Какъв е цветът на спомените?

  • 1 095
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 677
Моите са кехлибарени. Мноо ясно що.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Е, черно-бялото от снимките на бабите и дядовците ни е клише. Снимките и избеляват... и спомените също, донякъде. Имам толкова избелели спомени, които вече едва пробуждат някоя емоция. Някакси отстрани ги наблюдавам. Но имам и толкова ярки, които "ме изстрелват" (както се изрази някой по-горе) там, преди много години... Имам слънчево-светли и мрачно-мътни спомени.

# 17
  • Мнения: 1 149
Моите спомени са си цветни. Някои са в топлата гама като лятото, други са хладни и семпли като зимата. Всеки период от живота ми е в различен цвят. Срещите и обвързването с други хора също са в различни цветове.

И при мен е така.  само че всеки спомен като че ли си има и "аромат". Laughing
Това за аромата е абсолютно вярно Peace
И при мен си имат специфичната миризма

# 18
  • Мнения: 6 164
За цветове не мога да говоря, всичко, което си спомням е в цветовете, в които си е било. Помня много в детайли и подробности.

Иначе ме връщат към спомени аромати, както и вече сте споменали и също музика. Определена песен ме връща в определен момент от миналото.

А черно-белите са ретро, защото такива са били снимките едно време. За децата ни няма да са черно-бели, защото ги снимаме с дигитални, цветни фотоапарати. Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 1 750
А черно-белите са ретро, защото такива са били снимките едно време. За децата ни няма да са черно-бели, защото ги снимаме с дигитални, цветни фотоапарати.

Това ясно, че едно време не е имало цветна фотография. Но ми беше интересно защо трябва умишлено да се състаряват някои съвременни снимки, за да се покаже, че са от миналото. Снимки на деца например, черно бели. Странно ми е. Не ме кефи клишето в случая.

# 20
  • Мнения: 27 524
Разглеждайки един фотографски сайт се замислих, защо когато се цели придаване на по-ретро ефект се използва чернобялата гама. Откъде идва клишето чернобяло = ретро, минало? Защо спомените трябва да се чернобяли? Та, по този повод се сетих да ви питам:
В какви цветове са вашите спомени? Има ли доминиращ цвят в тях? Свързвате ли цвета с конкретни минали преживявания и емоции?
Моите спомени са си цветни. Някои са в топлата гама като лятото, други са хладни и семпли като зимата. Всеки период от живота ми е в различен цвят. Срещите и обвързването с други хора също са в различни цветове. Преобладаващи са жълт, оранжев и зелен  Simple Smile  Свързвам ги предимно със зеленото си и слънчево детство.


Ааа, фотографите са друга мерудия, остави черно-бялото на тях. Моите спомени не са, черно-бялото е изкуство, не е задължително.
Моите спомени са цветни.
Не, не свързвам определен спомен в цвят, поне не го осъзнавам.

# 21
  • Мнения: 3 611
Сльнчеви са ми повечето...

# 22
  • Мнения: 1 910
Пастелен.

# 23
  • Мнения: 123
прозрачен, спомените се впиват един в друг, преплитат се, наслагват се.Може би всичко останало е въображение...

Общи условия

Активация на акаунт