Миризма на АМ?

  • 1 873
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте Мами,
Имам един въпрос предполагам и други като мен се чудят.
 newsm78 Защо няма АМ което да мирише на мляко?
 newsm78 Та нали всички АМ уж са направени от мляко, а само едно от тях има такъв аромат?
Не смятате ли че това ще спомогне за по- нататъшното отвращение на децата от киселото и прясно мляко?
Защото всяко некърмено дете ще свикне с аромата на ванилия или незнам какво е това, което е ароматизирало останалите, и няма да иска да погледне горепосочените млека.
Ако някой има отговор, чакам го с нетърпение? Misc Baby Bottle

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Фризо3 мирише на ванилия и дъщеря ми категорично го отказа-яде Нестле Джуниър и рядко съм и давала айрян,но не мисля,че ще ми откаже кисело мляко.Не знам защо ти си решила така?

# 2
  • Мнения: 28
Ами може би е логично да не могат да свикнат с естествената миризма на млякото, а да се научат само на такива с разни вкусоподобрители.
Дано да не е така, но сякаш е много рано да се учат с вкусове различни от майчината кърма. newsm78

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Нямам отговор на въпроса ти, но в този ред на мисли тя и кърмата не мирише на прясно (кисело) мляко, но повечето деца си го хапват след като спрат да се кърмят. Иначе дъщеря ми например досега е яла абсолютно всеки вид АМ който съм и предлагала, но също така обича прясно и кисело мляко, които и предложих наскоро.

# 4
  • Мнения: 28
Може! Blush
Но все пак не е ли по хубаво да не свикват с аромати и т.н., а да обичат естественото?
newsm78
Необходимо ли е да се слагат в АМ подобрители, за да неутрализират миризмата на млякото? newsm78

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Не мирише на мляко, защото вътре има минерали и желязо.
По същата причина и изходеното от бебето не е жълто както от кърмата, а понякога зелено от желязото в адаптираното.

# 6
  • Мнения: 28
Сигурно има логика!
Може и да е затова!
 Wink

# 7
  • Мнения: 46 434
На ванилия мисля, че миришат само Фризо 3 и Милумил.
Вкусът няма нищо общо с киселото и прясното мляко, но и не влияе на детето за предпочитанията му след това  Peace
Всъщност и вкусът на кърмата не прилича на прясното или киселото мляко  Sunglasses

# 8
  • Мнения: 374
а, големи подобрители, няма що  hahaha
Олег е на НАН и от желязото млякото мирише ужасно(за мен), но пък и кисело мляко обича
не съм му давала мляко с ванилия

# 9
  • Мнения: 28
Ох, и този мирис на желязо, отвратителен е!
Ние след кърменето първоначално бахме на Friso 2, но малката повръщаше, а и леко се мръщеше, сякаш беше точно от този железен вкус! После минахме през какви ли не марки и накрая Milkon2 та и до сега . И сякаш това най- добре й понася- мирише на мляко и няма вкус и мирис на желязо. Достатъчно е хранително защото издържа до сутринта. Wink

# 10
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Вкусът няма нищо общо с киселото и прясното мляко, но и не влияе на детето за предпочитанията му след това  Peace
Дъщеря ми след кърменето пиеше Нутрилон  и отказваше кисело и прясно мляко до 2г. и 6 м.!Синът ми прави същото -сега е на  Нестле Джуниър и  кисело(прясно не съм предлагала още)мляко  може да се излъже да хапне 2-3 лъжички !Смятам , че при тях отказа се дължи на АМ!

# 11
  • Мнения: 28
Радвам се че и други мислят като мен! Peace

# 12
  • Мнения: 27 524
newsm78 Защо няма АМ което да мирише на мляко?

Защото е обезмаслено.

# 13
  • Мнения: 46 434
Дъщеря ми след кърменето пиеше Нутрилон  и отказваше кисело и прясно мляко до 2г. и 6 м.!Синът ми прави същото -сега е на  Нестле Джуниър и  кисело(прясно не съм предлагала още)мляко  може да се излъже да хапне 2-3 лъжички !Смятам , че при тях отказа се дължи на АМ!

София буквално беше пристрастена към Нестле джуниър, но обожава И кисело мляко. С него е захранена чак след като навърши 1 г., яде го неподсладено, най-често натурално, директно от кофичката.
Децата имат различен вкус, както и ние, нормално е да не харесват едно или друго нещо, да кажем, че детето не обича кисело мляко, заради АМ-то е същото като да обвиним АМ-то, че детето не обича сирене, боб или пиле  Rolling Eyes

# 14
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Децата имат различен вкус, както и ние, нормално е да не харесват едно или друго нещо, да кажем, че детето не обича кисело мляко, заради АМ-то е същото като да обвиним АМ-то, че детето не обича сирене, боб или пиле  Rolling Eyes
Именно защото всички деца с   различен вкус и  предпочитания към храни , смятам , че моите бяха свикнали с този на АМ и това беше причината да отказват  киселото!Сигурна съм , че синът ми ще откаже биберона и шишето  в момента в който откаже АМ!Ще яде кисело мляко , но  ОТ  лъжичка! Wink

Общи условия

Активация на акаунт