Яслата /2/

  • 13 564
  • 318
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 608
Тук в Перник изследванията си ги правиш за собствена сметка - 40 лв ми струваха. Да не говорим че ХЕИ тук не работи със здравната каса и всички деца в началото на септември ако имат прекъсване си правят изследвания там. Опашките са огромни. Даваха номера за два дни напред. Добре е поне, че това минахме.

# 16
  • Мнения: 645
Вчера като заведох сина си, обувайки му пантофките чух как едно детенце неистово плаче. Направо врещи. Синът ми се стъписа. Аз му говоря как няма страшно, всичко е наред. Той отвори вратата за да влезе вътре и видях едно момиченце проснало се на пода по очи, рита с крачета и се дере от рев. След секунда над него застава лелката и казва "Лигла". Цялата настръхнах, кожата сякаш се отлепи от тялото ми. Не казах нищо, защото и аз се стъписах. Марти влезе, дадох му целувка за довиждане и вървейки към къщи в главата ми кънтеше "Лигла", "Лигла"....детенце на две годинки...Все още го мисля този момент. Това отношение на педагог ли е? Трябваше ли да реагирам аз? Оправдава ли ги фактът, че са около 30 дечица, а само две лелки? Не знам.... Tired

# 17
  • Мнения: 753
моето тигърче получи алергия и се отлага яслата с 10 дни

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Уф, наистина много неприятно. Моята все още продължава да поревава до обед. ДАли и на нея някой така й вика?!... Confused

# 19
  • Мнения: 7 640
Уф, наистина много неприятно. Моята все още продължава да поревава до обед. ДАли и на нея някой така й вика?!... Confused

Не се травмирай, всъщност и вкъщи се караме на децата си, но когато го прави друг, винаги е кофти.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Уф, наистина много неприятно. Моята все още продължава да поревава до обед. ДАли и на нея някой така й вика?!... Confused

Не се травмирай, всъщност и вкъщи се караме на децата си, но когато го прави друг, винаги е кофти.

Знам, че е така, но все пак постоянно я мисля  Cry

# 21
  • Мнения: 1 655
Здравейте мамчета!
Имам една питанка!  bouquet
Има ли някакви привилегии майката ако е студентка редовно обучение!
В яслата са казали че се плаща половин такса само ако и двамата родители са студенти, което малко ме съмнява!
мерси за отговорите предварително!  bouquet

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Размерът на таксата се заплаща с 50 на сто намаление за: деца с един родител; за деца, чиито родители са редовни студенти държавна поръчка или отбиват редовната си военна служба;

Това как да го разбираме?! Предполагам, че е достатъчно само единият родител да е студент  Thinking

# 23
  • Мнения: 645
Уф, наистина много неприятно. Моята все още продължава да поревава до обед. ДАли и на нея някой така й вика?!... Confused

Не се травмирай, всъщност и вкъщи се караме на децата си, но когато го прави друг, винаги е кофти.
Да, права си. Но ми стана мъчно....

# 24
  • София
  • Мнения: 384
Здравейте и от мен.

Тази сутрин Алекс въобще не плака и даже ,докато дойде госпожата,сам си влезе а аз останах ,за да чакам да вземат раничката. newsm44
Само сутринта ми говореше,че не иска там да ходи ,обаче тръгна.
 
Учудена съм и същевременно -много щастлива.
Моето малко момченце пораства. Two Hearts

На всички дечица-много здраве и усмивки!
Приятен ден!

# 25
  • Мнения: 645
Здравейте и от мен.

Тази сутрин Алекс въобще не плака и даже ,докато дойде госпожата,сам си влезе а аз останах ,за да чакам да вземат раничката. newsm44
Само сутринта ми говореше,че не иска там да ходи ,обаче тръгна.
 
Учудена съм и същевременно -много щастлива.
Моето малко момченце пораства. Two Hearts

На всички дечица-много здраве и усмивки!
Приятен ден!


Поздравления!

# 26
  • Мнения: 47 973
при нас яслата не стачкува, за разлика от детската градина
синът ми от вчера тръгна пак(беше болен), в новата група се чувства много добре и съм много доволна че го преместиха
разбрах че в нашата ясла се правят постъпки за отваряне на още една група- досега бяха само три по 20 дечица и не бяха никак достатъчно

# 27
  • София
  • Мнения: 1 456
Лично проверявах в ЗК какви направления за изследвания за яслите ни се полагат- ако правиш за пръв път такива изследвания, касата поема всичко без Васермана. В нашия случай никакви направления не ни дадоха, защото веднъж вече сме си ползвали правото  Tired Всичко на мен ми струваше около 22 лв, като Васермана е най- скъп- 8.70.

преди време бях пуснала тема за изследваният в яслите. Ние всичко платихме. Педито не ни даде направление с обяснението, че на децата под 2 г. им се полага профилактичен пакет в който не влизат изследванията за яслите. В също време имаше доста изследвания в лабораторията с направления.
Обаждах се в НЗОК и ми потвърдиха изказването на лекарката за профилактичния пакет.
Всичко зависи от вашето педи и в какво настроение е.
Със сигурност има начин да се издаде направление и да се обоснове това направление по друг начин, но при нас не стана.
Платих около 40лв всичко.
Васерман в нашата ясла не искаха. Изследваният са валидни само седмица, така, че съобразете тръгването с датата на изследване.

Това са предишни дискусии на тема изследвания и срокове.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=220561.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206784.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=217137.0

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 09:53 от muzka1

# 28
  • Мнения: 434
След три дена на ясла ни протече носа и ни е червено гърлото, та сега до понеделник ще се лекуваме! Не знам от понеделник пак наново ли ще започваме адаптацията??? Много ми е криво нито плачеше, играеше си и се забавляваше а сега всички усилия на вятъра!

# 29
  • Мнения: 4 668
Децата са различни ... Аз така и не съм свикнала . Всъщност съм ходила на градина точно половин ден и баща ми е дошъл да ме прибере . Неговата леля е била директорка на градината , така че със сигурност никой не ме е тормозил  Simple Smile

Синът ми свикна много бързо , чак не ми се вярва ...  Rolling Eyes Плачеше само в началото и то за 3-4 дни .
Тази сутрин даже бързаше , защото искал да закуси там  Shocked и даже чао не ми каза .

Общи условия

Активация на акаунт