Какъв е цветът на спомените?

  • 1 090
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 750
Разглеждайки един фотографски сайт се замислих, защо когато се цели придаване на по-ретро ефект се използва чернобялата гама. Откъде идва клишето чернобяло = ретро, минало? Защо спомените трябва да се чернобяли? Та, по този повод се сетих да ви питам:
В какви цветове са вашите спомени? Има ли доминиращ цвят в тях? Свързвате ли цвета с конкретни минали преживявания и емоции?

Моите спомени са си цветни. Някои са в топлата гама като лятото, други са хладни и семпли като зимата. Всеки период от живота ми е в различен цвят. Срещите и обвързването с други хора също са в различни цветове. Преобладаващи са жълт, оранжев и зелен  Simple Smile  Свързвам ги предимно със зеленото си и слънчево детство.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
И моите не са черно-бели. В реални цветове са си. Аз съм земен човек и или помня нещо такова, каквото си е било, или въобще не го помня Laughing

# 2
  • Мнения: 3 622
Като цяло спомените ми са цветни - преобладава жълто, зелено и розово.  Wink
Но имам и няколко лоши спомена при които преобладава черното  Confused

# 3
  • Мнения: 1 149
Ооо определено и моите спомени са много цветни,но повечето преобладават в  розово FlutterДано и след години да мога пак да го кажа.Има нещо,който  като си ги спомня и се усмихвам дори без да се усещам,а за тези който не харесвам се опитвам да не мисля,но все пак не може всичко да е прекрасно.Опитвам се да си извадя поука от лошите неща ,които са ми се случвали.Старая се да запомня само хубавите неща.

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Моите спомени са цветни. От детството са розово-бели - безгрижни и невинни.
От ученическите ми години са сини - като униформите ни.
Всеки период си има цвят...

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Моите са много цветни, но има и в черно...

# 6
  • Мнения: 1 152
Моите спомени са шарени като пъстротъкана черга. И ухаят на филия със шарена сол, на първи сняг, на есенни плодове.
Моето настояще и моето бъдеще е зелено на цвят- като очите на дъщеря ми. И ухае на слънцето, което наднича от косите и.

 Hug

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Моите спомени са си цветни. Някои са в топлата гама като лятото, други са хладни и семпли като зимата. Всеки период от живота ми е в различен цвят. Срещите и обвързването с други хора също са в различни цветове.

И при мен е така.  само че всеки спомен като че ли си има и "аромат". Laughing

# 8
  • Мнения: 297
И моите спомени са цветни - понякога по-шарени, а понякога - по-малко. Но общо взето са красиви.

# 9
  • в Низината
  • Мнения: 705
И моите са цветни - най-вече в топлата гама - жълтото преобладава като че ли.

# 10
  • Мнения: 1 897
Спомените ми като че ли нямат цвят.
По-скоро ги свързвам с различни емоции, отколкото с цветове.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
И при мен е така. Само че всеки спомен като че ли си има и "аромат". Laughing

Да, и това също. Има миризми, които директно ме изстрелват в конкретен минал момент  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 407
Шарени- преобладават жълтия свъран с лятото,зелено свъран с училище,оранжево с приятелите.

# 13
  • Мнения: 294
Моите спомени са наситени!Мнооого наситени и в светли цветове!Черното и сивото го трия след няколко дни.НЕ ми трябват!!!

# 14
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
по-скоро ароматни, понякога дума докарва някой спомен, или ситуация, понякога, глас, песен и тн!за цветове, ами цветни са!

Общи условия

Активация на акаунт