моля помогнете със съвет-вече 6 м след раждане а още не мога да излекувам запек

  • 2 967
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 559
...гинекологът ми ме посъветва да НЕ вземам дуфалак,нито каквото и да е от аптеката(всички препарати,дори билкови и хомеопатични рано или късно водят до привикване и червата се омързеливят все повече)...

Много ме забавляват "компетентните" изказвания за хомеопатията от лекари, които понятие си нямат що е то хомеопатия и как действа. Наистина забавно, стига някой да не се връзва на подобни "прозрения".
Съгласна съм, че всички препарати на т.нар. конвенционална медицина, предполагам и за билките се отнася същото, водят към привикване и щом заместват функцията на един орган, той просто атрофира и съвсем отказва да работи.
С хомеопатията ситуацията е съвсем различна - хомеопатията помага на организма сам да се справи с дисбаланса си. Ако хомеопатията излекува запек, тя наистина ще го излекува, няма просто да смете боклука под килима или да потисне симптома за сметка на нещо друго.

# 16
  • Мнения: 3 146

Много ме забавляват "компетентните" изказвания за хомеопатията от лекари, които понятие си нямат що е то хомеопатия и как действа. Наистина забавно, стига някой да не се връзва на подобни "прозрения".
Съгласна съм, че всички препарати на т.нар. конвенционална медицина, предполагам и за билките се отнася същото, водят към привикване и щом заместват функцията на един орган, той просто атрофира и съвсем отказва да работи.
С хомеопатията ситуацията е съвсем различна - хомеопатията помага на организма сам да се справи с дисбаланса си. Ако хомеопатията излекува запек, тя наистина ще го излекува, няма просто да смете боклука под килима или да потисне симптома за сметка на нещо друго.

За никого, особено за човек с що годе медицинско, а и каквото и да е образование, ще схване за какво става дума при хомеопатията. Сомият факт, че 90% от практикуващите хомеопати не са с медицинско образование, го доказва.
Въпросът е в това, че сама ще се съгласите, че билковият екстракт или е нещо, което въздейства на организма (иначе не би се предписвал в определени дози, концентрации и периоди), или не действа (значи няма смисъл да се пие). Ако въздейства, значи не е добре да се употребва произволно и базкрайно. Значи, "компетентното" изказване на лекарят не е май толкова безсмислено.

# 17
  • Мнения: 1 559
За никого, особено за човек с що годе медицинско, а и каквото и да е образование, ще схване за какво става дума при хомеопатията. Сомият факт, че 90% от практикуващите хомеопати не са с медицинско образование, го доказва.

Не знам от къде разполагаш с подобна статистика, но така или иначе хомеопатията е алтернативна медицина ("алтер" = друг)- самият метод, подходът към болестта и здравето са различни. Във всички случаи е необходимо хомеопатът да е медицински грамотен и с добра медицинска култура (което е и изискване, за да е валидна дипломата му, кара се 2 годишен медицински курс и всеки месец се полагат тежички изпити). Но не считам, че висшето медицинско образование е направило някого по-добър хомеопат от друг...важни са резултатите. Grinning
Та какво доказва въпросният "факт" в крайна сметка?

Въпросът е в това, че сама ще се съгласите, че билковият екстракт или е нещо, което въздейства на организма (иначе не би се предписвал в определени дози, концентрации и периоди), или не действа (значи няма смисъл да се пие).

По въпроса за билките в по-горния си постинг съм споменала:
"Съгласна съм, че всички препарати на т.нар. конвенционална медицина, предполагам и за билките се отнася същото, водят към привикване и щом заместват функцията на един орган, той просто атрофира и съвсем отказва да работи.
С хомеопатията ситуацията е съвсем различна..."


Съвсем логично е да си права по въпроса за билколечението. Но аз говоря за изкуството и науката хомеопатия ("нежната медицина"), а не за билколечение.
И хомеопатията, както и всичко останало, не е добре да се употребява произволно, разбира се. Но един истински хомеопат ще премахне причината, предразположеността към определена патология.

# 18
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Ива и Мони, ти не споменаваш най-важното!
По какъв начин роди, секцио или вагинално?

# 19
  • Сливен
  • Мнения: 894
родих нормално-вагинално

# 20
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Ако преди раждането не си била с запек, трябва да се търси причина за това.
Хемороиди?
При профилактичен гинекологичен преглед,всичко наред ли е ?

Пробвала ли си супена лъжица олио, сутрин на гладно?

# 21
  • Мнения: 1 559
Пробвала ли си супена лъжица олио, сутрин на гладно?

По-добре зехтин (студено пресован).

# 22
  • Сливен
  • Мнения: 894
да имам хемороиди но знам,че ако не се премахне запека няма как да се излекуват и те.А при гинекологичния преглед ми казаха,че всичко е наред.

# 23
Zdravey,
probvay s chaycheto  Blevit L na firmata Ordesa.
Uspeh

# 24
  • Сливен
  • Мнения: 894
ами аз както казах кърмя а и се притеснявам да не би да свикна с разни такива чайчета и червата ми да станат още по-ленниви ooooh!
някъде из форума бях чела за ленено семе мисля newsm78,но не съм сигурна това ли беше и как се яде Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 289
Ива и Мони, и аз се записвам в твоята темичка. Аз имам същия проблем като теб - само че родих преди месец. И аз като теб - кърмя, родих нормално. Пих Дуфалак, но няма подобрение. Сега ще пробвам още една бутилка или Имопера, който се спомена. Имам хемороиди, които се появиха по време на бремеността. Най-лошото от всичко е, че май предавам запека на бебчето ми, защото както си акаше при всяко ядене от миналата събота не го прави по няколко дена. Аз на 3-я ден му дадох Дуфалак, но сега пак е така. smile3518 При вас с Моника как е? Отразява ли и се на нея?
П.С. Относно лененото семе: цитирам от Рийдърс Дайджест за запек: "Накиснете за 2 часа в чаша гореща вода 1-2 л. ленено семе или семена от живовляк. Овкусете с лимон и мед и изпивайте вечер преди лягане. Погрижете се едновременно с това да приемате допълнително течности." Никъде обаче не пише дали е подходящо за кърмачки?!
Ще се надявам и аз намерим лек по-бързо.

# 26
  • Мнения: X
мисля, че трябва да откриеш какво най-добре повлиява на твоя организъм

лененото семе (смлян, не цяло) се слага с кисело мляко или салата - добре е да престои поне 5-10 мин преди консумация
на мен не ми действа особено

при мен много добро действие има житото - сварено и добавно към салата напр
пълнозърнест продукт е със сигурност
не пречи да пробваш
не е вредно при кърмене, а по скоро полезно
може да го използваш като заместител на хляба - в него кой знае какво има

успех

# 27
  • Сливен
  • Мнения: 894
не се притеснявай за бебчо,доколкото разбрах сте на кърма а това,за кърмачета е нормално.И аз като не ми ака 3-4 дни се ошашках ама то не е за притеснение при тях(стига да му е нормално акито и да не се мъчи като ака).Много рядко кърмаче има запек. Peace

Общи условия

Активация на акаунт