.вие как бихте реагирали в такива ситуации?

Аз не съм била свидетел на подобни неща. В Белгия например бременната жена не се таксува за нещо по-различно - не й се отстъпва място в транспорта, на опашката, където и да е.
В България винаги са ми ставали, предлагали да мина наред, помагали с количката. ВИНАГИ  Peace

# 13
  • Мнения: 9 894
голям прас. Искайте и ще ви се даде. В 90 процента от случаите ми помагат, но не си мълча.
Днес пък се движех по много тесен тротоар с количката след един дядко. Той ме усети, спря и се дръпна встрани да мина. Аз учтиво казах благодаря, а той: има защо, нали се отбих от пътя си  Joy

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
Я па ти  Laughing. На мен мъж никога не ми е отстъпил .....
Казах, че мъже са ми помагали. Да доуточня - онзи ден цигани...пърдон роми, ми помогнаха да си вдигна количката по едни стълби, с каката също имам подобен случай Rolling Eyes.

Общи условия

Активация на акаунт